Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Arrow Epson PX730WD a CISS i papier fakturowany... Kilka pytań.

    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Noszę się z zamiarem kupna drukarki Epson PX730WD, ale mam kilka dręczących mnie pytań.
    Liczę, że znajdziecie kilka chwil i będziecie w stanie udzielić mi odpowiedzi
    Jak wiadomo komplet oryginalnych tuszy to dość spory wydatek, zwłaszcza że będę dużo drukował. Dlatego zainteresowałem się systemem CISS, sprzedawanym na allegro (przykładowa aukcja) więc jest opcja taniego drukowania. Niestety jest mało informacji o tym poniekąd nowym modelu i uzytkowaniu CISSa w tej drukarce. Czy ten system w tym konkretnym modelu sie sprawdzi, i jakie tusze później wlewać aby wydruki były ładne a drukarka pracowała bezawaryjnie ? Czytałem o tuszach które po pewnym czasie zapychają głowicę, czy tutaj też muszę się tego obawiać ?
    Co powiecie o tuszach do CISS - Trigon i Lyson - który lepszy do tego modelu drukarki?

    I najważniejsze, będę drukował dużo na papierach fakturowanych (wizytówkowych) o gramaturze ok 200g/m2 (ok 300 - 600 szt A4/mies), zaproszenia ślubne, wizytówki, trochę tekstu i grafiki na tych papierach, oraz duuuuużo zdjęć ponieważ mam bardzo duzo papieru HP Advanced Photo Q8692A 10x15 (ok 1000 szt) dodawanego kiedyś jako gratis do zestawu tuszy.
    Czy ta drukarka podoła z papierem fakturowanym ?
    Po sieci krążą opinie że ta drukarka kiepsko radzi sobie z wydrukiem tekstu, kompletnie nie mogę sobie wyobrazić jak bedzie wyglądał taki "kiepski" tekst na papierze fakturowanym, czy jest aż tak żle ? Jest kiepski bo jest nieostry czy kolory są nieodwzorowane (czarny nie jest całkiem czarny)?
    Do codziennego druku dokumentów mam drukarkę laserową i wada Epsona jeśli chodzi o kolor tekstu nie jest problemem dla mnie, ale problemem dyskwalifikującym tą drukarkę jest ostrość tekstu, jego jakość.

    Ufff. Trochę się rozpisałem, ale mam mętlik i nie wiem co wybrać.
    Jeśli uważacie że ta drukarka nie podoła to jakie sa Wasze typy ???
    Z góry dziękuję za Wasza pomoc...

  2. #2

    Domyślnie

    Drukarki barwnikowe uzyskują bardzo kiepskie efekty na papierach niepowlekanych/matowych - wydruk jest b. nieostry i blady. Polecam użyć drukarki pigmentowej lub przynajmniej barwnikowej z czernią pigmentową (czerń matowa), np. Canon PIXMA 5-6 kolorowa.

    Epson serii Photo nie będzie w przypadku tego typu zastosowań średni, nie będzie zły, nie będzie kiepski - będzie bez-na-dziej-ny. Mimo fantastycznej jakości na papierach fotograficznych jest to ostatnia drukarka, którą należy rozważać do tego typu wydruków.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 26-01-2012 o 23:30

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję za szybką odpowiedź

    Czy w takim razie Canon Pixma iP4950 będzie OK ?? Ma 5 tuszy i też można założyć CISS.

    Mogę przeznaczyć na drukarkę ok 700 zł, może być i więcej ale w granicach rozsądku . Nie zależy mi na jej wyglądzie, musi dobrze drukować na papierze fakturowanym np: takim.
    Będzie miło jeśli zdjęcia też wyjdą z niej ładne
    PS.
    A może coś z HP ?
    Ostatnio edytowane przez tinoml ; 27-01-2012 o 00:24

  4. #4

    Domyślnie

    drukowałem na ip3600 i na P50 na epson archiwal matte - po oprofilowaniu wygląda to bardzo spoko. Akurat pejzaże na P50 i archiwalu wyglądają bardzo spoko, zaproszenia tez drukowałem na jakimś papierze nie foto i było spoko, jedyne co to czasami drukarka coś przybrudziła. P50 rzeczywiście nie nadje się do druku czarno białego.
    PX730 ma jakość wydruku taka jak P50, jeżeli chodzi o tusze zamienniki i CISS, to zawsze będzie z tym zabawa, babranie, czyszczenie dysz, czasem coś zaleje. Jak chcesz mieć dobrze i bezproblemowo to orginalne kartridże,
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  5. #5

    Arrow Canon Pixma IP4950 vs MG5250

    Po wskazówkach kolegi Czornyj zdecydowałem sie na Canona tylko nie wybrałem odpowiedniego modelu.
    Wacham się pomiędzy Canon Pixma iP4950 a urządzeniem wielofunkcyjnym typu Canon PIXMA MG5250.
    Jeśli MG jest jakościowo taka sama jeśli chodzi o wydruki to wybór padnie na MG jeśli jest gorsza to IP.
    W domu z tej drukarki korzystałyby 3 komputery więc dużą zaletą w przypadku MG jest wifi.
    Znalazłem kilka opinii ale dotyczą modelu MG6250 i nie wiem czy to jest ta sama co 5250 tylko z większą ilościa wodotysków ?
    Doradźcie proszę, bo drukarkę wybieram już chyba z 10 dni i mam coraz większy mętlik w głowie
    Nikon D90....

  6. #6

    Domyślnie

    MG6250 ma jedną, fundamentalną zaletę - dodatkowy (szósty), szary tusz (GY). Dzięki temu uzyskuje znacznie lepsze rezultaty w przypadku druku zdjęć czarno-białych (lepsza neutralność), oraz pozwala zaoszczędzić na zużyciu tuszy kolorowych.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Bylo juz na forum dyskutowane; http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=92
    Polecam linki...

  8. #8

    Domyślnie

    Dokonałem zakupu MG6250. Bardzo dziękuje za porady.
    Urządzenie jest świetne. Ogrom opcji przytłacza pozytywnie
    Na tą chwilę polecam. Zobaczymy jak będzie po dłuższym użytkowaniu.
    Nikon D90....

  9. #9

    Domyślnie

    Gratulacje, opisz jak wrażenia i efekty. znalazłes gdzies cissa do niej?
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze nie szukałem, ale jak do tej pory wydrukowałem dosłownie 3 zdjęcia. Wyszły super.
    Wydrukowałem oprócz zdjęć może z 10 kartek tekstu. Włączyłem i wyłączyłem ją z 15 razy, trochę konfiguracji i zabawy opcjami a tusze C M B już straciły jedna kreskę z czterech. Więc powiem tylko że ta maszyna delikatnie mówiąc pożera mega ilość tuszu na (chyba) czyszczenie.
    Zabieram się za poszukiwania zamienników, wiecznych tuszy lub ciss'a
    Może ktoś z Was może mi doradzić jakimi atramentami ją "karmić" i co założyć (ciss czy wieczne wkłady) żeby jej za szybko nie uszkodzić kiepskiej jakości zamiennikami ?
    Nikon D90....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •