Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie d3100 - pytanie o pola AF

    witojcie;
    zauważyłem ostatnio, że ustawiając punkt AF na środkowy, przy ustawianiu ostrości oprócz punktu środkowego...delikatnie swiecą mi także górny i dolny. To normalne czy czeka mnie wysyłka na Postępu?
    dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    normalne, idź rób zdjęcia! a nie szukaj usterek

  3. #3

    Domyślnie

    Spokojnie, już nigdy nie będziesz nic musiał wysyłać na Postępu. Serwis został przeniesiony. Nowy adres:

    Nikon Polska Sp. z o.o.
    ul. Łopuszańska 38B
    02-232 Warszawa

    Jeśli chodzi o świecące punkty ostrości...
    Zarówno mój D5100 jak i Twój D3100 mają dokładnie tą samą matówkę - BriteView Clear Matte Mark VII typu B i ten sam autofocus - Nikon Multi-CAM 1000 z 11 punktami AF i jednym punktem krzyżowym. U mnie podświetla się tylko i wyłącznie wybrany punkt, pozostałe nawet nie mrugną jeśli AF ich o to nie poprosi. Opisany przez Ciebie problem widziałem w kilku aparatach (ostatnio nawet w D7000 z inną matówką) i raczej nikomu specjalnie to nie przeszkadzało. Odnoszę wrażenie, że to jakieś niedociągnięcie technologiczne. Jeśli da się wyraźnie odróżnić prawidłowy punkt AF od tych świecących omyłkowo, raczej nie leciałbym z tym do serwisu, ew. wspomniał o tym przy jakiejś większej naprawie w ramach gwarancji (odpukać).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sniper10000 Zobacz posta

    Jeśli chodzi o świecące punkty ostrości...
    Zarówno mój D5100 jak i Twój D3100 mają dokładnie tą samą matówkę - BriteView Clear Matte Mark VII typu B i ten sam autofocus - Nikon Multi-CAM 1000 z 11 punktami AF i jednym punktem krzyżowym. U mnie podświetla się tylko i wyłącznie wybrany punkt, pozostałe nawet nie mrugną jeśli AF ich o to nie poprosi. Opisany przez Ciebie problem widziałem w kilku aparatach (ostatnio nawet w D7000 z inną matówką) i raczej nikomu specjalnie to nie przeszkadzało. Odnoszę wrażenie, że to jakieś niedociągnięcie technologiczne. Jeśli da się wyraźnie odróżnić prawidłowy punkt AF od tych świecących omyłkowo, raczej nie leciałbym z tym do serwisu, ew. wspomniał o tym przy jakiejś większej naprawie w ramach gwarancji (odpukać).
    dzięki za info.

    Mnie to w ogóle nie przeszkadza, pytanie było bardziej z ciekawości. Wysyłać aparatu do serwisu nie mam najmniejszego zamiaru z powodu takiej pierdoły - tym bardziej ze jest minimalne. Aparat zdjecia robi, martwych pikseli nie ma wiec to mam w nosie. Pytanie czysto teoretyczne.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 01-02-2012 o 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •