Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Nowy PC do 3 tys.

    Witam, wiem ze podobne wątki były zakladane jakis czas temu, przejrzalem je uwaznie i mam do Was forumowiczów pytanie a mianowicie skłądam stacjonara do 3 tys max(2500-3000) o poniższej konfiguracji i chciałem wiedzieć co o niej sądzicie - czy warto wymienic na cos nowszego, szybszego ? Z komputeraz korzystam do zdjec(obrobka), poczta, office, film, muzyka.

    Plyta Gigabyte GA-Z68AP-D3
    Procesor Intel Core i-5 2500K
    Pamieć Patriot 8GB PC 1600 CL9 dign KH
    Obudowa Fractal Design R3
    Zasilacz Seasonic SS-600 ET 80+
    Dysk SSD OCZ Vertex 3 120 gb(slyszalem ze Vertex 2 lub Agility potrafia sie sypnac) cena 600 zl przeraza wiec czy warto czy moze poczekac az cena spadnie?
    DVD - wszystkie koło 100 zł - nie mam pojęcia co wybrac?

    to co wybralem wyszlo mi 2700.
    Dziekuje z gory za wszelkie uwagi oraz pomoc i w miare szybka odpowiedz bo komputer musze zlozyc do 12.04.2012.
    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Chałupnicze rękodzielnictwo w branży IT, to absolutny totolotek i tu nie ma mądrych.

    Składaj z tego coś wymyślił, a martw się później.

    Ten temat jest już tutaj taki stary, jak to forum, więc nic nowego nie wymyślimy.

    A tak na marginesie, fotki będziesz prostował amatorsko, czy profesjonalnie?

    Pytam, bo to właściwie pytanie, w tym wypadku dość zasadnicze.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Kolego ja mam dokładnie taki system jak napisałeś.
    Znaczy płyta główna procek i ram to samo
    do tego Nvidia 550 Ti i Vertex SSD 120 GB.
    Pod Premiera i AE wypas, pod PS śmiga aż miło, LR także wiec nie ma obaw co do prędkości.
    Wszystko stoi na Win 7 64. Dodatkowo 1 Tb Western Digital na magazyn.

    Poza tym Wiedźmina 2 odpalisz na najwyższych detalach ;]
    fulfrejm

  4. #4

    Domyślnie

    Khihi... Wyjdę na jakiego upierdliwca, czy innego fanboya, ale będę przekonywał... Ostatnio kupiłem Della Vostro z i5, 4 GB RAM, dysk 500, Win7 Pro, Office basic za uwaga! 1900! Dołóż do tego 4 giga ramu, SSD, odejmij Win7 Pro, dodaj Win7 Home Premium i masz 3 koła maks za cichutki, ładniutki, malutki komputerek do pracy. Coś takiego: http://allegro.pl/dell-vostro-260st-...254770501.html Dołóż do tego 4 GB RAM, SSD i masz 3 koła. Aaa... Teraz sobie przypomina. Office'a dokupiłem, bo był tylko starter, ale za to z gwarancją on-site NBD.

  5. #5

    Domyślnie

    Laptop fajny, problem tylko jeden - chłodzenie, a raczej grzanie się sprzętu
    fulfrejm

  6. #6

    Domyślnie

    Fajny zestaw autorze, co do zasilacza pewien nie jeste, nie siedze tak w zestawach ostatnio......
    Co do SSD, Vertexy 3 tez potrafily sie sypnac Podobno problem juz zostal naprawiony.....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez punky Zobacz posta
    Laptop fajny, problem tylko jeden - chłodzenie, a raczej grzanie się sprzętu
    To nie jest laptop. Dell ma też linię komputerów stacjonarnych Vostro. Podałem linka do przykładowej aukcji na Allegro.

  8. #8

    Domyślnie

    A to sorki ;]
    po prostu nie spojrzałem na linka.
    fulfrejm

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Co do SSD, Vertexy 3 tez potrafily sie sypnac Podobno problem juz zostal naprawiony.....
    Firmware 2.15 i już nie wiem, co to BSODy.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  10. #10

    Domyślnie

    Johanan - fotki jak większość z nas(nie chcę tu nikogo obrazić) będę obrabiał amatorsko.
    Punky - grafiki nie potrzebuje bo nie odpaliłem gry od xx lat a co do SSD to właśnie nie wiem czy Agility czy Vertex 2 lub 3 ?
    Majek - kupowałeś na allegro czy w jakimś salonie ? Swego czasu myślałem o takiej stacji firmowej ale z tego co wiem to Ciężko to potem samemu rozbudować? Poza tym bardzo mi się podoba buda Fractal Design R3. Nie do końca podobają mi się takie małe kompaktowe obudowy tych składaków firmowych, mimo iż zajmują połowę miejsca.

    Co do płyty, procka i pamięci jestem prawie pewien. Proszę napiszcie jakiej firmy dvd-rw czy to nie ma znaczenia? Czy ktoś z obecnych tu forumowiczów uzytkowuje budę Fractal Design R3 - jakies sugestie ? Czy mając taką kasę jaką mam brać SSD czy poczekać aż stanieją? Jakiej mocy i firmy brać zasilacz do obudowy ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •