Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Problem z akcją

    Witam serdecznie mam pytanie co robię źle. Zaczynam nagrywać akcję otwieram zdjęcie następnie zapisuję je poprzez zapisz do internetu. Następnie przy otwartym oknie zapisu ustalam wagę zdjęcia na 150 kb wskazuję nowy folder i po zapisaniu zamykam zdjęcie. Gdy włączę akcję wyskakuje mi komunikat " Dopóki folder docelowy nie istnieje operacja nie może zostać dokończona". A teraz powiem co chcę osiągnąć otóż chcę aby zdjęcia nie ważyły więcej niż 150kb.

  2. #2

    Domyślnie

    dzieje się tak pewnie dlatego, że akcja zapisuje jakiś nazwany folder, więc najpierw utwórz folder i go nazwij, a potem rób akcję z eksportem. A przynajmniej ja bym tak kombinował, aczkolwiek nie kombinuję bo LR w łatwy prosty i przyjemny sposób udostępnia taką funkcję bez kombinowania

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego wątku dlatego spytam w juz założonym. Posiadam folder w którym jest 300 zdjęć. Z pośród nich chce wykadrować 240 przy pomocy akcji. Czy muszę zdjęcia które będą kadrowane przenieść do innego roboczego folderu czy można to zrobić przy pomocy jakiegoś zaznaczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    z bridża startujesz akcje dla zaznaczonych zdjęć. Choc z drugiej strony tez szybciej byłoby je skopiowac do innego folderu niz chociazby otwierać przeglądarkę z forum

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    z bridża startujesz akcje dla zaznaczonych zdjęć. Choc z drugiej strony tez szybciej byłoby je skopiowac do innego folderu niz chociazby otwierać przeglądarkę z forum
    Złośliwiec ;P

  6. #6

    Domyślnie

    Manfred jeśli nic się nie zmieniło w najnowszych Fotoszopach nie uda Ci się całkowicie zautomatyzować eksportu grupy plików do formatu JPG z założeniem stałej wielkości/wagi pliku za pomocą polecenia "save for web". Akcja przyjmie stałe ustawienia jakościowe/kompresji jak dla pierwszego pliku przy którym ją projektowałeś i takie nada wszystkim konwertowanym. Raz plik wynikowy będzie miał więcej, raz mniej MB. Omawiałem to już kiedyś z kolegą Bomblem z forum. Moja wersja PS CS2 nie potrafi wykonać akcji przy podanych przez Ciebie wymaganiach
    O ile dobrze pamiętam programem który potrafił wykonać takie zadanie był Advanced JPEG Compressor
    myślę co piszę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Złośliwiec ;P
    gdziez tam Po prostu czasem szybciej jest coś przetestowac i spróbowac niz grzebać i pytac po forach. No chyba ze ma folder na miliard zdjęć i kopiowanie go zajęłoby 3 dni

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Z tym już się pogodziłem i wielkość pliku nie ma dla mnie znaczenia. Z mostem spróbuje bo jakoś na to nie wpadłem a przecież tam jest magiczna zakładka która pozwoli mi szybko pokazać te zdjęcia które mnie interesują.

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    gdziez tam Po prostu czasem szybciej jest coś przetestowac i spróbowac niz grzebać i pytac po forach. No chyba ze ma folder na miliard zdjęć i kopiowanie go zajęłoby 3 dni
    stock ażżżż Ty gdybyś uważnie przeczytał mój post nawiązujący to wielkiego problemu z akcją nie marnowałbyś czasu na podwójne pisanie swojego postu. Wpadłem na pomysł jakim jest kopiowanie plików ale w dobie cs6 i windowsa 8 takie postępowanie jest dla mnie średniowieczem.

  10. #10

    Domyślnie

    no bez jaj - to oznacza ze w dobie łindołsów 8 i szopów 6 mamy nie korzystać ze sprawdzonych i prostych rozwiązań Podejrzewam ze Twój problem mozna rozwiązać na kilka sposóbów - jak to w PSie. No ale ja jakby staram się drugi raz tzw koła nie wymyślać. Jak coś nie wiem jak zrobić a rozwiązania typowo średniowieczne zadziała - to działam. A i na koniec iście średniowiecznie se krzyknę jak mnie się uda

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •