Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Zdjęcia nie były poruszone, żeby się upewnić sprawdzałam także z samowyzwalaczem.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że w aparatach przy tak dużym zoomie, musi być jakiś kompromis jakościowy, ale nie spodziewałam się, że będzie to tak kiepsko wyglądało. Wcześniej miałam Lumixa DMC-ZS1 i zdjęcia były lepsze, ba nawet takie z samsungowej pstrykałki za za nieduże pieniądze mogą konkurować z tymi nikonowskimi.
    Zastanawiam się jednak czy jest taka opcja, że trafiłam wadliwy egzemplarz. Nie mam pomysłu jak to zweryfikować, chyba tylko porównując zdjęcia z wykonanymi w podobnych warunkach innym aparatem tego modelu? Dlatego też ponawiam swoją prośbę o odzew posiadaczy coolpixa p500.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wiem może się mylę lecz nie zauważyłem takiego problemu, moje fotki przy ISO160



    Ostatnio edytowane przez norbiko ; 30-01-2012 o 22:08

  3. #13

    Domyślnie

    Musicie poszukać w necie po innych forach, może wyszła jakaś wdliwa seria aparatów tak jak było z D5000 na początku czy z matrycami 5NPix kilka lat temu. Jak macie gwarancję nie powinno być problemu. Życzę powodzenia w walce.
    Taki sobie ze mnie pstrykacz niedzielny...

  4. #14

    Domyślnie

    Czy ktoś wie jak z powrotem rozłączyć ładowarkę od adaptera przy P500 ? W instrukcji jest tylko wersja jak połączyć i info aby nie rozłączać na siłę bo można uszkodzić którąś z tych części ?????????????

  5. #15

    Domyślnie

    W teorii polega to na uwolnieniu dwóch zamków adaptera na obudowie ładowarki. Praktyka jednak dowodzi, że tworzywo jest twarde o znikomej elastyczności. Jak zobaczysz na dołączonych fotkach nie udało mi się nie dokonać małych zarysowań tworzywa, choć byłem nad wymiar ostrożny.

    Wstaw coś i przekroju owalnym w otwory zamków adaptera, następnie pchnij spychając zapadkę zamka. tak samo postąp w przypadku drugiej zapadki.
    Uprzedzam z pewnością zrobisz kilka większych lub mniejszych uszkodzeń, które w żaden sposób nie wpłyną na niekorzystne działanie ładowarki, pozostawiając niesmak nad aspektem wizualnym urządzenia. Zastanów się jednak czy nie lepiej zostawić to tak jak jest.

    Ostatnio edytowane przez norbiko ; 09-02-2012 o 10:09 Powód: fotki

  6. #16

    Domyślnie Porażka z p500 i p510

    Niestety nie mam dobrych wieści. Napaliłem sie na ten model a potem na p510 bo ma GPS, ale tak szybko jak się napaliłem tak się wyleczyłem.

    Od swoich znajomych, którzy mieli już p100 słyszałem opinie o tym, że są problemy z ostrzeniem AF. Że nie potrafi poprawnie złapać focusa, że długo ostrzy itd.
    Minęła era p100 który miał być lepszy od p90 a było odwrotnie i kilka miesięcy temu miałem okazje bawić się p500 u znajomego na urodzinach.
    Te eksperymenty potwierdziły mi tylko to, ze Nikon w coolpixach powyzej 24 zoomu pokpił totalnie sprawę idąc w megazoomy i Mpixele a nie w jakość zdjęć.
    Tym p500 zrobiłem kilkanaście fotek z czego niestety tylko kilka wyszło ładnych. Reszta była albo ciemna, a już najczęściej nieostra - nie mylić z poruszonym. Zdjęcia robiłem w pokój gdzie było i górne światło i lampa stojąca i kominek i niestety ale z 1,5 metra nie potrafiłem w automacie poprawnie zogniskować kadry na jedzeniu stojącym na stole (patera z owocami była obiektem).
    Potem bawiłem się nim w hali Media Markt - duża przestrzeń, dużo światła i tu tez porażka. Nie dość ze rzęził AFem tam i z powrotem chyba z 2 sekundy to po ustawieniu ostrości i naciśnięciu spustu... tracił ostrość.
    Wyleczyłem się momentalnie kiedy chwyciłem do ręki Lumixa DMC-FZ 150 - błyskawiczny AF, bardzo jasny obiektyw gdzie nawet pod regał robiłem ostre fotki bez lampy, śledzący autofocus - rewelacja, nie tracił ostrości na podglądzie gdy zmieniało się zoom. A Filmy HD? POEZJA!!!
    Dyshonorem dla 10 letniego Nikoniarza było przyglądać się Panasonicowi więc czekałem na p510.
    Pojawił się pierwszy w media Markt i już go testowałem jakieś pół godziny. To samo co p500 choć troszkę przyspieszono AFa, ale błędy i ilość spapranych prawie taka jak w p500 - strasznie żałowałem.
    Tragedia w p510 jest dla mnie brak ładowarki i konieczność ładowania baterii w aparacie - co za idiota to wymyślił tym bardziej, ze wytrzymałość baterii to też porażka.

    Od kilku dni mam Lumixa DMC-FZ 150 i jestem happy. AF ostrzy w locie. Nawet zdjęcia zrobione z jednej ręki są ostre, akumulator wytrzymuje na 400 zdjęć + kilkanaście minut filmu HD (cześć zdjęć robiona z lampą), pełnoobrotowy LCD, osobna ładowarka, osłona przeciwsłoneczna obiektywu i po prostu bajka.
    Najważniejsze!!!! Nikon jest made in China, Lumix - made in JAPAN i chyba tu jest sedno sprawy pogrzebane.

    Co do super opinii nt. p500 to wydaje mi się, ze albo wypowiadają je fanatycy Nikona, dla których liczy się tylko nazwa, albo kupują pierwszy raz aparat za takie pieniądze, no bo w sumie jest dość tani.
    Jaką porażką jest zoom w Nikonie p510 można zobaczyć na YouTube wpisując "nikon p500 zoom test".
    A tu przykład: http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=My4fh8WeQBA

    Moja sugestia? Sprzedać p5xx zachwalając go (ktoś sie na pewno złapie) i przerzucić się na inny aparat, choćby naLumixa jeśli nie FZ150 za ok. 1670 zł to choćby na FZ48 za 1300 o klasę niższy, ale na pewno z dobrym autofocusem.
    Ewentualnie FZ100 to model prawie bliźniaczy do FZ150 a ciut tańszy.

    Bez urazy ale nikon spieprzył sprawę totalnie w Coolpixach. Na temat serii D się nie wypowiadam bo nie znam.
    Nie spodziewałem się takiego dramatu po tej firmie.

    Pozdrawiam

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    skierniewice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem zawiedziony ostrością zdjęć robionych małemu dziecku (2 lata) w trybie sportowym. Dziecko jako to dziecko ciągle się rusza i myślałem, że w tym trybie otrzymam ostre zdjęcia . A tutaj nic z tego. czy ktoś może ma pomysły co robić ?

  8. #18

    Domyślnie

    witam jestem świeżakiem i mam małe pytanie odnosnie coolpix b500 czy na tym aparcie da sie zrobic tak ze np fotografuje osobe lub cos innego i ostrosc jest sierowana na ta postac lub przedmiot a wszystko po za nia ma taki jakby zamglony efekt poprostu nie ma takiej ostrosci ...czy jest taka mozliwosc na tym aparacie?? czy to tylko lustrzanka tak da sie robic??

  9. #19

    Domyślnie

    @Gafi lustro nic do tego nie ma. To sprawa obiektywu a dokładnie głębi ostrości. B500 chyba nie ma przysłony irysowej więc jej "otwarcie" nie wpłynie na zmniejszenie głębi ostrości. Popróbuj z różnymi ogniskowymi z różnych odległości
    .

  10. #20

    Domyślnie

    EFEKT BOKEH czy to jest to o co pytalem wyzej?? czy da sie to zrobic tym coolpixem??

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •