Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie który statyw porządny ale turystyczny

    poszukuję statywu małedgo (45cm po złozeniu) i jak najlżejszego bez utraty stabilnośći moje propozycje to:

    1 Link

    2 Link

    3 Link

    4 Link

    5 Link

    6 Link

    Możecie podać jakieś swoje propozycje bądź podać nr który do was przemawia

  2. #2

    Domyślnie

    Na wstępie napisz jeszcze jaki przedział cenowy, rodzaj głowicy i wysokość użytkowa, na pewno to pomoże w wyborze tego statywu.

  3. #3

    Domyślnie

    Może ten ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez astramus Zobacz posta
    Na wstępie napisz jeszcze jaki przedział cenowy, rodzaj głowicy i wysokość użytkowa, na pewno to pomoże w wyborze tego statywu.
    najlepiej do 130e, wyczytałem że najlepsze są kulkowe, wysokość min 150cm. Używam D7000 z 17-55mm

  5. #5

    Domyślnie

    Velbon Sherpa 800R lub droższy Statyw Manfrotto 190XPROB + głowica Manfrotto 496RC2

    Statyw to wydatek na lata - nie warto oszczędzać.
    Nikon D90, 18-105, 35, 70-300, SB-900, kilka manualnych szkieł, mieszek, pierścienie pośrednie i statyw

  6. #6

    Domyślnie

    statywy fajne jednakże za dużę po złożeniu tzn poszukuję czegoś do 50cm z glowicą

  7. #7

    Domyślnie

    Z tych co podałeś w linkach, nie brałbym żadnego pięcioczłonowego - licha stabilność. Poza tym mam wątpliwości dotyczące trwałości wszystkich statywów 1-6. Są one bardzo kolorowe, a mi kojarzy się to z przyciąganiem wzroku klienta krzykliwą barwą, a nie jakością. Gdybym miał wybierać, to chyba ten ostatni (nr 6), ale wolałbym Giotto Vitruvian lub Gitzo Traveller. Zaporowa jednak cena tych ostatnich.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja napiszę ci coś co cię raczej nie ucieszy - albo stabilność albo turystyka
    Jechałem kiedyś na rowerze z plecakiem i podpiętym Manfrotto 055 - mało mi kręgosłup nie pękł... Ale sam statyw bardzo fajny, stabilny - ach i och.
    Jak chcesz go zabierać ze sobą na dłuższe spacery (góry itd) to polecam jednak coś lekkiego - nie więcej niż 1,5kg a im bliżej 1kg. tym lepiej. Chodzi o to, że jak kupisz jakiegoś kloca i wybierzesz się z nim tu i tam to trzeci raz pójdziesz już bez - taka prawda.
    Ja mam Benro a550 i ogólnie jest to chyba dobry kompromis między wagą a stabilnością.
    Wszystko zależy od tego gdzie go chcesz zabrać, do czego będzie używany, jaki sprzet będzie na nim wisiał i jakich gabarytów sam jesteś?

    Poszukaj też czegoś od slik?
    Sam do jakiegoś czasu zastanawiam się nad Slik SPRINT MINI GM
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 18-01-2012 o 20:28
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  9. #9

    Domyślnie

    Badol a masz z głowicą BH-1 czy może coś lepszego??

  10. #10

    Domyślnie

    @markb uwiez tez bym wolal

    @badol Benro a550 sprawdzalem cena mogla by byc ale za wysoki po zlozeniu, przy okazji zapytam jak sie nazywa system w ktorym odwracamy nogi o 180 stopni i zmniejsza on statyw o jakies 10-15cm

    jeśli chodzi o udzwig to 2 kg to chyba za malo bo sprzet to d7000 z 17-55mm f2.8 i 70kg zywej wagi

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •