Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    52

    Domyślnie Jak uzyskac taki efekt.

    Witam,
    prosba do Was drodzy koledzy. Chodzi mi o zdjecia fotografa z linku ponizej. Sa poprostu rewelacyjne. Chodzi mi o obsluge w Photoshopie...co mniej wiecej moglo byc nalozone. Chodzi mi glownie o zdjecia w Kosciele...

    http://sebastianmalachowski.pl/blog/page/7/

    Pytanie nr. 2 - Czy podobny efekt mozna uzyskac przy pomocy Lightrooma : )

    Pozdrawiam
    D300s / T 17-50 2.8 Di II VC / N 35 1.8 / SB-900 / hahnel MB-D10 / MacBook pro i5

  2. #2

    Domyślnie

    oczywiście że możesz dodać winietę za pomocą lightrooma.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    52

    Domyślnie

    No dobre i to :P Czekam, moze ktos rozgrycie co zostalo uzyte w PSie
    D300s / T 17-50 2.8 Di II VC / N 35 1.8 / SB-900 / hahnel MB-D10 / MacBook pro i5

  4. #4

    Domyślnie

    to są po prostu dobrze wykonane fotki nie doszukuj się magii bo jej tam nie ma

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    52

    Domyślnie

    U kolegi Sebastiana na blogu jest ulotka dot. mozliwosci nauki : ) i sa pod spodem swietne przyklady obrobki przed i po : ) Magia jest : )
    D300s / T 17-50 2.8 Di II VC / N 35 1.8 / SB-900 / hahnel MB-D10 / MacBook pro i5

  6. #6

    Domyślnie

    skoro ustalenie balansu bieli, podciągnięcie kontrastu,rozjaśnienie i ew. zmiana nasycenia koloru to dla Ciebie magia to musisz poczekać na jakiegoś innego czarodzieja który Ci to wyjaśni

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    52

    Domyślnie

    No niekoniecznie, poniewaz...no nie wiem jakos te zdjecia inaczej wygladaja :P Nie zebym nie wiedzial co to znaczy magia :P

    D300s / T 17-50 2.8 Di II VC / N 35 1.8 / SB-900 / hahnel MB-D10 / MacBook pro i5

  8. #8

    Domyślnie

    no z tym się zgodzę trochę leci w lewo ,

    taką skórę można uzyskać lampą z jakimś softem nie trzeba dłubać w ps, jakimś specem nie jestem nie powiem Ci jak to zrobić bo sam bym chciał umieć, ale o obróbce mówiąc tutaj widzę spot lighta na środku, kontrast podciągnięty no i "jakaś maska w jakimś trybie mieszania" daje zafarb ( może niebieska na exclusion o ile to nie zabawa samą krzywą ) i tyle. postawił bym nawet na jakiegoś plugina / akcje napisaną przez autora z racji tego spota który nie jest jakoś ukierunkowany na pannę młodą, ale właśnie centralnie..

    ktoś ma inne teorie to też się chętnie dowiem

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    no z tym się zgodzę trochę leci w lewo ,

    taką skórę można uzyskać lampą z jakimś softem nie trzeba dłubać w ps, jakimś specem nie jestem nie powiem Ci jak to zrobić bo sam bym chciał umieć, ale o obróbce mówiąc tutaj widzę spot lighta na środku, kontrast podciągnięty no i "jakaś maska w jakimś trybie mieszania" daje zafarb ( może niebieska na exclusion o ile to nie zabawa samą krzywą ) i tyle. postawił bym nawet na jakiegoś plugina / akcje napisaną przez autora z racji tego spota który nie jest jakoś ukierunkowany na pannę młodą, ale właśnie centralnie..

    ktoś ma inne teorie to też się chętnie dowiem

    dziekuje za podpowiedz...
    leci w lewo bo mialo leciec :P z cyklu co autor mial na mysli.
    D300s / T 17-50 2.8 Di II VC / N 35 1.8 / SB-900 / hahnel MB-D10 / MacBook pro i5

  10. #10

    Domyślnie

    Taki efekt na miniaturowym zdjęciu uzyskać można w około 5-10minut,
    Po lewej stronie moja wersja:

    a tutaj dla porównania oryginał:

    oczywiście nie jest to idealnie tak samo zrobione o wiele lepiej było by zaczynać od pliku RAW obróbkę i na większym zdjęciu.
    W Photoshopie użyłem tylko 3 narzędzi: Krzywe, Balans Bieli i Hue/Saturation na warstwach oraz odpowiednie maskowanie i tyle wystarczyło aby uzyskać zbliżony efekt.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Seeth ; 12-01-2012 o 10:38

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •