Close

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 202
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 czy czekać na D800

    Witam wszystkich
    Długo czekałem na moment przejścia na pełną klatkę i nadszedł ten czas. Pytanie czy D700 czy czekać na D800 czy ktoś ma jakieś potwierdzone informacje kiedy będzie D800 ? Czy dać sobie spokój i wziąć D700.
    Również chcę kupić kilka szkiełek lubię stałki posiadam NIKKOR 50 1.4 D ( tokina 12-24 i nikona 24 2.8, nikkor 70-200 2.8 sprzedałem) na pewno biorę nikkora 85 1.4 pytanie czy nowa wersja G jest dużo lepsza od D ? W przyszłości 35 1.4 również znajdzie się na liście moich zakupów. Chciałem też wziąć zooma nikkor 24-70 2.8 ale mam mieszane uczucia, nie tyle co do właściwości optycznych ile samej budowy niestety jak wiemy szkło to jest delikatne i nie jednej osobie albo się zatarł albo rozleciał się w inny sposób. Nie znalazłem informacji żeby Nikon rozwiązał ten problem. Przyznam że trudno mi się pogodzić z myślą kupowania takiego szkła za takie pieniądze z jego wadami. Może zacznijmy zatem od pierwszego pytania D700 a D800
    Pozdrawiam
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  2. #2

    Domyślnie

    proponuję Ci abyś sobie poczytał wątek o potencjalnym D800:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...27512&page=520

    wg doniesień, D800 ma mieć 36MB no i jednych to cieszy, innych smuci (bo np. powoduje to tylko ok. 4zdjęć na sekundę, więc jesli robiłeś trochę zdjęć sportowych, to D800 będzie wolniejsze od D700).

    Ja stałem przed takim samym dylematem we wrześniu ubiegłego roku i zdecydowałem się kupić D700 i nie żałuję ani trochę, bo to moja pierwsza puszka FX i jeszcze muszę się dużo nauczyć, ale krótko mogę powiedzieć, że REWELACJA.
    A teraz patrzę na D800 i nie wiem czy chcę wymienić, bo robię trochę zdjęć w ruchu i 4klatki na sekundę, to trochę mało.
    36MB brzmi dumnie, ale pomyśl o wielkości plików (RAW jeśli takie robisz). Niby to nie jest problem, bo dyski nie sa takie drogie (sam mam w domu 4TB), ale obrabianie i magazynowanie 70MB NEFów może być pewnym wyzwaniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz do jakiego rodzaju fotografii będziesz wykorzystywał ów sprzęt, ponieważ taka informacja pozwoli precyzyjniej odpowiedzieć na Twoje pytanie.



  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za szybką reakcję na mojego posta.
    Więc tak :
    36MP nie jest mi potrzebne do szczęścia może ciut więcej jak 16 MP byłoby ok.
    Sportem się nie zajmuję i nie będę.
    Zdjęcia jakie robię to reportaż i tu D700 sprawdza się idealnie, ludzie, dzieci, portret, fotografia konceptualna, krajobraz przy jakiejś okazji, czasami studyjna i raczej okazjonalnie.
    Plusem D800 będzie niższa czułość tego mi brakuje w D700 i prawdopodobnie lepsze gumy niż wiecznie odklejające w D700.
    jac45m dzięki za linka do tego posta już go przeczytałem gdybym tak jak ty brał D700 ubiegłego roku pewnie nie miałbym dylematu wtedy byłeś dalej od ukazania się D800 niż teraz stąd mój dylemat. Poza tym jeśli potwierdzą się plotki i D800 będzie miał*taką specyfikację o jakiej się mówi to stawa go jakby w innej grupie aparatów jak dla mnie bliżej focenia studyjnego i krajobrazowego ze względu na iso i matrycę.
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 10-01-2012 o 20:23
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  5. #5

    Domyślnie

    mamy podobne upodobania - podobnie korzystam z D700. Mnie z opisu idealnie pasuje D4 do naszych potrzeb .
    tylko przeraża jego wielkość/waga oraz cena...Poczekam na oficjalne ogłoszenie D800. Może plotki nie są prawdziwe, a może w międzyczasie okaże się, że NIkon szykuje coś lżejszego niż D800 (w sensie matrycy), ale lepszego niż D700. Póki co zostaję przy D700 i zdecydowanie polecam.

  6. #6

    Domyślnie

    daj spokój i bierz D700
    standardowo: za różnice dołóż do szkieł i będziesz miał jeszcze większą frajde, daj sobie spokój z tymi gumami i delikatnością szkieł
    potrzebujesz 24-70 to je kup i nie ... wać Pan, wolisz stałki, jest w czy przebierać, tylko proszę cie nie kupuj 50 1,4G - weź D lub 1,8G, co do pozostałych wg upodobań
    i baw się pełna klatką i jak to ujął kolego: włącz HD w swoich fotkach
    no, także jak zdążysz to kup je jeszcze dziś
    udanych zakupów i wrażeń życze
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  7. #7

    Domyślnie

    He he D4 to supię kupię jako drugie body
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki tmk_t za komentarz 50 1.4 G nie zamierzam kupować mam wersję D z której jestem zadowolony. Co do delikatności 24-70 niestety to prawda czy się podoba czy nie, ten typ tak ma, stąd moja obawa. Nie chcę porównywać stałek kontra zoom i jedne i drugie uważam za przydatne kwestia co komu i do czego potrzebne. Jak dobrze pójdzie będę wszystko zamawiał pod koniec przyszłego tygodnia. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 10-01-2012 o 20:54
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  9. #9

    Domyślnie

    A ja tam poczekam na D800 Mam podobny dylemat, ale stwierdzilem ze jak mam wydac kupe kasy na FX lepsza opcja bedzie jednak D800. Co do 24-70 to nie powiedzialbym ze jest to delikatne szklo, moje mialo kilka ciezkich przejsc i dziala bez zarzutu.

  10. #10

    Domyślnie

    Prognoza dla rynku: czekaj
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •