Close

Strona 340 z 348 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 391 do 3 400 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Mam ładowarkę BC-1000 do eneloop i tam jest opcja "odświeżania" czasami trwa dobę. Można sprawdzić pojemność baterii. Robiłem to przed odświeżaniem i po. Czasami sporo poprawia.

    tak jest.
    ladowarka , laduje i rozladowuje calkowicie baterie 2 albo 3 razy i to jest odswiezanie albo formatowanie ( na pewno nalezy formatowac nowe Akku , uzywane co paredziesiac cykli , dlatego nazywa sie to odswiezaniem )

    ladowarka pokazuje bezwzgledna wartosc oddanej energii np 3000 mah - kalibrowanie nie jest w ogole potrzebne.

    gdyby wskaznik mial pokazac stopien naladowania , czyli np , ze 3000 mah to jest 100% - wowczas nalezaloby przeprowadzic kalilbrowanie . wystarcza jeden cykl rozladowania .

    poniewaz w komorkach , komputerach podaje sie stopien pozostelej mozliwej do oddania energii w % , dokonuje sie kalibracji , aby mikrokontroler poznal jakiej energii odpowiada 100%.
    ( W aparatach tez , ale wedlug mojej wiedzy nie kalibruje sie wskaznika pozostalej energii w aparatach , chociaz sony ? - nie wiem )
    Dla kazdej baterii to moze byc inna wartosc. ale 100% to oznacza najwazsza mozliwa , dla jednej baterii to moze byc 5000 mah , dla innej 10000 mah.

    na tym polega kalibracja - dopasowanie na wskazniku do najwyzszej pojemnosci baterii watosci liczbowej 100%
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 08-04-2018 o 13:14

  2. #3392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    na pewno nalezy formatowac nowe Akku
    Formować.

  3. #3393

    Domyślnie

    Pamiętam, że 50 lat temu formowało się akumulatory Pb do samochodów. Dzisiaj doszliśmy do bezobsługowych akumulatorów samochodowych, a w akumulatorach do aparatów cyfrowych znowu formujemy akumulatory? Jestem zaniepokojony, bo moja oryginalna ładowarka do EN-EL15 nie posiada takiej opcji. Czy Nikon w tej kategorii cenowej "odpuścił" klientów?

  4. #3394
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Skąd takie historie o formowaniu akumulatora Li-Ion ?

  5. #3395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barto28 Zobacz posta
    Slon a czy kalibrujesz tylko wtedy jak nowi ci body że trzeba czy kiedy chcesz i co ta kalibracja konkretnie wnosi?
    Tylko jak puszka powiadomi. Miałem od nowości 2 aku EN-EL4a (do D3), użytkowałem normalnie, w 2 aparatach zrobiły po ok 350 tys. zdjęć, kalibrowane na zawołanie. Gdy sprzedawałem aparat oba aku miały stan 2, po chyba 8 latach używania. Moim zdaniem ciężko zajechać te aku.

  6. #3396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Pamiętam, że 50 lat temu formowało się akumulatory Pb do samochodów. Dzisiaj doszliśmy do bezobsługowych akumulatorów samochodowych, a w akumulatorach do aparatów cyfrowych znowu formujemy akumulatory? Jestem zaniepokojony, bo moja oryginalna ładowarka do EN-EL15 nie posiada takiej opcji. Czy Nikon w tej kategorii cenowej "odpuścił" klientów?
    Żadna ładowarka do tego typu akumulatora - dotyczy to również MH-18 i 18a do en el-3(a) oraz MH-15a do en el-15a - nie ma możliwości kalibracji i formowania. Pewno Nikon uznał, że te aku są zbyt tanie, żeby trzeba przedłużać ich żywot przez dodatkowe formowanie. Przy okazji muszę stwierdzić, że moje 4a po ponad 10-ciu latach pokazują czwórkę na skali zużycia, a jeszcze starsze 3a nadal są na jedynce lub dwójce.

  7. #3397

    Domyślnie

    seria en-el3 ma zupełnie chyba nie pracujący wskaźnik zużycia Przecież wiadome jest że po 3 latach, nawet mało intensywnej eksploatacji (albo po 300cyklach ładowania) akumulator Li-Ion traci ok 30% swojej pojemności - więc jak taki fakt może nie być uwzględniony przy poprawnie działającym wskaźniku zużycia akumulatora ?
    A przecież przy wieloletniej pracy dochodzą do tego negatywne efekty maksymalnego rozładowana (które nie są zalecane dla takich ogniw), czy przechowanie w formie max rozładowanej czy też naładowanej. Nie ma szans żeby akumulator taki, po kilkunastu latach miał sprawność nie gorszą niż 75% wartości nowego.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #3398

    Domyślnie

    Wczoraj odświeżałem swojego bodajże 8-letniego EN-EN4a bo znów stopień zużycia wskoczył na "4". Pomimo swojego wieku i około 200.000 zdjęć na karku jeszcze daje radę zrobić 2000-2500 zdj na jednym ładowaniu. 4-letni zamiennik ze stopniem zużycia "0" i trzykrotnie mniejszym przebiegiem powoli dogorywa, bo zdarza mu się zrobić jedynie 1500 zdj. A czasem 2000. Samo odświeżanie zajęło 8h.

  9. #3399

    Domyślnie

    Nikoniarz- piszesz ze zrobisz 2000-2500 zdjęć na jednym ladowaniu. Ale ile to trwa, tzn w jakim czasie. Czy to jest jeden dzien czy dwa czy moze tydzien? Ja ogolnie malo cykam. Mam stare aku en-el18. Na jednym ladowaniu wytrzymał mi ostatnio 5tygodni ale zrobionych zdjec mialem jakieś 280.tak 280 zdjęć
    FX

  10. #3400

    Domyślnie

    @nikoniarz; ja miałem En-el4 (bez a) pamiętający z pierwszej partii D2s i po 14 latach miał stopień zużycia 4 ale potrafił zrobić na d700 ok. 4000 zdjęć To były/są akumulatory nie do zdarcia. Zużycie najbardziej objawiało się tym, że nie używany szybciej tracił ładunek.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 340 z 348 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •