Close

Strona 320 z 348 PierwszyPierwszy ... 220270310318319320321322330 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 191 do 3 200 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3191
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    D4 i góralskie karczmy na poziomie 12800 nie zauważyłem żadnych problemów z af. Ale z uśmiechem na twarzy czytam jakiż to d5 jest demon aefu

  2. #3192

    Domyślnie

    Sądzę że D4s też dałby w takich sytuacjach radę. Ale chodzi mi o znacznie ciemniejsze sceny:
    http://www.pawelpawlak.pl/Katalog/Na...ia/i-5Lwz3kt/A
    iso22800, 1/20s i f2.8 - papa borsuka w całkowitej ciemności, w drugim planie więcej światła. D4 trafił wszystkie 100% kadrów
    albo takie:
    http://www.pawelpawlak.pl/Katalog/Na...ia/i-MGcCDBq/A
    iso8000, 1/3s i f2.8 - praktycznie brak kontrastów, poświata przed wschodem słońca znów "za ptakami" -D4 radził sobie bez problemu (d500 poległ).
    Mam wrażenie że w takich warunkach D4s nie łapie ostrości.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3193

    Domyślnie

    Paweł, już przeklinasz dzień, w którym dałeś namówić się na zmianę?

  4. #3194

    Domyślnie

    Może przedmuchaj czujnik af gruszką z nasadką ze słomki, z wygiętą końcówką.

  5. #3195

    Domyślnie

    Paweł, nie masz juz wyjścia i musisz kupić D5.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  6. #3196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Paweł, już przeklinasz dzień, w którym dałeś namówić się na zmianę?
    Mam ambiwalentne uczucia... Wysokie iso i śledzenie na pewno jest lepsze.
    Ale jakby co, to wiem kogo opieprzyć za ten krok
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #3197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Może przedmuchaj czujnik af gruszką z nasadką ze słomki, z wygiętą końcówką.
    Dmuchałem
    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Paweł, nie masz juz wyjścia i musisz kupić D5.
    Dziś, za obecną cenę D5 bym raczej nie kupił. Jak już to w lutym albo marcu przyszłego roku D5s Ale to też mało prawdopodobne - być może prędzej D5 w stanie idealnym w cenie D4s
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #3198
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    D850 nie bierzesz pod uwagę? To jednak taniej niż D5, choć niewiele. Ale Mpx zdecydowanie więcej, a ty to lubisz - cropujesz.

  9. #3199

    Domyślnie

    Jacek_Z; no własnie niewiele cropuję. W zdecydowanej większości moich zdjęć (przyroda) korekta oryginalnego kadru nie przekracza 15% liniowo a spora część ostatecznie zachowuje 95%-100% tego co jest w RAWie . A jeśli zdjęcie jest trafione i ostre to z każdego body od D3 daje to wystarczającą niemal do wszystkiego ilość pikseli. Z kolei jak chcę przybliżenia - mam d500.
    Ja po prostu nie lubię cropowoać, niezależenie od tego ile mam mpix. Natomiast widzę różnicę w pracy jednocyfrówką i całą resztą
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #3200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta

    Dziś, za obecną cenę D5 bym raczej nie kupił. Jak już to w lutym albo marcu przyszłego roku D5s Ale to też mało prawdopodobne - być może prędzej D5 w stanie idealnym w cenie D4s
    Sam w ostatnim czasie coraz częściej myślami skłaniam się ku wymianie D4 na D5.
    Nawet założyłem temat z pytaniem o różnicę w działaniu systemów AF pomiędzy nimi.
    To złożony temat że względu na to że D4 wciąż jest zaskakująco dobry i szybki .
    Jednak rozumiem i zdaje sobie sprawę, że D5 bedzie lepszy od D4 w ekstremalnych warunkach oswietleniowych w takich jak Ty pokazałeś w swoich przykładach.
    Podejrzewam że właśnie w takich warunkach D5 pokaże pazur i swoją wyższość.
    Będzie i czulszy , lepiej śledził rowniez na bocznych, jak rowniez AF pewniej trzymał obiekt w swoich objeciach. I dla Twoich zastosowań byłby zapewne lepszy. Jaki % zdjęć robisz w tych ekstremalnych warunkach, tego nie wiem ale z pewnością D5 lepiej sobie poradzi od D4/s. Będzie większy odsetek ostrych zdjęć w serii. Co do tego nie mam raczej wątpliwości.
    Ja cały czas mocno waham się bo w mojej pracy takie warunki oświetleniowe zaprezentowane przez Ciebie to jakiś 1% wszystkich moich zdjec, gdzie wyższość pokaże D5.
    Zdecydowana większość moich zdjęć powstaje w lepszych warunkach swietlnych.
    Przeważnie to >1/100s, f/4 - f/8 i do ISO 7200, czasami zdarzają sie na1/30s i f/4 i ISO 10000.
    I w tych lepszych warunkach D4 jest dla mnie wystarczająco dobry. Spełnia moje oczekiwania. Rzadko chybi czy nie zdąży. Nie zamierzam D4 bronić czy wychwalac, ale on wciąż jest ok.
    Oczywiście nie wątpię, że D5 będzie lepszy. Ale na ile lepszy?
    Trudna odpowiedź a moze bardzo łatwa. Na tą chwilę nie wiem. Mam czas do sierpnia następnego roku.

    Z drugiej strony trudno mi uwierzyć aby D4s był mnie czuły od D4 w bardzo trudnych warunkach.
    Może to przypadłość egzemplarza lub wada.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 20-10-2017 o 12:05
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 320 z 348 PierwszyPierwszy ... 220270310318319320321322330 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •