Close

Strona 316 z 348 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 151 do 3 160 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3151

    Domyślnie

    Koledzy, zazdroszczę Wam efektów z wydrukami. Ja z 11mpix o niezłej wg mnie jakości na poziomie "pixel peepingu" (poruszenie zero, ostrość trafiona, ISO nie przegięte, bez potrzeby jakiegokolwiek odszumiania) zrobiłem testowo wydruk 60x90. Spodziewałem się słabego efektu, wszak to oczywiście kilkakrotnie za mało dla tego formatu, lecz chciałem się przekonać co jest możliwe i jak to będzie realnie wyglądać. I co? Wygląda to nawet gorzej niż oczekiwałem, jak totalna szmata - straszny cyfrowy bełt. Z dwóch metrów można od biedy patrzeć bez okropnego uczucia M(ię)dlenia. Nawet wieszając to na suficie, musiałbym chyba kłaść się na podłodze, żeby móc na to spokojnie patrzeć. Jedyną opcją jaką sobie wyobrażam aby polepszyć sytuację, to zrobić samemu interpolację do zadanego formatu i zakryć ją dodanym ziarnem, ale to fizycznie nie ma prawa wyglądać świetnie w żaden sposób. Widząc skalę porażki nie wierzę, żeby robienie prób z innym drukarzem miało najmniejszy sens przy tym formacie. Oczywiście mówię o docelowej jakości galeryjnej, nie o tym, że można z małego obrazka wydrukować zdjęcie na 20 pieter i oglądać ją z 200 metrów (jak kiedyś reklama Coli na Uniwersalu w Wwie, chyba pierwsza jaką tam powieszono).

  2. #3152

    Domyślnie

    gdzie czym i jak to drukowales?

  3. #3153

    Domyślnie

    I jak przygotowałeś ten plik ?

    11-12mpix dla 90x60cm to gęstość ok 120dpi - czyli jakość określana jako "średnia". Dobrze jakość materiał, poprawnie przygotowany, naprawdę nie powinien wygląda źle (najmniejszy element drukowany - piksel z pliku cyfrowego odpowiada wielkości 0,21mm2 - czyli na tyle mało, że z odległości 1-1.5m raczej nie powinny być rozpoznawalne jako "pikseloza"
    Obstawiam że materiał chyba był nie najlepszej jakości (plik+przygotowanie do druku), albo oczekiwałeś że to zdjęcie będzie raziło po oczach jakością z odległości 20-30cm
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #3154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    gdzie czym i jak to drukowales?
    W zakładzie który niby drukuje zdjęcia. Czym i jak - nie wiem. To oni ;]

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    I jak przygotowałeś ten plik ?
    11-12mpix dla 90x60cm to gęstość ok 120dpi - czyli jakość określana jako "średnia". Dobrze jakość materiał, poprawnie przygotowany, naprawdę nie powinien wygląda źle (najmniejszy element drukowany - piksel z pliku cyfrowego odpowiada wielkości 0,21mm2 - czyli na tyle mało, że z odległości 1-1.5m raczej nie powinny być rozpoznawalne jako "pikseloza"
    Obstawiam że materiał chyba był nie najlepszej jakości (plik+przygotowanie do druku), albo oczekiwałeś że to zdjęcie będzie raziło po oczach jakością z odległości 20-30cm
    Pawle, tak jak napisałem - nie oczekiwałem dobrej jakości, gdyż druk 120 DPI nie ma prawa dać jakości fotograficznej. Tyle wiem jeszcze z czasów kiedy dorabiałem w ProfiLabie, wówczas profesjonalny druk cyfrowy dopiero chyba wchodził do labów, ale tą działką akurat się nie zajmowałem. Ja zwyczajnie chciałem sprawdzić jak będzie wyglądał taki wydruk, bo szykuję się od większej ilości drukowania i chcę ustalić metodą prób "co można" bym był zadowolony z jakości. Dla tego na piewszy ogień wybrałem duży crop w dużym formacie. Co do przygotowania - nie interpolowałem tych 11mpix, zostawiłem to drukarni, zaznaczyłem jedynie aby nie stosowano żadnych korekt ani ulepszeń. Kolory w RGB w zasadzie są zgodne - poza tym, że na wydruku są bardziej sposteryzowane niż na monitorze (mają gorsze przejścia tonalne). Hardkorowej pikselozy nie ma, pisząc o cyfrowej papce mam na myśli widoczny efekt interpolacji który można by porównać do efektu po zastosowaniu widocznego odszumiania - czyli taka bardzo mdła cyfrowatość. Być może faktycznie winę ponosi jakość pliku, która mi wydawała się niezła. Nie była to ultra żyleta z CCD, ale obraz oglądany na 100% był dla mnie ok. Teraz, dopiero kiedy przyjrzałem się dokładniej zdjęciu widzę, że w żaden sposób go nie wyostrzałem, a jest do tego spory margines. Myślę, że po wyostrzeniu mogłoby być zupełnie dobrze, ale raczej w dwa razy mniejszym formacie.
    Ps. podsyłam na PW poglądówkę o czym mówimy.

    EDIT - jednak nie podsyłam na PW, bo skrzynka jest zatkana.
    Ostatnio edytowane przez pawel ; 27-02-2017 o 13:55

  5. #3155

    Domyślnie

    Koledzy wybaczcie, że tutaj piszę zapytanie ale nie potrafię nigdzie trafić na właściwy wątek. Sprawa tyczy się D4, który nabyłem z przebiegiem 140k pstryków. Aparat działa jak złoto jednakże zastanawiam się czy przy takim przebiegu możliwe są już widoczne wytarcia farby w newralgicznych miejscach?

    Wytarcie od kciuka nad klapką z kartami pamięci.



    Wytarcie od palca wskazującego przy spuście migawki w pozycji horyzontalnej.




    Poprzedni właściciel twierdził, że pstrykał dużo portretów więc tam przy spuście migawki może się zgadzać jednak mimo wszystko zastanawiam się przy jakim przebiegu koledzy forumowicze mogli zaobserwować podobne wytarcia farby u siebie.

    Czy jest jakaś złota metoda korekty takich ubytków farby?
    D4, T15-30/2.8 VC, T24-70/2.8 VC, Σ50/1.4 A, N70-200/2.8 VRII, TC-14E II, SB-910

    You either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain

  6. #3156

    Domyślnie

    Mam D3 z przebiegiem 240.000 i nie mam takich wytarć farby ani na zasłonce wizjera ani na korpusie... W D300 i D3s przy przebiegu około 120.000 również nie było takich rzeczy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na znanym portalu aukcyjnym masz dwie deczwórki- 128 i 190 tys. przebiegu. Nie wykazują takich wytarć. Możesz sobie jeszcze popatrzeć na D3/D3s z dużo większymi przebiegami.

  7. #3157

    Domyślnie

    To na 100% nie są wytarcia od palców, co nie dyskwalifikuje aparatu. To nad klapką to raczej jednorazowa akcja, przeciągnięcie po kamieniu itp. To na gripie wygląda jak wytarcie od ciasnej torby.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #3158

    Domyślnie

    Do niedawna mocno wertowalem ogłoszenia D4. Miałem w rekach sztukę 193k i tylko spód był mocno wytarty i świecący, natomiast cała reszta sporo lepsza niż u Ciebie. Patrząc na fakturę materiału z jakiego jest zrobione D4 wydaje mi się iż jest on bardziej podatny na takie wytarcia niż D3/D3s.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #3159

    Domyślnie

    Niecały miesiąc go mam, sprawuje się świetnie. Żadnych symptomów kresu żywota poza tymi obtarciami. Bateria pokazuje 1 w skali 0-4 ale wiem, może być nowasza niż body.

    Czy serwis prowadzi zapis stanu migawki tak jak w przypadku samochodów i ich przebiegu? Ktoś wie czy wysyłka do serwisu na czyszczenie matrycy (która sporo syfu na sobie nosi, sprawdzałem) może wykazać jakieś walki z przebiegiem migawki? Martwić się czy cieszyć sprzętem? No i czy na takie przetarcia jest jakiś złoty patent? Czytałem gdzies o czarnym lakierze do paznokci...
    D4, T15-30/2.8 VC, T24-70/2.8 VC, Σ50/1.4 A, N70-200/2.8 VRII, TC-14E II, SB-910

    You either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain

  10. #3160

    Domyślnie

    Wygląda jak po milionie migawki...
    Nr seryjny w exifie zdjęć zgadza się z obudową?

Strona 316 z 348 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •