Close

Strona 333 z 348 PierwszyPierwszy ... 233283323331332333334335343 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 321 do 3 330 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3321

    Domyślnie

    Przepraszam, ze nadal zaśmiecam, ale czy możecie mi pomóc znaleźć przykładowe zdjęcia z A9 dynamicznych scen przy sztucznym oświetleniu, ISO 6400-8000 1/100-1/160 f2.8? Jak jest gdzieś wyższe ISO to albo czas 1/2000 (sport) albo pełna statyka.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #3322

    Domyślnie

    To sprawdź sobie a7III tam jest AF z a9.

    Opóźnienie na lcd a9 wynosi 15-30 milisekund. Nw wizjerze powinno być jeszcze mniejsze. Czyli ten czas jest gdzieś 6 razy krótszy niż czas reakcji oko-ręka.
    Przy gorszych warunkach trzeba sprawdzić czy nie ma się właczonych opcji, które uwydatniają obraz/symulują parametry ekspozycji.

  3. #3323

    Domyślnie

    Ale przecież A7III jeszcze nie ma. A czas reakcji oko-ręka musimy dodać do czasu opóźnienia, to się nakłada.
    Chciałbym , po prostu, zobaczyć, jak już ktoś inny radzi sobie z problemem: szybki obiekt-sztuczne/ledowe światło-AF
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #3324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Przepraszam, ze nadal zaśmiecam, ale czy możecie mi pomóc znaleźć przykładowe zdjęcia z A9 dynamicznych scen przy sztucznym oświetleniu, ISO 6400-8000 1/100-1/160 f2.8? Jak jest gdzieś wyższe ISO to albo czas 1/2000 (sport) albo pełna statyka.
    https://www.flickr.com/search/?text=...sport%20indoor

  5. #3325

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi, jeśli nie umiem ogarnąć tej strony, ale najbliższe moim wymaganiom sceny dynamiczne są przy ISO 6400 1/400 f4.0, i są one niedoświetlone. To kilka EV jaśniej, niż najlepsze warunki w jakich pracuję. Czy może czegoś nie ogarniam?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #3326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Ale przecież A7III jeszcze nie ma. A czas reakcji oko-ręka musimy dodać do czasu opóźnienia, to się nakłada.
    1. ale jego af jest w a9.

    2. No właśnie nakłada się. 30ms na evf, 180ms na reakcję ręka oko i z 100-200ms na reakcje aparatu (przyjmijmy 150), czyli masz 360 ms ws 330 ms. Tak więc i tak musisz przewidywać (albo walić serią). Wyrobiłeś sobie opinię na podstawie starego sprzętu (a nowszy testowałeś jedynie pobieżnie) porównujesz go z czymś co masz mocno opanowane i się zafiksowałeś na problemie, który wynikać może z wielu innych rzeczy(sam piszesz o róznicy d600 d4), ale kurcze nie z 30 milisekund opóźnienia evf.

  7. #3327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Wytłumaczcie mi, jeśli nie umiem ogarnąć tej strony, ale najbliższe moim wymaganiom sceny dynamiczne są przy ISO 6400 1/400 f4.0, i są one niedoświetlone. To kilka EV jaśniej, niż najlepsze warunki w jakich pracuję. Czy może czegoś nie ogarniam?
    o takich jak wymieniles parametrach expozycji :

    https://www.flickr.com/photos/arnold...WQE9S8-ZCcEGh/

    z tym , ze trudnosc tej sceny jest taka , iz mozna ja sfotografowac kazdym aparatem wyprodukowanym w ciagu ostatnich 10 lat.
    w zupelnosci wystarcza szybkosc 1 fp na 10 sekund.

    6400 iso na obrazie 1500 px tez nie stwarza jakichkolwiek problemow.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 09-03-2018 o 12:08

  8. #3328

    Domyślnie

    @Nican, chyba czegoś nie rozumiem. Załączone zdjęcia są przy 1/500 f4.0. Od 1/100 f2.8 dzieli je przepaść. Niech mi ktoś wytłumaczy, czego nie rozumiem... Ja prosty chłopak jestem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Wyrobiłeś sobie opinię na podstawie starego sprzętu (a nowszy testowałeś jedynie pobieżnie) porównujesz go z czymś co masz mocno opanowane i się zafiksowałeś na problemie, który wynikać może z wielu innych rzeczy(sam piszesz o róznicy d600 d4), ale kurcze nie z 30 milisekund opóźnienia evf.
    No właśnie kłopot polega na tym, że mam i D600 i D4 i ten pierwszy daje w tych samych warunkach skuteczność na poziomie 15%, a drugi 85%. A różnica w samej reakcji spustu wynosi 0,1s? Ten sam operator, te same obiektywy, kilkanaście lat doświadczenia w fotografowaniu flamenco, 25 lat pracy jako fotograf. Oczywiście inny sensor AF. O to chodzi, że te ledwo mierzalne, wydawało by się wydumane różnice maja znaczenie.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #3329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    @Nican, chyba czegoś nie rozumiem. Załączone zdjęcia są przy 1/500 f4.0. Od 1/100 f2.8 dzieli je przepaść. Niech mi ktoś wytłumaczy, czego nie rozumiem... Ja prosty chłopak jestem.
    moze postaw w sposob jednoznaczny pytanie , na pewno znajdzie sie ktos , kto bedzie umial odpowiedziec.

  10. #3330

    Domyślnie

    Kurcze, a nie postawiłem?
    Zdjęcie dynamicznej akcji, sfotografowane sony A9, którego parametry odpowiadają ilości światła sztucznego, dającego możliwość prawidłowego (lub max minus 1EV) naświetlenia klatki przy parametrach ISO 6400, czasie 1/125 i przysłonie 2,8. Naprawdę nie wiem, jak to precyzyjniej określić.
    W podanych przykładach przy ISO 6400 jest 1/400 i f4.0 (ze sporym niedoświetleniem), co daje 3-4 krotnie jaśniejszą scenę. Dla działania AF to jest przepaść.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 333 z 348 PierwszyPierwszy ... 233283323331332333334335343 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •