Close

Strona 332 z 348 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 311 do 3 320 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Z bezlustrami jest kłopot z opóźnieniem, przez co zupełnie nie nadają się do fotografii tańca. Ba! Choć trudno w to uwierzyć, D600 ma zauważalne opóźnienie reakcji wpływające na to, że kadr jest odrobinę po. Mam też bezlustro, ale to nie jest idealne rozwiązanie.
    Chyba trzeba będzie pobawić się w Słodowego.
    Opierasz się na jakich bezlustrach? Patrzyłeś na opóźnienie w nowych konstrukcjach jak a9, g9, x-h1? Na dodatek bezgłośnie możesz walić serią 14-20fps... i to praktycznie nie zważając na zapełnienie bufora - ucieknie Ci kadr?

  2. #3312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    A po co wygluszanie lustra do zdjec tanca ?
    Nie piszę o disco czy innym umc umc.
    Nawet we flamenco jest mnóstwo pięknych momentów odgrywanych nawet w całkowitej ciszy.

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Opierasz się na jakich bezlustrach? Patrzyłeś na opóźnienie w nowych konstrukcjach jak a9, g9, x-h1? Na dodatek bezgłośnie możesz walić serią 14-20fps... i to praktycznie nie zważając na zapełnienie bufora - ucieknie Ci kadr?
    Opóźnienie pojawia się już na etapie wyświetlania obrazu w wizjerze. Szczególnie w słabszym oświetleniu (ISO 6400 przy przysłonie 2.8 to norma, często jest gorzej) odświeżanie ekranu spada. Dodatkowo fotografowanie tańca nie polega na waleniu serią. Zdziwił byś się bardzo, z jaka prędkością potrafi obracać się tancerz
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 09-03-2018 o 09:50
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #3313

    Domyślnie

    Jeszcze raz co do opóxnienia - sprawdź to na nowych konstrukcjach.

    Moim zdaniem, zanim zaczniesz wydawać 1000$ na pudełko dodające do d4 kolejny kg to solidnie przetestuj w boju nowe a7III (albo a9).

    Dlaczego fotografowanie tańca nie moze polegać na waleniu serią - w sporcie jakoś to powszechne.

    Obecnie masz dostępne kosmiczne fps, rozmiary bufora, pojemności pamięci - dlaczego tego nie wykorzystać w celu osiągnięcia lepszych kadrów. Zwłaszcza, że jeżeli znasz temat i możesz przewidzieć jak potoczy się akcja.

    Trzeba czasami zmienić paradygmat danego typu fotografii zamiast sztucznie próbując modyfikować stare podejście.

  4. #3314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Dlaczego fotografowanie tańca nie moze polegać na waleniu serią - w sporcie jakoś to powszechne.

    Obecnie masz dostępne kosmiczne fps, rozmiary bufora, pojemności pamięci - dlaczego tego nie wykorzystać w celu osiągnięcia lepszych kadrów. Zwłaszcza, że jeżeli znasz temat i możesz przewidzieć jak potoczy się akcja.

    Trzeba czasami zmienić paradygmat danego typu fotografii zamiast sztucznie próbując modyfikować stare podejście.
    Jak już wspomniałem, trudno czasem uwierzyć, jak tancerze potrafią być szybcy. Używam czasami trybu seryjnego i przy 11kl/s często jedna jest przed, a druga za oczekiwanym momentem. I to są bardzo różne kadry! Masz rację - znam temat i potrafię przewidzieć moment. Właśnie dlatego wiem, że skuteczniejsze jest wstrzeliwanie się w te momenty (dlatego ważny jest brak opóźnienia) niż walenie ślepą serią. Robię flamenco od kilkunastu lat, trochę doświadczeń zdążyłem nabrać.
    Pisałem już wcześniej, że choć trudno w to uwierzyć, daje się zauważyć różnicę w opóźnieniu między D600 a D4!
    Nie zamykam się na nowe, sprawdzam inne rozwiązania ale to nadal nie to. Dodatkowo dynamiczny AF w bezlusterkach, szczególnie w słabym świetle to nadal nie jest poziom topowych lustrzanek. Na zagramanicznych forach piszą, że AF A7III i A9 porównywalny jest z tym z D600. D600 w moich warunkach nie sprawdził się zupełnie.
    Dodatkowo - jeśli masz A7 lub A9, poproś wieczorkiem w domu kogoś, żeby się trochę pokręcił i poskakał po pokoju i patrz w wizjer i jednocześnie drugim okiem normalnie. Zobaczysz o czym piszę.
    A co do zakupu pudełka za 1000$ - z pewnością mi no nie grozi Tym bardziej, że te rozwiązania całkowicie mi nie odpowiadają.
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 09-03-2018 o 10:28
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #3315

    Domyślnie

    !AGresT, przetestuj nowsze konstrukcje bezluster, od czasu X-E1 sporo się zmieniło. Problemem jest tylko kieszeń pełna akumulatorów
    Najmniej przeszkadzający dźwięk w Nikonie ma D810. Obudowa dźwiękochłonna jest dobra np. na plan filmowy, na koncertach będziesz jeszcze bardziej przyciągał oczy widzów taką rozbudowaną konstrukcją i nie będzie to rozwiązanie zbyt mobilne.
    D814 | 12-300/1.4-4

  6. #3316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jak już wspomniałem, trudno czasem uwierzyć, jak tancerze potrafią być szybcy. Używam czasami trybu seryjnego i przy 11kl/s często jedna jest przed, a druga za oczekiwanym momentem. I to są bardzo różne kadry!
    A ręcznie trafiasz w ten moment? Reakcję oko-palec-zrobieni- zdjęcia ogarniasz w czasie szybszym niż 1/11 sekundy? Nieźle.

    Nie zamykam się na nowe, sprawdzam inne rozwiązania ale to nadal nie to. Dodatkowo dynamiczny AF w bezlusterkach, szczególnie w słabym świetle to nadal nie jest poziom topowych lustrzanek.
    Ale serio testowałeś af i to opóźnienie z a9 / a7III czy też opierasz się na starszych modelach? W bezlustrach skoki następują z gneracji na generację)

  7. #3317

    Domyślnie

    Tłumaczyłem już, czemu bezlustra, na razie, jeszcze nie dają rady. Choć widzę wyraźnie postęp. Szczególnie podoba mi się widoczność ekspozycji - na scenie oświetlenie bardzo zmienia się zależnie od miejsca w którym stoi artysta. Przy tańcu zdarza się wachlowanie ISO o cztery-pięć działek.

    Tak mi się przypomniało a propos trybu seryjnego. Kiedyś już mieliśmy na forum kłutniodyskusję na ten temat. Podałem wtedy przykład sytuacji, w której potrzebowaliśmy zrobić zdjęcie zawodniczki skaczącej przez płotki w konkretnym momencie przeskoku - jedna noga wysunięta do przodu, druga zgięta z tyłu, nad płotkiem. Stadion wynajęty, zawodniczka zatrudniona i gania specjalnie dla nas przez trzy ustawione na łuku płotki. Kolega zaiwaniał D3, zrobił kilkadziesiąt zdjęć i nie trafił. Mi się udało za trzecim razem - przy pomocy... starego PhaseOne Owszem, było w tym jakieś szczęście, jednak dwa pozostałe kadry były bliżej wymaganego, niż najlepsze z Nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A ręcznie trafiasz w ten moment? Reakcję oko-palec-zrobieni- zdjęcia ogarniasz w czasie szybszym niż 1/11 sekundy? Nieźle.
    Wystarczająco często mi się to udaje. Próby z seriami przynosiły gorsze efekty. Dziękuję za docenienie, chociaż wiem, że ironiczne

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale serio testowałeś af i to opóźnienie z a9 / a7III czy też opierasz się na starszych modelach? W bezlustrach skoki następują z gneracji na generację)
    Nie w boju i nie A9. Jednak A7III w prostych testach mnie zawiódł, a śledzę konstrukcje Sony od czasu wypuszczenia pierwszego modelu, właśnie z myślą o przejściu do tego systemu.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #3318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Tłumaczyłem już, czemu bezlustra, na razie, jeszcze nie dają rady.
    ale usilnie nie podajesz na czym Twoje "na razie" się opiera
    X-E1 z 2012 roku? Czy też testowałeś coś z nowości mających 120fps w evf i nowe AF. W bezlustrach przeskok pomiędzy konstrukcją z 2012 a 2018 r jest zdecydowanie większy niż pomiędzy nikonem d4 a d5.

  9. #3319

    Domyślnie

    Ok. Teraz zostało dopisane o A7III (gdzie dorwałeś przed premierą sprzedaży?) i to już daje zupełnie inny wydźwięk.

  10. #3320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ok. Teraz zostało dopisane o A7III (gdzie dorwałeś przed premierą sprzedaży?) i to już daje zupełnie inny wydźwięk.
    Fakt, mój błąd. Nie jestem sprzętowcem i nie śledzę dokładnie rynku. Automatycznie pomyślałem, że rozmawiamy o najnowszym dostępnym sony. W takim razie wychodzi na to, że testowałem A7II.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    ale usilnie nie podajesz na czym Twoje "na razie" się opiera
    Na opóźnieniu obrazu w wizjerze względem rzeczywistości.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 332 z 348 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •