Close

Strona 326 z 348 PierwszyPierwszy ... 226276316324325326327328336 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 251 do 3 260 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ehhh... Nic nie mów... Mi kiedyś NPS wycenił wymianę przycisku (wypadł ten czarny kapturek) zwalniającego blokadę obiektywu na ~1000 PLN.
    W końcu za kilka dyszek kupiłem go na E-bayu, a w innym serwisie wymienili mi bodajże za stówkę.
    Trzeba przyznać że potrafią zaskoczyć. Choć muszę przyznać że w 2 strony - naprawa VR w 400tce też mnie zaskoczyła -pozytywnie. Ok. 1400zł nie mała kwota, ale przy cenie szkła, albo innych bzdetów - jak ta blokada osłony p.słonecznej czy Twoja blokada bagnetu, to nie jest tak źle
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #3252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Zakleszczający się bagnet to wada chyba główna (jedyna?) wada fabryczna pierwotnej konstrukcji D4. Wiadomo, że aparaty z końca produkcji mają już bagnet poprawiony i są w pełni bezpieczne. Kupując używki D4 zazwyczaj sprawdzałem w serwisie (w ramach możliwości) - czy jest to egzemplarze już z nowym mocowaniem czy nie. Generalnie temat może być ważny jeśli ktoś używa ciężkich szkieł - 400,500,600 i 800mm. Podobno z 300/2.8 czy 200-400 ten temat już nie istnieje. W każdym razie jak ktoś ma pecha i trafi mu się taka blokada, to jest duża szansa że będzie musiał odesłać aparat razem z obiektywem do serwisu, bo rozpięcie takiego "zestawu" wiąże się z rozkręceniem całego body żeby dostać się do bagnetu od d..y strony. Dlatego taki rozrzut cenowy za usługę naprawy.
    Także jeśli się nie używa naprawdę ciężkich szkieł, nie ma się czego obawiać. Jeśli się używa, a jest okazyjne body z wadliwym bagnetem, to trzeba ustalić taką cenę, żeby doliczając modernizację w serwisie nikona nadal to była sensowna oferta, naprawić od razu (wtedy jest najtaniej, bo nic nie trzeba na odblokowywać) i cieszyć się tym świetnym body
    Co do wysokiego iso D3s vs D4, to w szumach nie ma dużej różnicy, w pewnych zakresach ekstremalnych nawet D3s może być trochę lepszy, ale jest zauważalna różnica w tonalności. Dlatego jedni wolą obrazek z d3s inni z (w tym ja )D4.
    koledze zakleszczyło się z 200-400

  3. #3253

    Domyślnie

    ShutterStill:

    Tak z ciekawości - te pokrywy padają Ci od uderzeń, zużycia czy po prostu nabierają luzu?

  4. #3254

    Domyślnie

    Od trzymania w ręce gumy się odklejają.
    Drzwi są dalej ok ale mnie w rękę uwiera a po całym dniu trzymania aparatu powoduje to dyskomfort.
    To zależy od sposobu trzymania/używania.
    Ja często trzymam jedną ręką aparat + 14-24 /24-70 + flash.. I pewnie przez to bardziej ściskam / naciągam w tym miejscu.

  5. #3255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Ja często trzymam jedną ręką aparat + 14-24 /24-70 + flash.. I pewnie przez to bardziej ściskam / naciągam w tym miejscu.
    Ja zawsze trzymam jedną ręką mimo szkieł 1-2,5kg. Póki co 50 tys. zdj i nic nie odłazi...

  6. #3256

    Domyślnie

    Widocznie inaczej trzymamy

  7. #3257

    Domyślnie

    nikoniarz:

    Jeśli trzymasz aparat jedną ręką z takimi ciężkimi lufami, nie wpływa to raczej pozytywnie na osadzenie bagnetu i ogólnie na bagnety obiektywów.

  8. #3258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    nikoniarz:

    Jeśli trzymasz aparat jedną ręką z takimi ciężkimi lufami, nie wpływa to raczej pozytywnie na osadzenie bagnetu i ogólnie na bagnety obiektywów.
    250 tys. przebiegu i nic się nie urwało, nie skrzywiło... Nie przejmuję się. To sprzęt jest dla mnie, a nie ja dla sprzętu.

  9. #3259

    Domyślnie

    To by znaczyło że naprawdę się postarali konstruując serię pro. Ciekawi mnie to z technicznego punktu widzenia, bo słyszy się czasem o pokrzywionych bagnetach (przekoszonych względem matrycy).

  10. #3260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    To by znaczyło że naprawdę się postarali konstruując serię pro. Ciekawi mnie to z technicznego punktu widzenia, bo słyszy się czasem o pokrzywionych bagnetach (przekoszonych względem matrycy).
    Jeżeli bagnet jest przymocowany do magnezowej ściany, to co się ma krzywić? To może jakieś plastikowe D3xxx/5xxx mają takie problemy

Strona 326 z 348 PierwszyPierwszy ... 226276316324325326327328336 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •