Close

Strona 285 z 348 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 841 do 2 850 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #2841

    Domyślnie

    Zrób tak. Ustaw sobie DL na HI2 (czyli na maxa) i zrób fotkę w nef. Potem otwórz ją sobie w ps i w nx. PS otworzy ją jako niedoświetloną , w nx będzie wszystko ok. Działa to na takiej zasadzie jak pisał Paweł - puszka nie doświetla żeby nie było przepałów, a soft wyciąga cienie. Stąd te różnice w naświetlaniu. NX czyta to jak należy bo to Nikona program. Nie ma co się spierać czy jest potrzebne czy nie. U mnie jest tak - jak wiem, że plik idzie od razu do jpg to chętnie korzystam z ADL. Jednak jak cykam do nef wolę to dobrodziejstwo wyłączyć gdyż korzystam z sotfu adobe.

  2. #2842
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Po co? Jaki realny wpływ na zdjęcia ma regulacja tego, czy innego parametru, albo jej brak, w jednym konkretnym trybie pracy, w konkretnej puszce, jeśli można to samo robić inaczej na wiele sposobów. Współczesne puszki, a te jednocyfrowe w szczególności, oferują tyle różnych parametrów i ustawień, że nawet nie da się ich wszystkich wykorzystać. Nie da się bo to nie ma sensu. Dostajemy tak wiele możliwości po to, żeby każdy mógł sobie to dopasować według własnych upodobań. Można tak, można inaczej i każdy robi to (MOŻE TO ROBIĆ) po swojemu. Do tego mamy jeszcze różne NX-y, czy PS-y, które powodują, że jakieś minimalne korekty czegoś tam w puszce są kompletnie bez znaczenia..
    Pierw pytasz po co, a potem sam sobie odpowiadasz - po to, by to robić wg swoich upodobań. Jak ktoś ma takie upodobania, że chce mieć dobry jpg z puszki, to go nie interesują inne sposoby, w tym oprogramowanie NX2.
    Tym bardziej, że mowa jest o reporterskim D4, który musi dawać bdb jpg. Tymczasem większość osób na forum sądzi, że jesli jest to najwyższy model, to znaczy, że najbardziej profi (OK, zgoda), najbardziej profi jest praca w RAW, więc D4=RAW. Otóż nie zawsze, "gazetowi" reporterzy chcą bdb jpg.
    Zresztą nie tylko oni chcą bdb jpg.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #2843

    Domyślnie

    Ilu tu masz "gazetowych reporterów"? Co to za "gazetowy reporter" z D4, który nie wie jak puszkę ustawić? Kupił sobie D4 i nawet instrukcji nie rozumie lub czytać nie umie? Sam sobie odpowiedz na te pytania. Zresztą nawet tego czytać nie trzeba, bo wystarczy to na próbę poprzestawiać i zobaczyć jak się zmienia histogram. Wszystko wtedy jest jasne. Powinno być jasne. No chyba, że profesjonalny "gazetowy reporter" nie wie co to jest histogram.

    A ADL działa w ten sposób od samego początku, od chwili gdy go pierwszy raz zastosowano.
    Jacek

  4. #2844

    Domyślnie

    Niedawno widziałem na wojskowej oficjalce fotografa w mundurze z D4 i... 70-300VR, nie miał pojęcia co robi... Samo D4 jak widać nie pozwala osądzać jego operatora
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  5. #2845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Niedawno widziałem na wojskowej oficjalce fotografa w mundurze z D4 i... 70-300VR[...]
    Dali mu "zestaw snajperski" ale zapomnieli powiedzieć jak się z niego strzela
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  6. #2846

    Domyślnie

    Mogl bym tu naopowiadac w jakich to sytuacjach widzialem profesjonalny sprzet w pracy, oczywiscie w Canadzie, a to murarz dokumentuje swoja codzienna prace D100 ( 6 lat temu), rok temu pewien inzynier fotografowal sie z dachu budynku na tle budowy D3s gdzie po drabinie na 89 feet latwiej I tak samo mozna zrobic zdjecie do gazety iPhonem niz D3s, mysle ze tylko z tych dwoch przykladow nikt nie wiedzial co to histogram ale czy to wazne, ja sie cos kocha i lubi, kolega kupil D4 bo juz nie ma w sklepach D3s i tylko dlatego ze chodzilo o mozliwosc AF-a z f8 i jeszcze nie slyszalem by ktos martwil sie ze jego sprzet traci na wartosci, robimy zdjecia.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  7. #2847

    Domyślnie

    Ostatnio cykałem wesele i podszedł do mnie facet z małą nawet odpłatną propozycją. Bo on dużo jeździ po świecie i chciał dobre foty więc kupił to co najdroższe w Nikonie czyli D4 + 14-24,24-70,70-200. No ale jest strasznie niezadowolony bo ten D4 robi kicha foty. W kościele widział ,że ja robię foty d4 i ma prośbę żebym mu to poustawiał tak aby fotki wychodziły super. Ale to nic - teraz najlepsze. Koleś pokazuje mi palcem na górny wyświetlacz i się pyta co te poszczególne cyfry oznaczają. Ogólnie wkurza go też przepinanie i noszenie ze sobą tych wszystkich obiektywów i jest trochę niezadowolony z zakupu. Od razu zaznaczył ,że kasa dla niego nie ma najmniejszego znaczenia - on jeździ dużo po świecie i chce przywozić super fotki.

  8. #2848
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Sam to wymysliles? Tego faceta, fotki i to że masz D4

    Wysłane listem poleconym

  9. #2849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Sam to wymysliles? Tego faceta, fotki i to że masz D4

    Wysłane listem poleconym
    Dobra, już się przyznam - to wymyślił kolega z sąsiedniego łóżka. Testują na nim nowe leki i czasami fajne bajki wymyśla.

    P.S. manfred popsułeś całą moją prowokacje - pies cie trącał :P
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 30-11-2013 o 09:42

  10. #2850

    Domyślnie

    ja kupiłem praktycznie nową 400tkę od od sympatycznego gościa, który nabył ją razem z D3 (wtedy to był TOP) i kompletem telekonwerterów do fotografowania.... swoich dzieci na zajęciach sportowych. Kupił to co najlepsze bo go było stać. Okazało się, że 400tka ma uwalony VR i właściciel nawet o tym nie widział. Pewnie nie widział by także jakby d3 miała niesprawny AF itp. Po kilku meczach swoich pociech, pan przesiadł się na d7000 + 18-200VR.
    Takich osób naprawdę nie jest mało...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 285 z 348 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •