Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Stałka do formatu DX

    Jaką wybrac stałke do formatu DX 35/50/85?? jasnośc nie wchodzi w gre.
    Pytam bo przelicznik do pełnej klatki w D300s to chyba 1,6??? Czyli 35 x 1,6 daje to samo co 50 w FX.
    Pytam pod względem pełnej klatki.

  2. #2

    Domyślnie

    Przelicznik 1,6 jest w Canonie, Nikon ma 1,5.
    To w końcu potrzebujesz do FX czy DX bo ostatnie zdanie trochę zamieszało Wybierz taka jaką ogniskową najczęściej używasz bo jakościowe wszystkie są dobre.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie słabe....bo nie wiadomo jakie jest przeznaczenie....Standardowo najlepsza jest ogniskowa 35mm....Ale wtedy tęskni się za czymś do portretu (85mm). 50mm przy tylko jednej stałce jest ok bo do portretu się od biedy nada i reportażowo jako uzupełnienie zooma też da radę... Mam wszystkie te ogniskowe i każda znajduje zastosowanie....

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi mi oto że w DX-ie nie dostane obrazek taki sam jak przy FX-ie dla choćby 35mm. (chyba) Czyli w moim rozumkowaniu bo tak mi objaśniono żeby dostaś obrazek taki jak przy 50 mm w FX musze podpiąć 35 w DX bo ( 35 x 1.5 daje okolo 50 mm ( taki jak 50mm w FX)) ??

    Czy ja to dobrze czaje ??

  5. #5

    Domyślnie

    siwyozzman rozumiem że 35 i 85 jak najbardziej sie przyda

  6. #6

    Domyślnie

    Nie dostaniesz takiego samego obrazka ale taką samą ogniskową. Przez obrazek rozumiem jego jakość, plastyczność, kontrast itp. Szkła z FX obrazują inaczej a DX - sample masz w necie.
    Może na początek lepiej jednak zooma kupić...
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  7. #7

    Domyślnie

    mam N 28-300G VR II i S 18-50 2.8 ...
    brak mi stałki lub stałek...
    miałem wcześniej stałke (50mm 1. ale to był system sony którego sie pozbyłem ...

    Dzięki troche mi objaśniłeś ale czy warto inwestowac od razu we dwie?? a może jedną bardziej odpowiednią...

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli kręcą Cie portrety to kup Nikkora 85, jak chcesz uniwersalniej to 35mm - pomyśl czego częściej używasz, popatrz na swoje zdjęcia i na jakich ogniskowych je robiłeś Ja mam i jedną i drugą stałkę ale 35 chyba sprzedam bo rzadko używam.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Nie dostaniesz takiego samego obrazka ale taką samą ogniskową.
    micz87 chyba troszkę niejasno wytłumaczyłeś?
    Ogniskową fizycznie będzie mieć taką, jaka jest opisana na obiektywie, zmieni się za to kąt widzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Nie dostaniesz takiego samego obrazka ale taką samą ogniskową. Przez obrazek rozumiem jego jakość, plastyczność, kontrast itp. Szkła z FX obrazują inaczej a DX - sample masz w necie.
    Może na początek lepiej jednak zooma kupić...

    ogniskowa się nie zmienia, więc nie dostanie innej ogniskowej, jedynie zmienia się kąt widzenia
    pisaliśmy w tym samym czasie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •