Close

Strona 1555 z 2246 PierwszyPierwszy ... 5551055145515051545155315541555155615571565160516552055 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 541 do 15 550 z 22451
  1. #15541

    Domyślnie

    A Anglik kupuje i może oddać bez problemu.
    Trudno dzisiaj nie macać, kiedy można łatwo trafić gorszą/rozregulowaną sztukę aparatu/obiektywu.

  2. #15542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale nie rozumiesz co napisałem czy nie chcesz?...
    Tak ze sorry, ale maczacze won nawet panie lekkich obyczajów nie cenią klientów którzy chcą tylko popatrzeć. A co za różnica czy sprzedawać aparaty czy cos innego
    Rozumiem. Po prostu podchodzę do sprawy jako zwykły konsument. Nie byłem i nie jestem handlarzem czy marketingowcem. Nie jestem również "macaczem" sprzętów wszelakich. W zasadzie jak idę na zakupy to wiem po co i dlaczego. Sprawdzam czy sprawne i kupuję. Nadal tylko nie rozumiem, co w tym złego - dziwnego - "Polskiego", że klient chce dany towar kupić TANIEJ ? Może problem leży po stronie "sprzedaży na odległość" w naszym kraju ? Może ludzie za wielką wodą i w Japonii są traktowani poważniej i z szacunkiem, bez robienia im problemów zwrotu pieniędzy za bubel itp. ?
    Co do fuji. Po prostu "idzie nowe" i trzeba się do tego przyzwyczaić. Fuji albo na tym zyska ( bo jest pionierem tego typu sprzedaży w sprzęcie fotograficznym w Polsce - jeśli nie poprawcie ) albo straci.

    Pozdrawiam i idę pomacać
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  3. #15543
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    A gdzie napisałem, ze to źle ze chce kupic taniej?
    Miłego macania

  4. #15544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Fuji albo na tym zyska ( bo jest pionierem tego typu sprzedaży w sprzęcie fotograficznym w Polsce - jeśli nie poprawcie ) albo straci.
    Przypuszczam, że straci... sprzedawca, bo będzie jednak musiał kupić choć po jednym egzemplarzu "na sklep", nawet w niekorzystnej cenie...
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #15545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    1. Polak maca i nie kupuje. Kombinuje gdzie kupic taniej. W islamskich państwach cywilizowanych (Niemcy czy franca) na taka skale procederu nie ma - odsetek macajacych którzy potem kupią jest lepszy. I nie dotyczy to tylko sprzętu.
    2. Wiekszosc sprzedaży przenosi sie do netu i Polska w tym zakresie jest do tył.
    3. Napisałem wyraźnie, ze do macania na wszystkie sposoby powinny być salony ekspozycyjne producenta. Ale nie będzie. Bo Fuji w pompie ma rynek polski z chimerycznym i zarozumialym ubogim klientem. Woli sprzedaż oddać w ręce drugie lub trzecie, a tym dawać pomacac sie nie zawsze oplaca, a raczej nigdy.
    1. Macalem towar w MediaMark a kupilem nowke z ich magazynu.
    2. Bywalo, ze macalem i byla to ostatnia sztuka i obnizyli mi cene bo towar z ekspozycji.

    W obu przypadkach bylem zadowolony

    Wszedlem w fuji wlasnie dlatego, ze moglem osobiscie wykonac kilkanascie fot testowych i
    poczuc sprzet w rece.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #15546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale nie rozumiesz co napisałem czy nie chcesz?
    Polak idzie do sklepu, pomaca, potestuje, pogada i idzie szukac okazji w necie.
    No nie do końca. Jeśli chodzi o handel internetowy, to nadal stanowi on jedynie małą część handlu tradycyjnego.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Niestety sprzedawca (sklep) placu czynsz, podatki, placi pracownikom, i nie żyje z macajacych lecz z kupujących. Marze detalistów na sprzęcie foto są male i nie stać ich na to, by pokrywac koszty funkcjonowania ekspozycji.
    Do ekspozycji często dopłaca producent/dystrybutor sprzętu. Firmy czasem się wręcz biją o to, żeby to właśnie ich sprzęt był do pomacania, miał większą wystawę, stał bliżej wejścia ito., oczywiście jeśli mają zdrową politykę marketingową. Bo Fuji na tym akurat biduje, a stawia bardziej na promocje. Poważne sklepy internetowe też mają swoje sklepy stacjonarne i też ponoszą wszystkie związane z tym koszty. Badania jednak pokazują, że w sklepie stacjonarnym klient jest skłonny kupić więcej, niż planował, szczególnie jeśli chodzi o produkty komplementarne. Ponadto bezpośredni kontakt z handlowcem sklepom się po prostu opłaca - wiadomo dlaczego.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #15547

    Domyślnie

    Alle sie porobiło.
    Śmieszy tylko, ze porównania sa do np krajów unii...bo my daleko jeszcze mamy.
    Mieszkałem (jakis tam czas) w jukeju. Nie sprawdziłem nigdy czy sprzet działa. Przed zakupem.
    Po co ?
    Jakby co, kolor nie taki lub cokolwiek - zwrot w ciagu 28 dni.
    Bez podania przyczyny. Kasa na konto wraca.

    I jakos ludzie sprzedają. Zarabiają. Inni kupują.

    Zróbcie to w pl !!!


    Ps.
    Osobiście preferuje zakupy w realu.
    Moze po prostu, stary juz jestem ?

    Tak czy siak - wspolczuje fudżikiwcom.
    Oby inni nie podłapali pomysłu

  8. #15548

    Domyślnie

    Długo taki "patent" nie przetrwa i to nigdzie na świecie, szybko zmienią zdanie...
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  9. #15549

    Domyślnie

    Amen.

    I jeszcze jedno.
    Wchodzisz do sklepu pomacać, a przy okazji dokupujesz baterie, kartę pamięci, szmatkę, filtr, pudełeczko, blendę itp..
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #15550

    Domyślnie

    A na tym sie głównie zarabia
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

Strona 1555 z 2246 PierwszyPierwszy ... 5551055145515051545155315541555155615571565160516552055 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •