Close

Strona 901 z 2246 PierwszyPierwszy ... 401801851891899900901902903911951100114011901 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 001 do 9 010 z 22451
  1. #9001

    Domyślnie

    Ale pewnie trzymasz zegarek przez caly rok na półce (pogrubiac textu nie będę ).

  2. #9002

    Domyślnie

    Wiecie.. ja w sumie też nigdy nie uszkodizłem żandego aparatu, ani żandej soczewki, ale.. to były aparaty po max 2 tys. Tutaj, kiedy sam obiektyw kosztuje dwa razy więcej wolę nie ryzykować.
    A nawet jeśli do siebie mam zaufanie, że dalej nic takiego nie zrobię, to nawet wczoraj, na jakimś spotkaniu ze znajomymi aparat krążył od rąk do rąk , a ja tylko patrzyłem, czy kttoś go zaraz nie upuści.. (no dobra, filtr na to niewiele pomoże, ale na jakieś ochlapanie czy coś...)

    W każdym razie - jeśli da się połączyć taką dodatkową chronę, z utrzymaniem dobrej jakości obrazu, to ja chcę to zrobić - nawet jeśli tylko dla spokoju ducha. Przejrzę wcześniejsze propozycje - jeśli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie, będę wdzięczny za podzielenie się

  3. #9003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    swoją drogą zapytam Was - czy robiliście kiedykolwiek zdjęcia podczas sztormu ?
    Mam rozumieć, że wkręcony filtr zabezpiecza nie tylko przednią soczewkę obiektywu, ale także jego pozostałe elementy, bagnet a także aparat?
    FujiLove again and again...

  4. #9004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    w tzw. "sytuacji awaryjnej" zawijasz obiektyw w folię ? )))))))))))

    proponuję poczytać:
    http://blog.foto-net.pl/kto-szanuje-...-nie-ma-zdjec/

    Prawo Murphy'ego "obiektyw zawsze spada na filtr"

    swoją drogą zapytam Was - czy robiliście kiedykolwiek zdjęcia podczas sztormu ?
    bo mnie się zdarzyło wielokrotnie:

    bulwar w Gdyni podczas sztormu (z pewnością tulipan bardzo by Wam tu pomógł


    Luzik, każdy ma swoje doświadczenia. Myślę, że nie ma rozwiązania idealnego. A mądrego zawsze dobrze posłuchać/poczytać.

    Sięgając do własnych doświadczeń to w moim przypadku, nie zdążyłbym nawet założyć folii. Po prostu zrobiłem salto z aparatem w dłoni, wylądowałem telemarkiem na asfalcie i aparat "perdyknął" całą siłą - a jakże - tulipanem o powierzchnię. Siła była tak duża, że gdybym nie miał tulipana a filtr to skończyłoby się na pękniętym szkłem filtra i mechanicznym uszkodzeniem obiektywu.

    Ale jak pisałem - każdy ma własne doświadczenia. "und es ist gut so"

  5. #9005

    Domyślnie

    Nie używałem tulipana do momentu jak uderzył frontem obiektywu, tzn krawędzią o beton. Nic się w sumie nie stało bo uderzenie było lekkie ale potraktowalem to jako ostrzeżenie i zaczęłem używać tulipana - zawsze przejmie, do jakichś granic oczywiście , energię uderzenia

  6. #9006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Mam rozumieć, że wkręcony filtr zabezpiecza nie tylko przednią soczewkę obiektywu, ale także jego pozostałe elementy, bagnet a także aparat?
    prorok, czy co ?

    przykładowo w EF 17-40 f/4.0 L USM suwający sie przedni zespół soczewek nie jest zabezpieczony! porusza się w tubusie obiektywu w tył i w przód (wyraźnie też widać przy zmianie ogniskowej odstęp pomiędzy obudową i przednią soczewką, gdzie dostaje się kurz do środka) i dlatego założenie dowolnego filtra (właśnie UV) uszczelnia przód konstrukcji


    zresztą nawet sam Canon zaleca stosowanie filtra UV dla uzyskania pełnej szczelności obiektywu i dokładnie taką samą konstrukcję ma EF 16-35 f/2.8 L USM

    nie twierdzę, że wszystkie obiektywy tak mają, ale niektóre (te których używam) tak mają

    tak więc warto czasem spojrzeć nieco szerzej na problem, ale jak widzę tutaj już wszystko wiedzą najlepiej

    chyba szkoda mojego czasu - nie zakładajcie filtrów ochronnych na przód, a tylne dekielki trzymajcie w kieszeni aby tam znakomicie zbierały kurz i paprochy szybko zassane później przez obiektyw do środka - mnie przecież nic do tego
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-08-2015 o 17:46
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  7. #9007

    Domyślnie

    No to włożę swój kijaszek do tego mrowiska
    Jak czytam większość używa "tulipana" jako ochronę obiektywu zapominając,
    że spełnia on zupełnie inną funkcję, czasami nawet bardzo skutecznie.

  8. #9008

    Domyślnie

    http://www.nauticam.com/product.asp?id=302 - I po sprawie - sicher ist sicher -

    Proponuje zakonczyc te jalowa dyskusje, kazdy i tak zrobi jak uwaza za stosowne - PEACE

    Moj pies juz stracil zainteresowanie:

    Ostatnio edytowane przez Witek.K ; 01-08-2015 o 19:45

  9. #9009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    sicher ist sicher
    A te druty pod napięciem są?

  10. #9010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    A te druty pod napięciem są?
    Nie, te czasy juz minely, miejmy nadzieje bezpowrotnie...

Strona 901 z 2246 PierwszyPierwszy ... 401801851891899900901902903911951100114011901 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •