Close

Strona 1867 z 2246 PierwszyPierwszy ... 867136717671817185718651866186718681869187719171967 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 661 do 18 670 z 22451
  1. #18661

    Domyślnie

    Nie rozumiem czemu te fotki są na różnych przysłonach. I fajnie byłoby zobaczyć całe kadry, a nie tylko wycinki.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #18662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie rozumiem czemu te fotki są na różnych przysłonach. I fajnie byłoby zobaczyć całe kadry, a nie tylko wycinki.
    to akurat bardzo proste. Szkła sa o róznej jasności zatem ustawienie tej samej przesłony mija sie z celem gdyż szkło 1.4 przy przysłonie 2.8 będzie domknięte o działkę lub dwie więcej niz szkło 2.0 na przesłonie 2.8 a co za tym idzie będzie ostrzejsze z założenia.

  3. #18663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie rozumiem czemu te fotki są na różnych przysłonach. I fajnie byłoby zobaczyć całe kadry, a nie tylko wycinki.
    Wiem że nie jest to jakieś metodyczne porównanie, bylem mocno wkurzony po pierwszych zdjęciach bo nigdzie, ale to nigdzie nie było nic zgodnego z oczekiwaniem. Mam kilka szkieł, więc wiem czego się spodziewać. Dostanę go teraz po opinii serwisowej i postaram się zrobić*jakieś przynajmniej w miarę sensowne testy.
    Tu są rawy z których zamieściłem wycinki.
    https://www.dropbox.com/s/qp7jvyvtha...szkla.zip?dl=0

  4. #18664

    Domyślnie

    Widać, że jest "mydełko" Może to wina światła. Zobacz jak się zachowuje w bardziej miękkim świetle.
    Fuji

  5. #18665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xformat Zobacz posta
    Wiem że nie jest to jakieś metodyczne porównanie, bylem mocno wkurzony po pierwszych zdjęciach bo nigdzie, ale to nigdzie nie było nic zgodnego z oczekiwaniem. Mam kilka szkieł, więc wiem czego się spodziewać. Dostanę go teraz po opinii serwisowej i postaram się zrobić*jakieś przynajmniej w miarę sensowne testy.
    Tu są rawy z których zamieściłem wycinki.
    https://www.dropbox.com/s/qp7jvyvtha...szkla.zip?dl=0
    U mnie wyszlo po obrobce tak:

    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #18666

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że spytasz o to samo jeszcze na kilku forach z nadzieją, że w końcu usłyszysz to co chcesz usłyszeć. Na grupie fuji już dostałeś odpowiedź jak należałoby takie testy zrobić - po pierwsze taki sam kadr, taka sama odległość od ostrzonego obiektu a nie, że szerszy metr dalej a wkleiłeś tu takiego samego cropa, do tego ta sama przysłona. I ostrzenie ręcznie na jakiś jeden, konkretny, widoczny punkt do którego można się odnieść a nie trzeba się domyślać czy sobie wyostrzyło na tamtego czy na jeszcze innego listka. Wtedy będzie można wyciągnąć jakieś z grubsza logiczne wnioski...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #18667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Mam wrażenie, że spytasz o to samo jeszcze na kilku forach z nadzieją, że w końcu usłyszysz to co chcesz usłyszeć. Na grupie fuji już dostałeś odpowiedź jak należałoby takie testy zrobić - po pierwsze taki sam kadr, taka sama odległość od ostrzonego obiektu a nie, że szerszy metr dalej a wkleiłeś tu takiego samego cropa, do tego ta sama przysłona. I ostrzenie ręcznie na jakiś jeden, konkretny, widoczny punkt do którego można się odnieść a nie trzeba się domyślać czy sobie wyostrzyło na tamtego czy na jeszcze innego listka. Wtedy będzie można wyciągnąć jakieś z grubsza logiczne wnioski...
    Założyłem, że nie wszyscy użytkownicy z tego forum należą do grupy na fb, bardziej zależało mi na samplach innych egzemplarzy, podobnych przysłonach i odległości. Ale wiesz... jak uważasz to mam świetny optycznie w dobrej cenie 23/1.4. Reflektujesz?

  8. #18668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    to akurat bardzo proste. Szkła sa o róznej jasności zatem ustawienie tej samej przesłony mija sie z celem gdyż szkło 1.4 przy przysłonie 2.8 będzie domknięte o działkę lub dwie więcej niz szkło 2.0 na przesłonie 2.8 a co za tym idzie będzie ostrzejsze z założenia.
    To założenie jest błędne, bo nigdzie nie jest napisane, że szkło X przymknięte o 2 działki będzie ostrzejsze, niż szkło Y przymknięte o 1 działkę. Niektóre na pełnej dziurze są ostre, niektóre mydlane, inne wraz z przymykaniem przysłony błyskawicznie zyskują na ostrości, a jeszcze inne zyskują niewiele.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #18669

  10. #18670

    Domyślnie

    Dzięki! Prześliczny!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 1867 z 2246 PierwszyPierwszy ... 867136717671817185718651866186718681869187719171967 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •