Close

Strona 1864 z 2246 PierwszyPierwszy ... 864136417641814185418621863186418651866187419141964 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 631 do 18 640 z 22451
  1. #18631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrew9 Zobacz posta
    Nicole
    Powinna zmienić oświetlenie bo aberruje.
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  2. #18632

    Domyślnie

    andrew9, a nie masz takiego samego zdjęcia przy mocniej domkniętej przysłonie?
    Bo to jest ciekawe, a modelka bardzo ładna i robi bardzo sympatyczne wrażenie, ale to obramowanie nieostrym lustrem, nieostra kosmetyczka, itd., robią nienaturalne wrażenie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #18633

    Domyślnie

    Mam problem z kolorami w RAWach ze Silkpixa. Jak na załączonym obrazku, na tym etapie zdjęcie było tylko rozjaśnione, stan wyjściowy po lewej stronie. Gdy ruszam suwaczkami zdjęcie ładuje się od nowa z nowymi ustawieniami, wówczas w czasie tego procesu jest tak jak po prawej stronie prawej i potem znów przechodzi do kolorów z lewej strony. Z czego to wynika? Gdzie kolory znikają?

  4. #18634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    andrew9, a nie masz takiego samego zdjęcia przy mocniej domkniętej przysłonie?
    Bo to jest ciekawe, a modelka bardzo ładna i robi bardzo sympatyczne wrażenie, ale to obramowanie nieostrym lustrem, nieostra kosmetyczka, itd., robią nienaturalne wrażenie.
    hmm.. mam jezcze kilka ujęć i aż spojrzałem, ale nie - wszystkie z taka samą, moją ulubioną przesłoną. I przyznam, że mi akurat ten efekt rozmycia się (nieustannie) podoba, ale.. jak piszesz, to w sumie można było spróbować z trochę większą przysłoną, żeby chociaż światła były ostre.

    Zapamiętam na przyszłość na podobne próby

  5. #18635

    Domyślnie

    Cześć
    Polecicie jakiś filtr polaryzacyjny o średnicy 58mm ? Niedługo jadę w góry i większość fotek będzie zawierała wodę, niebo...pomyślałem o filtrze. Czy w cenie około stówki jest coś godnego uwagi ? czy moze lepiej kupić połówkowy szary więcej fotek będzie w sumie nieba które zazwyczaj będzie duzo jaśniejse niż góry.
    Bardzo proszę o sugestie.

  6. #18636

    Domyślnie

    andrew9,
    może jestem staroświecki, ale staromodne zasady kompozycji mówią, że wyraźnie widoczne nieostre obramowanie, które jest bliżej niż obiekt główny, robi na widzu nienaturalne wrażenie, bo zwykle nie widzimy rzeczy w ten sposób.
    Klasycznie akceptowanym nieostrym obramowaniem na bliższym planie jest np. ciemne okno lub brama, obejmująca jasny widok w głębi. Ale ta ciemna brama musi być prawie pozbawiona szczegółów, których człowiek w takiej sytuacji zwykle i tak nie widzi.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #18637

    Domyślnie

    A mnie ta "nienaturalność" podchodzi. Sprawia to wrażenie trójwymiarowości. Poza tym wygląda to tak jakby ta dziewczyna rzeczywiście patrzyła na nas zza lustra a nie z obrazka.

  8. #18638

    Domyślnie

    Może masz rację, ale w takim razie wolałbym, aby to lustro z nieostrą krawędzią było szersze. A bardzo kolorowa i nieostra kosmetyczka odciąga wzrok. Myślę, że bez niej byłoby lepiej.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #18639

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Trochę zmieniając temat:

    Od paru tygodni jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem X-T2 (przesiadka z systemu Nikona)
    Proszę o pomoc w zakresie doboru/sterowania lampami błyskowymi.
    Jakie lampy błyskowe polecacie? (myślę o 1-2 lampach reporterskich z zastosowaniem amatorskim) Jak nimi zdalnie sterować?
    Będę wdzięczny za wszystkie uwagi bardziej doświadczonych w systemie Kolegów.

  10. #18640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Cześć
    Polecicie jakiś filtr polaryzacyjny o średnicy 58mm ? Niedługo jadę w góry i większość fotek będzie zawierała wodę, niebo...pomyślałem o filtrze. Czy w cenie około stówki jest coś godnego uwagi ? czy moze lepiej kupić połówkowy szary więcej fotek będzie w sumie nieba które zazwyczaj będzie duzo jaśniejse niż góry.
    Bardzo proszę o sugestie.
    Hoya CIR-PL 58mm, sam posiadam i cena poniżej 100zł.

Strona 1864 z 2246 PierwszyPierwszy ... 864136417641814185418621863186418651866187419141964 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •