Close

Strona 1603 z 2246 PierwszyPierwszy ... 6031103150315531593160116021603160416051613165317032103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 021 do 16 030 z 22451
  1. #16021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Skoro tak, to jakbyś to widział? Zamknąć watek? Wymoderować? Jak tak to co?
    Zmienić nazwę na "Krytyka naszych zdjęć z Fuji" i otworzyć nowy wątek dotyczący tylko dyskusji sprzętowej.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z tego co widzę to w twoich recenzjach też wrzucasz fotki potraktowane presetami z aparatu i wtyczkami od NIKa.
    Ale ja to robię na swojej stronie, nie tutaj. A nawet i tam czynię to z umiarem, w mniejszości zdjęć, które wyraźnie opisuję. Poza tym nie jestem przeciwnikiem stosowania obróbki czy nawet fotomontażu, tylko zachęcam do refleksji na temat tego, jaką wartość mają takie zdjęcia dla osoby, która zagląda do tego wątku i chce się czegoś dowiedzieć o systemie Fuji. Śmiem twierdzić, że tylko przeszkadzają, zważywszy na ich ilość, w dotarciu do informacji.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #16022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS Po części rozumiem wielbicieli porządku, szczególnie tych którzy chcą z lektury coś wynieść albo się czegoś dowiedzieć, ale z tego wątku trzeba by zrobić całe forum bo są tu zdjęcia, hydepark, giełda, korpusy bardziej i mniej pro, akcesoria, obiektywy, testy i recenzje, wątki spekulacyjne itd. Zważywszy na to, że udziela się tu raptem kilkanaście (może dziesiąt) osób to takie rozdrobnienie byłoby zabójcze dla wielbicieli tego systemu na tym forum.
    Ja też to rozumiem - ale, Panowie, nie oszukujmy się. Od rzetelnych, obszernych i uporządkowanych informacji o aparatach Fuji jest forum Fuji, a nie wątek na Nikoniarzach. Początkujący też raczej powinni zasilać pytaniami odpowiednie forum, a nie wymagać od "luźnego" wątku testów, porównań i opisów. A że forum Fuji wygląda jak wygląda, wynika chyba właśnie z takiego uporządkowania - odpowiada ono tylko niewielkiej grupce, która na dodatek bardziej by chyba czytała niż pisała.

    Jestem za tym, żeby wątek wyglądał jak wygląda - w takiej postaci podoba się chyba wystarczającej liczbie osób. A jeśli kogoś męczy zaglądanie tutaj, albo uznaje wątek za nieprzydatny, to przecież można założyć drugi wątek z własnymi założeniami. Może też zdobędzie popularność i wszyscy odniosą korzyść? Piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości, bo przecież fajnie byłoby mieć jeszcze jeden przyjemny wątek

  3. #16023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale ja to robię na swojej stronie, nie tutaj...
    A to robi jakąś różnicę? Szukając jakiegoś obszerniejszego info o sprzęcie, prędzej zajrzę do Ciebie na bloga niż tu do wątku i idąc za twoją radą bardziej tam bym chciał widzieć surówki. Teoretycznie, bo jednak wolę przeglądać twoje recenzje bez tych udziwnień. Co do zdjęć to można je opisywać, ale po co? I tak na pierwszy rzut oka widać, że większość z nich jest bardzo mocno obrabiana. Ja osobiście info o użytych wtyczkach nie potrzebuję. Na koniec napiszę Ci tylko, że w przeciwieństwie do większości z was pałętam się głównie po sprzętowych wątkach nikonowskich i mimo, że jest tam porządek to uwierz mi, że nie chciałbyś by wasz temat wyglądał podobnie do nich. Smutno tam strasznie. A jeśli nie wierzysz i masz chwilę to sam sprawdź.
    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    ...Początkujący też raczej powinni zasilać pytaniami odpowiednie forum, a nie wymagać od "luźnego" wątku testów, porównań i opisów. A że forum Fuji wygląda jak wygląda, wynika chyba właśnie z takiego uporządkowania - odpowiada ono tylko niewielkiej grupce, która na dodatek bardziej by chyba czytała niż pisała.
    Skoro, jak sami piszecie, pies z kulawą nogą tam nie zagląda, to co początkującym po takim pytaniu na które i tak nie będzie komu odpowiedzieć?
    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    ... A jeśli kogoś męczy zaglądanie tutaj, albo uznaje wątek za nieprzydatny, to przecież można założyć drugi wątek z własnymi założeniami. Może też zdobędzie popularność i wszyscy odniosą korzyść?
    Fujixit?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 27-08-2016 o 09:30

  4. #16024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    (...)

    Jestem za tym, żeby wątek wyglądał jak wygląda - w takiej postaci podoba się chyba wystarczającej liczbie osób. A jeśli kogoś męczy zaglądanie tutaj, albo uznaje wątek za nieprzydatny, to przecież można założyć drugi wątek z własnymi założeniami. Może też zdobędzie popularność i wszyscy odniosą korzyść? Piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości, bo przecież fajnie byłoby mieć jeszcze jeden przyjemny wątek
    Moze tez wcale tu nie zagladac.
    Mi osobiscie podoba sie tak jak do tej pory tu jest i chwala wam za to

  5. #16025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ... Smutno tam strasznie. ...
    I to jest najlepsze podsumowanie kolejnej dyskusji o wyższości porządku nad "burdelem".

  6. #16026

    Domyślnie

    Dziecinada numer kolejny.
    Masz "optykę". Tam nikt nie wkleja fotek. Dlaczego ? Bo to wątek jakby "techniczny".
    A jesli ktos wkleja, to sporadycznie. I w temacie.
    Moze ktos z "mądrych" co chce zrobic dobrze tym, co czuja sie źle, poniewaz ich - wazne dla wszystkich - posty giną w tłumie -
    założy wątek techniczny fuji w koncu ? Beda testy, linki, porównania. Bedzie spełnienie...

    I odwalcie sie od tego wątku.
    Fotografia to ludzie. A ludzie to emocje i potrzeby.
    Pogadac. Popisac. Wygłupić sie.

    Teściarze tez są potrzebni.
    Ale dla nich - oddzielny wątek zróbcie.

    Czy to takie trudne ?
    Ilu ma jeszcze odejść ?

    Chcecie "sami" zostać
    tylko z początkującymi
    dla których będziecie guru ?

    i prosze nie pisac ze jest dzial "cafe" bo
    tam piszemy bzdury nie tylko o foceniu
    a te niby słabe fotki, powodują odsłony...bo...
    ludzie zaglądają i porównują tez swoj poziom.

    Watki typowo zdjęciowe nie nadają sie dla wszystkich.
    Nie kazdy chce lub nawet nie musi potrafic, cyknac foty "na ścianę".

    Na tą chwile, wątek neksowy juz umarł (ponownie).
    A odsłony szły...i kasa leciała...
    I w tym tłumie, jak i tutaj - potrafiłem jakos znalezc informacje, których szukałem
    na forum. A jak kto niepełnosprawny i nie potrafi - to niestety
    forum foto nie jest oddziałem opieki społecznej
    dla niepotrafiących...i nikt za nikogo czytać nie bedzie.

    Nie wyławiajcie Titanica.

    Ps.
    Ja nie mam fuji.
    I co ? I nic.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 27-08-2016 o 09:37

  7. #16027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    które można zrobić dowolnym aparatem i będą nie do odróżnienia,
    Ponad 99% fotografów amatorów ma sprzęt z dobry jak na swoje umiejętności. Zdecydowaną większość fotografii, które widziałem na forach nie tylko polskich można zrobić współczesnym aparatem entry level z dobrym obiektywem kitowym. Oczywiście są wyjątki - na przykład macro, czy fotografia ptaków. Posiadanie pierdyliona stałek, każda przynajmniej f/2, lub lepiej f/1.4 , super hiper uszczelnionych korpusów z matrycami o DR dążącym do nieskończoności jakoś się nie zawsze przekłada. I dlatego moim skromnym zdaniem epicure ma rację - będą nie do nie doodróżnienia, bo nie mogą.

  8. #16028

    Domyślnie

    No i gucio. Ma racje tylko my nie o tym...

  9. #16029

    Domyślnie

    Równie dobrze można powiedzieć, że 99% kierowców jeździ samochodami przekraczającymi ich umiejętności. No i co z w związku z tym?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #16030

    Domyślnie

    Proszę zdjęcie takiego samochodu
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 1603 z 2246 PierwszyPierwszy ... 6031103150315531593160116021603160416051613165317032103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •