Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Smile Moje pierwsze produkcje video. Kręcone d5000 (kot, bmx)

    Witajcie drodzy forumowicze!
    Z racji tego, że zauważyłem, iż niektórzy wklejają tutaj na forum swoje filmy postanowiłem nie być gorszy i też coś wstawić Nic specjalnego, szczególnego i superextraniemożliwego. Film o moim kocie, jest moją pierwszą produkcją kręconą Nikonem D5000 + N50 1.4 + kit + N35 1.8(nie pamiętam teraz dokładnie czy na pewno). Tego samego zestawu użyłem przy kręceniu drugiego z moich filmów - Fyly Bmx Street. Dodam jedynie, że popełniłem błąd - nie wyciszając odpowiednio dźwięku w niektórych momentach, przez co niekiedy słychać trzaski(film o kocie).
    Nie wiem co mam więcej pisać, zapraszam do oglądania i komentowania moich amatorskich wyczynów video





    I na razie nic więcej..

  2. #2

    Domyślnie

    nie znam się w ogóle na kręceniu filmów ale Fyly Bmx Street całkiem spoko ci to wyszło, w niektórych momentach przydało by się slow motion dla podkreślenia efektów. Materiał filmowy to jedno ale obróbka jest tutaj chyba jest najważniejsza. W końcu filmowcy z materiałów kręconych telefonami komórkowymi potrafią stworzyć poprzez odpowiednią obróbkę całkiem niezłe filmy
    D700+50mm f1.8G+Di866

  3. #3

    Domyślnie

    Kurcze ten BMXior bardzo dobrey, ale malego z papierosem bym albo przycial albo wywalil.....sorry, ale wyglada jak malpa z dynamitem!
    Kolejna sprawa....wiem, ze moda, ale ta spadajaca cvo trick czapka jest masakra i nie jest to dobre, poza tym.....no naprawde przyznaje, ze masz talent, poskladane jest bardzo dobrze, montarzem nadrabiasz i to bardzo!
    Ogladalem troche takich produkcji i poza ta faja do ktorej twarz dziecka nie pasuje i ta czapa, reszta niedociagniec ginie i oglada sie z przyjemnoscia....

  4. #4

    Domyślnie

    Bardziej mi się podoba "Fyly BMX Street!", przydałyby się jakieś kadry z fisheye, ale wiadomo, najpierw go trzeba mieć Co do slow motion - fajny efekt dałby również w filmie z kotem. Jakim "kitem" kręciłeś (18-55, 18-105) ? Jakiego oprogramowania użyłeś ?

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję!
    W miarę możliwości będę panować na błędami
    Niestety to lustro - d5000 miałem na weekend, i te filmy powstały w właśnie ten jeden weekend. Na co dzień mam D80 i nie mam możliwości kręcenia
    Fiszka by była super.. bardzo bym chciał ;D
    W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?

    Co do kita - 18-55.

    Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papagorgio Zobacz posta
    W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?
    Nie wiem jak z m42, ale Samyang 8mm f/3.5 może być (na alle... kupisz spokojnie od 600 zł). Jeszcze raz się spytam, w czym montowałeś (program/-y) ?

  7. #7

    Domyślnie

    Do tych dwóch używałem-może wstyd się przyznać-ale movie makera. Ze względu na to, że Vegas wtedy odmówił posłuszeństwa. W tej chwili bawie się w vegasie, chociaż korzystam czasami z movie makera-szybszy, banalnie prosty i efekty nie są najgorsze. Aha co ważne, jeżeli ktoś ma XP to movie maker jest stary. Ja mam 7mke i jeszcze aktualizowałem MM, parę nowych opcji doszło.. no i tak to powstało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papagorgio Zobacz posta
    W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?)
    Fishe m42 są przystosowane do pełnej klatki i niestety nie zdadzą egzaminu pod DX - na mniejszej matrycy praktycznie nie widać efektu fisha... Jest np. Zenitar 16mm f/2.8 za 600 zł, (nawet z mocowaniem Nikona) ale na DX będziesz miał efekt jak na 18mm z kita. Więc po taniości na DX tylko Samyang 8mm.

    Film BMX bardzo fajny, przyjemnie się ogląda
    to be a rock and not to roll

  9. #9

    Domyślnie

    A tutaj kolejna amatorska produkcja. Tym razem klimat świąteczny. Oglądajcie!


  10. #10

    Domyślnie

    Świąteczny całkiem przyjemny, fajnie pokazana świąteczna codzienność, ale powinieneś bardziej zróżnicować ujęcia i ja bym zakończył tak około 1:30s. Za dużo się nie dzieje na tym filmiku, ciągle widzimy jakieś produkty i tyle więc te 3 min to trochę za długo moim zdaniem.
    Widzę że dalej w Nikonie kiepski obraz jest przy filmowaniu w gorszych warunkach. Kiedyś bawiłem się D90 i przy wyższych iso bardzo widoczne były "pływające" paski jasno ciemne i tutaj niestety też się często pojawiają. Ale to wina sprzętu, nie Twoja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •