Close

Strona 2079 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1079157919792029206920772078207920802081208921292179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 781 do 20 790 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #20781

    Domyślnie

    Człowiek musi się położyć o pobożnej godzinie, a tu taka Nawałka postów

    Cne Ahaby!
    Wszyscy zapewne „macie słusznego”, ale jesteście w „mylnym błędzie” co do moich potrzeb pewnie dlatego, żeście Ahaby, a ja majtek pokładowy vel Griswold na kajaku

    Owszem, pleśniaki przez lensturbo to proteza protezy, tyle że wg mnie podstawowym celem posiadania takiego aparatu jak a6000 jest jego podróżnicza wielkość, dla której – dla mnie – progiem jest możliwość schowania do lowepro daschpointa 30, który przypięty jest na ramieniu plecaka. A7 to już jednak bliżej lustrzanek, które są tańsze i mają tańsze szkła (oczywiście generalizuję, ale wiecie o co idzie). Natomiast dodatkowo, jako zabawa, uzupełnienie, można pod a6000 podpiąć pleśniaka, ale można też odpiąć i mieć mały, fajny zestaw z kitem.

    Nie będę nigdy Ahabem, nie wkręcę się na stare lata w fotografię, nie będę zakładał fotobloga, gromadził sprzętu, wstawał o bezbożnej godzinie na „dobre światło”. Może kiedyś po pijaku napiszę tu, na forum dwa słowa za dużo albo wkleję jakieś obrzydliwe zdjęcie i trzeba będzie ze wstydu popełnić forumowe harakiri Wówczas dla kogo będę pleśniaczył – dla żony?! Bez sepulki?!
    Oczywiście, gdybym był bogaczem, kupiłbym sobie A7, taka ze stabilizacją w body, ze trzy pełnoklatkowe obiektywy, długi zoomik a w góry RX1. Ale bogaczem nie jestem

    Najwięcej racji ma Ligo, z tą kozą, bo oczywiście kit jest ok. Osobiście uważam, że wśród Ahabów panuje moda na wyrzekanie na kity od zawsze i nawet jak się trafi jakiś niezły kit, to tez trzeba go wyśmiać, bo kity są passe; ) Koniec końców okazuje się że pezet nie jest taki zły, a najbardziej przeszkadza to, że się chowa, że długo się wysuwa, że wraca do 16mm. Albo że nieostry w rogach (tak samo jak cajs 16-70) itp.
    Oczywiście dla przysłowiowego Griswolda a6000 z pezetem powinien być zarąbistym aparatem, problem w tym, że się Griswold naogląda w sieci setek zdjęć tych jego grandkanionów zrobionych jakby ciut lepiej. No i ma chomika

    Prawdą jest też to, że Sony trochę dało dupy a po skupieniu się na A7kach ma w dupie szklarnię do aps-c. Dało dupy, bo nie wierzę, że nie da się zrobić przyzwoitej stałki 16-18mm o wielkości takiej jak sigma 19, sel35/1.8 czy sel 10-18. Może to ja jestem dupa, że 24mm to dla mnie trochę za szeroko.
    Po prostu brakuje mi czegoś, co miałem na lustrze pentaxowym, czyli tamrona 17-50/2.8. Dało się cyknąć szerzej w gorszym świetle a i z tła wyciągnąć węziej. Niestety matryca k200d to stopy całować może tej z a6000.
    Jeszcze jedno. Żona chciała aparat, który pozwoli jej filmiki kręcić, a filmiki z a6000 są zarąbiste Niestety, co żona chce zrobić jakieś zdjęcie w pomieszczeniu, w gorszych warunkach oświetleniowych, zawsze mi jojczy, że aparat zepsuty, bo ruszone. Jej się zdaje, że można zrobić zdjęcie przy świetle świec, przy grillu wieczorkiem takie zdjęcie, że będzie szeroko, bez szumów, nie ruszone. Trzeba jej A7 ze stałką 24/0.9

    Lensturbo nie kosztuje majątku i jak się nie wykaże, sprzedać można. Tak jak kupiłem MTO 500/8 do zabawy i teraz się pozbywam.

    Czyli reasumując, ta proteza protezy jest po to, by się trochę (tanio) pobawić, a docelowo ma być aparat mały, griswoldowy ale z przyzwoitym obrazkiem. I fajnie byłoby jednak, aby coś lepszego od kita było w okolicach 14-18mm.
    A z tym pleśniakiem ok. 24-25mm to też tak jako ciekawostka. Z jednej strony zabawa, z drugiej zobaczyłbym czy faktycznie tak wąsko w ewentualnej perspektywie 24/1.8 a po założeniu lensturba byłoby już całkiem szeroko, choć zdaję sobie sprawę że średnio ostro i na pewno nie do widoczków.
    Ale się spisałem… na co to komu? Pffff….

  2. #20782

    Domyślnie

    Najwyraźniej spieram sie sam ze sobą.
    Okazuje sie bowiem, ze do focenia "nie kotletów itp", nie potrzebuje nic wypasionego.
    Wystarczy tylko odpowiednio wybrany ogryzek, z przydrożnego śmietnika.

    Focenia z resztą nie powinniśmy dzielić (chyba) na to - cykniete lepszą, tańszą, systemową
    czy też śmietnikową optyką.
    Osobiście przeszedłem wiele etapów. Pewne upodobania pozostały.
    Poszukiwania światła natomiast, są nadal w toku.
    I o to zakichane światło chyba idzie.
    Dobiera sie optykę, myśląc, że ona je zastąpi. Troche w tym racji, bo lepsza,
    ciekawsza - da mozliwosci.
    Tyle ze "lepsza i ciekawsza" - nie zawsze znaczy to samo.
    mz

    Sam chyba nie wiem, o ssoo chodzi.


    Obiecuje zmienić dilera
    i regularnie popijać wodę ognistą !!!

    Dam fotkę, ktora pokazuje, że jest jakiś kierunek.
    I w tą stronę (chyba) należy sie poruszać
    Oszywiście z durnego anatigmata, co działa na mnie...
    ...lepiej nawet nie mowic, jak na mnie działa
    Z resztą, - pewnie ten anastigmat, wcale nie jest anastigmatem.
    To jakaś tam ruska zabawka, wsadzona w opakowanie innego typu... ?


    Koledze Waldkowi, dziekuje natomiast za wyrazy głebokiej sympatii.
    Wzruszony, chciałbym zadedykować Ci specjalnego bohomaza, ze specjalnego szkła,
    ze specjalnego aparatu, ze specjalnego miejsca

    Tylko że nic takiego u siebie nie moge znaleźć ...


    Ps.
    Owain
    Obu nam wakacji potrzeba
    ja juz na walizkach siedze. Jeszcze szpital tylko z młodszym, na całe trzy dni
    i kolejny tydzien (jak Bóg pozwoli)
    śmigamy pod namiot na chwile
    A Ty ?
    Poza tym - dokładnie sie z Tobą zgadzam.
    Z tych samych też miedzy innymi powodów mam a6k a nie a7...
    Na wypad - uwaga - zabieram kita !
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 29-06-2016 o 09:30

  3. #20783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Z tych samych też miedzy innymi powodów mam a6k a nie a7...
    Ale po co w ogóle aż a6k? Są tańsze, ładniejsze, mniejsze bezlustra, główną zaletą a6k był wypasiony AF którego Wam chyba tak nie potrzeba Ja się w starszych bezlustrach spokojnie zadowalałem samym AFem kontrastowym...

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Po prostu brakuje mi czegoś, co miałem na lustrze pentaxowym, czyli tamrona 17-50/2.8. Dało się cyknąć szerzej w gorszym świetle a i z tła wyciągnąć węziej. Niestety matryca k200d to stopy całować może tej z a6000.
    Jeszcze jedno. Żona chciała aparat, który pozwoli jej filmiki kręcić, a filmiki z a6000 są zarąbiste Niestety, co żona chce zrobić jakieś zdjęcie w pomieszczeniu, w gorszych warunkach oświetleniowych, zawsze mi jojczy, że aparat zepsuty, bo ruszone. Jej się zdaje, że można zrobić zdjęcie przy świetle świec, przy grillu wieczorkiem takie zdjęcie, że będzie szeroko, bez szumów, nie ruszone. Trzeba jej A7 ze stałką 24/0.9
    Kit na lepszej matrycy jest równie uniwersalny co zoom f2,8 na słabej jeśli chodzi o te same warunki

    [QUOTE=Owain;3713461]
    A z tym pleśniakiem
    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    ok. 24-25mm to też tak jako ciekawostka. Z jednej strony zabawa, z drugiej zobaczyłbym czy faktycznie tak wąsko w ewentualnej perspektywie 24/1.8 a po założeniu lensturba byłoby już całkiem szeroko, choć zdaję sobie sprawę że średnio ostro i na pewno nie do widoczków.
    To po co szeroko jak nie głównie do widoczków? I czemu ten kit nie starcza bo nie rozumiem? Z pleśniakiem nie będzie lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Zacząłem szukać czegoś ostrego na m42 w okolicach 25mm (a z lensturbo to byłaby szeroka zabawa, tyle że ostra jeno w środku) ale nic w sensownych pieniądzach znaleźć nie mogę...
    Chcesz pleśniaka na LT który będzie ostrzejszy niż kit na szerokim końcu? LT waży z 200g i jest dość spore, szkła szersze też nie lekkie i nie małe... Nie wiem, może spróbuj tego kita 18-55 i Cię bardziej usatysfakcjonuje od PZa? Ja go fizycznie wolałem. Nie chowa się, nie zeruje ogniskowej, ma normalny zoom, większy ale też ładniej bebłał, ostrzy z bliższa...

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Smerf Maruda...
    Wiesz co? Ty chyba potrzebujesz takiej "kozy w mieszkaniu", jak w starym szmoncesie...
    Jak kozę wyprowadzisz, to wszystko będzie znowu piękne.
    i to może być ten 18-55

    Cytat Zamieszczone przez Gdama Zobacz posta
    Albo poszukaj tego m42 w okolicach 25mm i po prostu dobrze się baw (jako i d90 naucza).
    Będzie słabo Choć ja miło wspominam sigmę 24/2.8 ale głównie dlatego że miała pseudomacro 1:4 co na cropie dawało całkiem fajne rezultaty z badylami, inny kąt widzenia niż długie szkła, więcej tła można pokazać, trochę przerysować główny motyw... Tu się zakochałem w połączeniu 24mm na cropie i małej mfd co doprowadziło nie do wiadomego zeissa Natomiast po jednej wyprawie w góry z sigmą miałem dość manuali w górach:P

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Teraz tak. Howgh.

    Ale jeszcze jedno... Jeśli ktoś skupia się na badylach, robaczkach, albo innym ogólnie pojętym makro, to czy nie wygodniej mieć jednak mniejszą matrycę? A nawet taką całkiem małą?
    Przy zbliżeniach owszem, przy pokazywaniu bebłanego ciekawego tła niekoniecznie
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #20784

    Domyślnie

    Owain, Your name is Guybrush Threepwood, and You want to be a pirate!
    A Ty, d90 - jesteś 2in1 - Don Kichote z La Manchy i jednocześnie jego giermek, Sancho Pansa.
    Zazdroszczę Wam.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #20785

    Domyślnie

    Dzięki za rozwiązanie problemu z moim chomikiem

    Ostatnio edytowane przez Owain ; 29-06-2016 o 11:13

  6. #20786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Owain, Your name is Guybrush Threepwood, and You want to be a pirate!
    A Ty, d90 - jesteś 2in1 - Don Kichote z La Manchy i jednocześnie jego giermek, Sancho Pansa.
    Zazdroszczę Wam.
    Też spotykasz smoki ?

    Czy tylko tak ... ?

  7. #20787

  8. #20788

    Domyślnie

    ale to fajnie obrobiłeś !

  9. #20789

    Domyślnie

    Standardowe zoomy 2.8 do nexow to nieporozumienie.

  10. #20790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Standardowe zoomy 2.8 do nexow to nieporozumienie.
    Czy mógłbyś uzasadnić? (bez cienia sarkazmu, nie znam się, chętnie się dowiem czemu)

Strona 2079 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1079157919792029206920772078207920802081208921292179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •