Close

Strona 501 z 2397 PierwszyPierwszy ... 40145149149950050150250351155160110011501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 001 do 5 010 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #5001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    ... i Clarity.
    Ale nigdy na czczo...

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #5002

    Domyślnie

    Gentlemansi only past meridiem.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #5003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Z sympatią śledzę Wasze wpisy w tym temacie. Większość prycha z niesmakiem, DSLR w góry - NEVER AGAIN !! Doskonale rozumiem, że NIE słodki to ciężar bo sam mam D 800 + 24-70 f 2.8 czyli ok. 1900 gram. Wiecie ... polatałem sobie po necie w tym odwiedziłem photozone.de do którego mam jakieś tam zaufanie. Z testów wychodzi, że wszystkie szkła do NEX-a w skali sześciu gwiazdek mają maksymalnie 3 gwiazdki czyli porównując do znakomitej większości dużych szkieł te do NEXa są zupełnie do du*y. Możecie podać naprawdę dobre szkło do Sony Nex ?

    PS. To nie jest żaden atak, ironia, szczucie, podjudzanie itp. Zwyczajnie pytam bo po tych danych z testów to jakoś blado widzę NEX-a, a to przeczy chyba Waszym doświadczeniom. Dziekuję.
    Wiekszosc wad optycznych nexowej optyki jest korygowanych dedykowanymi profilami w korpusie aparatu. Testerzy testuja szkla w oderwaniu od systemu. Gwiazki i oceny sa okreslane w skali bezwzglednej, bez wzgledu na przeznaczenie i pozycjonowanie sprzetu. A tak w ogole to nie patrz na gwiazdki i cyferki, pojdz do sklepu i sam zobacz. Ja tak zrobilem i ... kupilem Zabawa przednia.
    Pomozcie mi z przypisaniem panoramy i trybu A do przyciskow.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 11-06-2013 o 15:19
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #5004

    Domyślnie

    Panerai - przeczytaj najpierw co 3 gwiazdki na photozinie znaczą jeśli się już nimi sugerujesz... To nie jest 'średni'='do d...' tylko po prostu średni, nie wymiata ale nie jest zły
    Poza tym nie sugerowałbym się tabelkami, oni nie wiadomo czemu, testują większość (prócz kitowych szkiełek, które całkiem nieźle jak na kity wpadają) na powszechnie uważanej za bardzo wymagającą matrycy n7 (24M) gdzie np. zeissowy 85/1.4 otrzymuje optycznie 3.5 gwiazdki, a na lustrzanej aps-c (12MP) ten sam zeiss ma 4.5, na ff (24MP) - 4 gwiazdki...
    Poza tym jak stachu napisał z softową korekcją wad - niektóre defekty które zaniżają gwiazdki nie występują na zdjęciach

    Ta panorama na guziku to by była dobra opcja

    PS. Chociaż na pewno nikt z nas nie miałby nic przeciwko temu żeby optyka była lepsza...
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 11-06-2013 o 15:34

  5. #5005

    Domyślnie

    Napewno bylo by fajnie, ale i tak nie jest źle, bo np kit 18-55 jest chyba najlepszym z kitow, biorac pod uwage optyke/jakosc wykonania/cena.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #5006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Z sympatią śledzę Wasze wpisy w tym temacie. Większość prycha z niesmakiem, DSLR w góry - NEVER AGAIN !! Doskonale rozumiem, że NIE słodki to ciężar bo sam mam D 800 + 24-70 f 2.8 czyli ok. 1900 gram. Wiecie ... polatałem sobie po necie w tym odwiedziłem photozone.de do którego mam jakieś tam zaufanie. Z testów wychodzi, że wszystkie szkła do NEX-a w skali sześciu gwiazdek mają maksymalnie 3 gwiazdki czyli porównując do znakomitej większości dużych szkieł te do NEXa są zupełnie do du*y. Możecie podać naprawdę dobre szkło do Sony Nex ?

    PS. To nie jest żaden atak, ironia, szczucie, podjudzanie itp. Zwyczajnie pytam bo po tych danych z testów to jakoś blado widzę NEX-a, a to przeczy chyba Waszym doświadczeniom. Dziekuję.
    ...to żadna ironia z mojej strony ale "przeleciałem cały internet!!!" i stwierdzam, że gripy do NEXa w testach to nawet jednej gwiazdki nie mają .... Dlatego nie używam! A poważnie, to D800 nie posiadam ale mam na stanie D700 i 24-70 i naprawdę nigdy nie zabrałbym tego kompletu w góry. Kiedy jeszcze łaziłem z DSLRem to zawsze zabierałem jakieś poręczniejsze szkiełka. Oczywiście jak ktoś lubi....
    Kiedyś w Bieszczadach w połowie października przy paskudnej (atak zimy) pogodzie spotkałem jakiegoś nikoniarza.
    Miał więcej sprzętu na sobie niż cały mój pecak i połowę mnie. Statywy, długie szkła itp... Ja miałem wtedy jeszcze D300 Sigmę 10-20 i Nikkora 18-105 ale z całym swoim dobytkiem wyglądałem przy nim baaardzo bidnie
    Tylko ten gość nawet z lasu na połoniny nie wyszedł! Pewnie nie udźwignął!? W górki chodzę dla przyjemności, a nie żeby się umartwiać.
    NIKON forever

  7. #5007

    Domyślnie

    No nie jest źle, np. 50tka otrzymała średnie oceny za optykę natomiast została pochwalona za jeden z najlepszych bokehów Z kolei nie przypominam sobie obiektywów na lustrzankę które są wielkości 16/2.8.
    Swoją drogą ciekawe jakie oceny miałby u nich cz24/1.8 czy nowe Tuity.

  8. #5008
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    ...Pomozcie mi z przypisaniem panoramy i trybu A do przyciskow.
    To co możesz zrobić, to np:
    menu -> ustawienia -> ustaw. przyc. własne -> ustaw. praw.przyc. -> tryb fotografowania.

    Teraz po wciśnięciu prawego przycisku na kółku nastaw będzie Ci się wyświetlało kółko trybów, z przełączaniem PASM, panoram i całego tałatajstwa...
    .

  9. #5009

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Muszę przyznać, że z prezentowanych zdjęć cenię sobie u Was talent / zdolność znajdowania ciekawych sytuacji, oświetlenia, kadrowania. Sama jakość obrazu, te prążki, bokehy, ostrość ... są takie sobie z tych NEXów. Oczywiście poza kilkoma wyjątkami ale tak naprawdę szału nie ma w odwzorowaniu. Wyjątkami jakie zapadły mi w pamięci to fota MariuszaJ z zimową ulicą i osobą z biało czerwonym parasolem, a także innego z kolegów ... polana z lasem (ktoś tam zarzucił, że zaszalał z suwakami) ... a może pomyliłem ze zdjęciami z X100s ?? ... Obrazki z obiektywów na NEXie takie hmmmm ... efektowe. Bajeranckie zbliżenia kwiatków itp. ... imponujące (nie zawsze) ale gdyby tak zażądać od siebie doskonałej jakości to chyba średnio.

    Odnośnie gwiazdek z photozone ... jeden obiektyw ma chyba 3* ... reszta znacznie poniżej ... Do wybrania i oceny tutaj: http://www.photozone.de/sony_nex

    PS. No to się teraz zacznie ... idę po kask UPRZEDZAM - że nie dam się wciągnąć w dyskusję. Nie mam NEXA czyli teoretycznie powinienem milczeć, podoba mi się NEX jako aparat, na zaczepki odpowiadać nie będę
    Ostatnio edytowane przez Panerai ; 11-06-2013 o 15:55
    Panerai vel Eliot Capone

  10. #5010

    Domyślnie

    N24-70 ma trzy gwiazdki. Ja bym sprzedał klocka.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Strona 501 z 2397 PierwszyPierwszy ... 40145149149950050150250351155160110011501 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •