Close

Strona 2273 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1273177321732223226322712272227322742275228323232373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 721 do 22 730 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    W Tatrach Zachodnich właśnie byłem. Jeżeli tam jest łatwo, to tylko mnie utwierdza, żeby nic mnie nie ciągnie w te góry.
    ej no.. nie mów. Grześ, Rakoń, Wołowiec, to są tak fajne i łatwe szczyty, że aż się chce chodzić i nie trzeba uwazać, gdzie noge postawić, no chyba, że byłeś na Rohaczach, to tam jest faktycznie hardkor.
    no ale skoro nie lubisz, to nic na siłę. czekamy na foty z kolejnego wyjazdu, a tymczasem zapodaj z suchej beli jakies z drabinkami może? obejrzę z innej perspektywy, niż ja robiłem
    A6000 + SEL20f2.8 + Zeiss 16-70

  2. #22722

    Domyślnie

    Byliśmy na Rohackie plesach. Koło stawów było spoko, ale zejście było w poprzek poziomnic i trochę dało mi w kość.
    Najgorzej, ze pierwszego dnia poszliśmy na Siwy Wierch i gdzieś w momencie wyjścia ponad las rozpadało się, należało wtedy zawrócić i byłoby spoko, ale poszliśmy dalej i zejście w lesie, po mokrych korzeniach było wykańczające psychicznie. O poślizg było bardzo łatwo, a raczej nie skończyłby się tylko na upadku, bo tam nachylenie słuszne jest. Trochę inna kolejność wycieczek, trochę mniejsza ambicja koleżanki prowadzącej, trochę większy opór ze strony grupy i ten wyjazd mógł być naprawdę fajny. Po masakrze z pierwszego dnia, kolejne trasy były łatwiejsze, ale i nasze chęci mniejsze.
    W Tatry nie zawitam szybko.

    Z Suchej Beli nie mam żadnych zdjęć. Zaczęło padać jak wypakowywaliśmy się na parkingu i skończyło jak na ten parking wróciliśmy. Była drobna przerwa zaraz po przejściu Suchej Beli, ale potem się rozpadało na dobre.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #22723

    Domyślnie

    no to się już nie dziwię, że masz niemiłe doświadczenie i nie chcesz wrócić. byliście na najtrudniejszych szlakach po stronie zachodniej i żle rozplanowanych.
    ja tak kiedyś, dawno temu byłem z koleżanką, która bardzo dużo chodziła po Tatrach, a ja dopiero zaczynałem. poszliśmy na szlak, który dla niej był małym piwem, a dla mnie....... ten tego. ale się nie zraziłem na szczęście, po tylu latach wędrówek, wiem na co mnie stać i czego się spodziewać po tych górach, więc jeżdżę tam z ogromną przyjemnością, tym bardziej, że mam w miarę blisko, bo 160 km
    ubolewam, że mam tak daleko w Izery, bo są to cudowne góry na rower, no ale nie można mieć wszystkiego
    A6000 + SEL20f2.8 + Zeiss 16-70

  4. #22724

    Domyślnie

    Ja nigdy nie lubiłem gór. Ani Tatr, ani żadnych. Dopiero jak zacząłem robić zdjęcia to zacząłem widzieć w tym jakiś cel i mnie wciągnęło
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #22725

    Domyślnie

    Ja góry lubię, całe Sudety mam zjeżdżone na rowerze, sporo też przeszedłem. Za każdym razem jednak jak ruszam na wschód to jest różnie.
    Kilka, a może kilkanaście lat temu pojechaliśmy w Beskid Śląski, bo cała centralna Polska tam na rower jeździ. Rozczarowanie wielkie, bo było więcej prowadzenia rowerów po kamolach niż jazdy. W Sudetach jak mam szlak rowerowy, to tylko moja kondycja może być przeszkodą. Siedem lat temu wypad na Słowację. Mała Fatra, lało i tak się ślizgałem na glinie, że załatwiłem kolano, wtedy jeszcze bez kijów chodziłem. Niskie Tatry wspominam z wtedy jakoś spoko. Wjazd na Chopok potem zejście przez Deresze. Pogoda nawet dopisała. Sucha Bela przy pięknej pogodzie i nawet przemoczone buty nie przeszkadzały. Obecnie mam wrażenie, że wyjazd źle ustawiło wejście na dzień dobry na Siwy Wierch. Jakbyśmy zaczęli od Suchej Beli, potem Niskie Tatry lub Tatry Zachodnie i na koniec jak już byliśmy rozchodzeni Siwy, byłoby lepiej. I tak po drugim dniu powiedziałem, że nie ma bata żebym następnego dnia chodził po górach, to pojechaliśmy foczyć się na plaży nad Liptowską Marą. Pomogło, bo dzień później już prawie normalnie mogłem zejść po schodach, mięśnie czworogłowe przestały nasuwać. Ostatniego dnia chodzenia po Rohackich plesach już było bardzo spoko, oprócz tego zejścia. Znaczy zszedłem bez przygód, ale powoli w swoim tempie, na końcu.
    Zdecydowanie bardziej mi odpowiadają szlaki Słowackiego Raju, niż Tatry.

    Żeby nieco odpocząć od tego czytania to Cervenohorskie sedlo, sprzed prawie miesiąca. Rowerowy wypad na Pradziada.

    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #22726
    Ostatnio edytowane przez sandor ; 22-07-2017 o 16:47 Powód: bład

  7. #22727

    Domyślnie

    @zdyboo

    Moze pogadanki o gorach wstawic na watek turystyczny ?
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  8. #22728
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ktoś ma jakieś doświadczenie z kupowaniem obiektywów na amazon.de? Kupowałem tam już mniejsze i większe rzeczy, nawet coś reklamowałem i było o wiele lepiej niż w polskich sklepach, ale obiektyw to inna liga. Chcę kupić 16-70/4 do końca tego miesiąca i na amazonie ok 900 Eur, wiec poniżej 4000 zł, a w Polsce najtaniej 4200zł. Na allegro wiszą aktualnie dwa w okolicach 3000 zł, ale chyba bym wolał gwarancję na taki sprzęt. Czy obiektyw z amazon.de będzie akceptowany na gwarancję tylko w Niemczech czy u Polsce w razie czego też?

  9. #22729

    Domyślnie

    Jeżeli słoik sprzedaje faktycznie Amazon.de, a nie jakiś sklep podpięty do nich, to gwarancja Amazona jest znacznie lepsza od gwarancji Sony.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #22730

    Domyślnie

    Możesz też przez 2 lata przez Sony Polska - warunkiem jednak jest podbicie karty gwarancyjnej, niestety nie wiem jak wygląda jej podbicie przez Amazon - w pudełku na pewno nie ma żadnej naklejki (jak w cyfrowe.pl).

Strona 2273 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1273177321732223226322712272227322742275228323232373 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •