Close

Strona 2246 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1246174621462196223622442245224622472248225622962346 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 451 do 22 460 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamtg Zobacz posta
    Adapter Commlite NEX-EF na amazon.de jest w cenie 60€ a w Polsce powyżej 400PLN. Ktoś ma pomysł dlaczego? Bo z darmową dostawą do Polski i świetną polityką zwrotów w Amazonie chyba tam zamówię, ale zastanawia mnie tak duża różnica w cenie...
    Bo Polska to dziki kraj
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  2. #22452

    Domyślnie

    Jest sens zmiany d600 na a6300? nie pracuje na wysokim iso, zdjecia krajobrazowe, czasmi portret, video.

  3. #22453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Jest sens zmiany d600 na a6300? nie pracuje na wysokim iso, zdjecia krajobrazowe, czasmi portret, video.
    Nie wiem jak z D600, ale ja zamieniłem D7000 na a6000 i uważam, że warto było Zyskałem sporo na mobilności i na pewno na jakości obrazka. Sam aparat jak aparat, myślę, że główny problem to to, czy będziesz miał te szkła, które najbardziej "lubisz".
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #22454

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Nie wiem jak z D600, ale ja zamieniłem D7000 na a6000 i uważam, że warto było Zyskałem sporo na mobilności i na pewno na jakości obrazka. Sam aparat jak aparat, myślę, że główny problem to to, czy będziesz miał te szkła, które najbardziej "lubisz".
    To jednak subiektywna ocena, bo ja mam właśnie odwrotne wrażenie. A6000 wypada bardzo dobrze w testach, tabelkach etc, jednak subiektywna ocena jego obrazka jest dyskusyjna. Mnie osobiście obrazek A6000 nie przypadł do gustu. Notorycznie walczyłem z niebieską dominantą, bez skutku.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #22455

    Domyślnie

    Ja mam 6D i a6000 i obrazek z Sony dla mnie jest b. dobry.

  6. #22456

    Domyślnie

    Czyli warto, wiec d600 idzie pod mlotek dzieki za.pomoc

  7. #22457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    To jednak subiektywna ocena, bo ja mam właśnie odwrotne wrażenie. A6000 wypada bardzo dobrze w testach, tabelkach etc, jednak subiektywna ocena jego obrazka jest dyskusyjna. Mnie osobiście obrazek A6000 nie przypadł do gustu. Notorycznie walczyłem z niebieską dominantą, bez skutku.
    Oczywiście, że subiektywna. Przy czym ja robię RAWy, które później obrabiam. Dla mnie zamiana była korzystna, a6000 spełniło pokładane w nim nadzieje i wielokrotnie korzystnie mnie zaskoczyło. A generowany obrazek jest o wiele bardziej szczegółowy (co zapewne jest zasługą 24 mln matrycy).

    Cytat Zamieszczone przez target_xx Zobacz posta
    Czyli warto, wiec d600 idzie pod mlotek dzieki za.pomoc
    Najlepiej będzie, jeśli podejdzieś do jakiegoś sklepu i sam zrobisz kilka zdjęć tym Sony (koniecznie weź swoja kartę). Sam najlepiej wtedy ocenisz, czy Ci ten aparat pasuje (ergonomia, wielkośc i, co najważniejsze, obrazek, itp). Mnie to pomogło podjąć decyzję. Oczywiście upewnij sie też, że w tym systemie znajdziesz interesujące Cię ogniskowe (ja znalazłem).
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 01-04-2017 o 19:46
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #22458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Jako ciekawostkę wstawię fotosa z wystawy jaką odwiedziłem w zeszłym tygodniu.

    5R+PZ

    We Wrocławiu kilka lat temu wyremontowano dworzec kolejowy. Prezentuje się świetnie, ale plan był taki, że na górze miała być galeria handlowa, tylko właściciel był zbyt pazerny i za kasę jaką sobie chciał winszować, nikt nie chciał handlować. Długo było zamknięte, aż w końcu otworzyli galerię... sztuki. Wrocław w zeszłym roku był ESK i niejako z tej okazji zaprezentowano wystawę fotografii pod tytułem "Photography Never Dies" gdzie w ośmiu salach zaprezentowano różne aspekty fotografii. Na zdjęciu powyżej jest wystawa Toma Stayte, gdzie drukarka drukuje zdjęcia wrzucone na Insta i odpowiednio otagowane. Drukarka co 10-15 sekund wypluwała nowe zdjęcie - kolejnego selfika. Podłoga już miękka była od zalegającej warstwy wydruków. Trochę przerażające.

    Niemniej jednak wystawę polecam, ale się trzeba pospieszyć.
    Skoro jesteśmy przy okazji wystaw to z kolei polecam wystawę poświęconej jednej z ikon współczesnej fotografii mody Peterowi Lindberghowi.
    Artyście który wprowadził narracje do tego typu fotografii oraz był współtwórcą fenomenu Supermodelek lat 90-tych.

    https://tomiga.wordpress.com/2017/04...phy-rotterdam/

  9. #22459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Oczywiście, że subiektywna. Przy czym ja robię RAWy, które później obrabiam...
    Ja nie inaczej, ale de gustibus
    A6000 zamieniłem na LX100 i kolorystyka mi zdecydowanie bardziej odpowiada. Jest po prostu naturalna i przyjemna dla oka. Faktem jest też, że chciałem uciec z kolejnego systemu z wymienną optyką, który mam.

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    A generowany obrazek jest o wiele bardziej szczegółowy (co zapewne jest zasługą 24 mln matrycy).
    To zasługa słabego filtra AA.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 02-04-2017 o 09:31
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #22460

    Domyślnie

    Kolory z Soniaka wychodzą dużo lepsze, kiedy wywołujemy Capture One, a nie LR-em. Do krajobrazu i portretu zostałbym jednak z D600. Ewentualnie można pomyśleć o a7. Nie to, żeby a6000 był zły, ale jednak do portretu fajnie mieć małą GO, a do krajobrazu lepszą rozpiętość tonalną. Chyba, że głównie robisz krajobraz i rozmiar jest kluczowy.

Strona 2246 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1246174621462196223622442245224622472248225622962346 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •