Close

Strona 2231 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1231173121312181222122292230223122322233224122812331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 301 do 22 310 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22301

    Domyślnie

    Darku, to trafiasz na cierpliwych i wyrozumiałych kurierów.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #22302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver surfer Zobacz posta
    Dwa kolejne zdjęcia z ostatniego wypadu w góry Nex c3 + 10-18mm
    bardzo fajne
    obrabiane jakoś, czy z puszki?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez birkoff Zobacz posta
    Ktoś przejął czyjeś konto na allegro i wystawił nieistniejący przedmiot na allegro.
    jak to wogóle możliwe?
    swoją drogą, to miałeś niezłego pecha. ja moje a6000, wcześniej lustrzanke, wiekszość obiektywów, wszystko kupowałem płacąc przelewem z góry i (odpukać) nigdy się nie nadziałem.
    raz miałem problem z oszustem, któremu coś sprzedałem i chciał zwrotu kasy, ale sprzęt był sprawny więc mu nie oddałem.
    największe problemy mam z rzeczami, które kosztowały kilka zł (na szczęście)
    swoją drogą kurierzy chyba nie mają obowiązku być przy otwieraniu paczki? chyba że jest to opłacone- bo taka opcja napewno jest
    A6000 + SEL20f2.8 + Zeiss 16-70

  3. #22303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystiano77 Zobacz posta
    jak to wogóle możliwe?
    swoją drogą, to miałeś niezłego pecha. ja moje a6000, wcześniej lustrzanke, wiekszość obiektywów, wszystko kupowałem płacąc przelewem z góry i (odpukać) nigdy się nie nadziałem.
    raz miałem problem z oszustem, któremu coś sprzedałem i chciał zwrotu kasy, ale sprzęt był sprawny więc mu nie oddałem.
    największe problemy mam z rzeczami, które kosztowały kilka zł (na szczęście)
    swoją drogą kurierzy chyba nie mają obowiązku być przy otwieraniu paczki? chyba że jest to opłacone- bo taka opcja napewno jest
    Na policji powiedzieli mi, że większość przejęć takich kont wynika ze słabości hasła. Złamanie prostych haseł metodą brute force nie jest takim problemem.
    Wkurzające jest też to, że np. banki pozwalają na przelewy gdzie nie zgadzają się dane odbiorcy z nr jego konta. Podmienić te dane na allegro nie jest tak łatwo.
    Pocieszające jest to, że jest duża szansa na odzyskanie pieniędzy z programu ochrony kupujących - tutaj dostałem już nawet informację z allegro. Warunkiem jest
    wszczęcie postępowania/śledztwa w tej sprawie przez policję, a potem wypełnienie formularza na allegro.

    Odnośnie zapłaty za pobraniem, to niewiele się zyskuje, bo nawet jak kurier poczeka a w paczce znajdzie się cegła, to i tak nam nie odda pieniędzy. Jedyna możliwość to wykupić dodatkową
    opcję możliwości sprawdzenia paczki przed odbiorem - kosztuje to parę złotych więcej i nie każdy sprzedający chce się w to bawić.

  4. #22304

    Domyślnie

    Wazne aby sie dogadac ze sprzedajacym...
    Jest opcja otwierania przesylki przez zaplata i jak sprzedawca jest ok... i chce zarobic nie powinien utrudniac.

    Duzo tez zalezy za ile kupujesz bo tak naprawde to Ty masz najwiecej do stracenia w takiej transakcji

    Zycze pozytywnego zalatwienia calej sprawy bo to nie fajnie naciac sie na oszusta.
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 15-12-2016 o 19:31
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  5. #22305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez birkoff Zobacz posta
    Świetne foty Panowie - album zdyboo w szczególności.
    Dziękuję.

    A propos zakupów, to powiększyłem swoją kolekcję o NEX-C3. Fajny maluch w porównaniu z NEX-6. Przetestuję jakoś w weekend pewnie, bo obecnie wychodzę w nocy i wracam w nocy. Choć do testów rowerowych, jeszcze kilku miesięcy potrzeba niestety.
    Aparat kupiony na RPA, od forumowicza jak się okazało.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #22306

    Domyślnie

    taka ciekawostka, jakies 2-3 lata temu też mie oszukano, dokładnie w ten sam sposób. Konto z 2006 roku , niewiele komentarzy (ponizej 50) ale same pozytywne. Na szczęście u mnie zaraz po licytacji konto delikwenta zostało zablokowane przez allegro, a pieniądze z payu wróciły na moje konto. Coś jest na rzeczy z tym 2006
    "mój" oszust był bodajże z poznania i podobno prowadził dosyć szeroka "działalność" na forach i allegro

  7. #22307

    Domyślnie

    @birkoff - przejąć konto które tak słabo zabezpieczone (login i hasło to dziś już niewiele) nie jest trudne. Ale dziwie się, że Allegro poważniej nie zajmuje się tym problemem

  8. #22308

    Domyślnie

    Swego czasu ktoś wykradł z RPA listę haseł i loginów, to było trzymane w zwykłym pliku tekstowym. Sam wtedy zmieniałem hasło. Może teraz przynajmniej hasła mają wygwiazdkowane.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #22309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Swego czasu ktoś wykradł z RPA listę haseł i loginów, to było trzymane w zwykłym pliku tekstowym. Sam wtedy zmieniałem hasło. Może teraz przynajmniej hasła mają wygwiazdkowane.
    Hasła są hashowane w bazie. Przestępcy nie wkradają się do Allegro, tylko do użytkowników Allegro, a często użytkownicy sami puszczają w świat różne dane, jak loginy i hasła (ile użytkowników Windowsa ma różnego rodzaju spyware na dysku i nawet o tym nie wie ? ).

  10. #22310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Dziękuję.

    A propos zakupów, to powiększyłem swoją kolekcję o NEX-C3. Fajny maluch w porównaniu z NEX-6. Przetestuję jakoś w weekend pewnie, bo obecnie wychodzę w nocy i wracam w nocy. Choć do testów rowerowych, jeszcze kilku miesięcy potrzeba niestety.
    Aparat kupiony na RPA, od forumowicza jak się okazało.
    Bardzo mile wspominam Nexa c3, jakość fotek imho taka sama jak w innych Nexach, nawet tych zdecydowanie droższych. Przeszkadzała mi tylko ta wszechobecna niebieska dominanta w niektórych sytucjach, ale tak mają wszystkie aparaty z tej rodziny, co widać nawet na powyższych fotkach gór.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2231 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1231173121312181222122292230223122322233224122812331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •