Close

Strona 1838 z 2397 PierwszyPierwszy ... 8381338173817881828183618371838183918401848188819382338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 371 do 18 380 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #18371

    Domyślnie

    No przeca żartuję, zdjęcia robię średnie, nie lza wrzucać, to robię tu za miejscowego błazna Najwyżej pociągniesz olejną, ostrość się poprawi

    A serio, za tą cenę pezet się przyda, nie jest taki straszny, jak go malują (na czarno ) Zawsze będzie okazja, gdzie wielkość i waga czy ewentualna mniejsza obawa przed zabraniem się przyda...

  2. #18372
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #18373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Rili? 10letni aparat z 6MP przy 2letnim z 24MP? Z kitem od 18mm bez stabilizacji?
    Może chociaż tak:

    http://camerasize.com/compact/#535.445,317.478,gd,t

    Zresztą mamy 1000g do 650g. Dla niektórych mała różnica, dla innych ogromna. Pół biedy jak się nosi jeden obiektyw na spacerek bo wtedy bezlustra są rzeczywiście mało potrzebne, natomiast z każdym kolejnym szkłem różnica w ilości potrzebnego miejsca i wagi między lustrzanką i bezlustrem się dramatycznie zwiększa, nie wspominając o podróżowaniu czy długim łażeniu z aparatem 'na szyi'.
    Tańszy 16-85 to ze 2000zł ale ma 'kitowe' światło, waży podobnie do jaśniejszego który kosztuje z kolei 4750zł...
    Mi się wydaje że ten zeiss to genialny kompromis, a przy takim zestawieniu cen jego zbyt wysoka cena nie wygląda chyba nawet najgorzej...

    Swoją drogą na aukcjach dziś widziałem 16-70 od 2400zł, może się komuś przyda
    Ja tam tych megapikseli przy odbitce 10x15 nie widzę. A jak oglądam na ekranie komputera to tym bardziej Kiedyś mówiło się, że im mniej megapikseli na danej powierzchni to mniej szumi, więc w sumie nie wiem.

    ISO może by się lepsze przydało ale i tak przywykłem nie wychodzić ponad ISO 800.

    Ten zestaw co podałem to trochę kosztuje, głównie ze względu na szkło. A ten mój to nie wiem czy cokolwiek jest warty Ale zdjęcia nadal robi bardzo ok. Co do samego N18-70 to jest najlepszy obiektyw jaki miałem. Nawet stałki Sony 35/1.8, 20/2.8 i Sigma 19/2.8 w moim subiektywnym odczuciu są gorsze, o PZ nie wspominając. A tu jest zoom jakby nie patrzeć.

    Tak, jak pisałem wyżej - chyba będę dryfował w kierunku GX7 na wycieczki, a lustrzanka w domu czy szkolne uroczystości. Szczerze to nie widzę "lepszości" Nex-5R z PZ nad tym Nikonem z N18-70, więc w domu, gdzie sprzęt nie waży (w każdym razie nie jest to problematyczne) to taki bezlusterkowiec nie daje dodatnich plusów A na zewnątrz na wycieczkę to NEX, zwłaszcza z obiektywem jak 16-70 to już za duży.

  4. #18374

    Domyślnie

    Barany mi pasać a nie nawiązywać do Mistrza Zdyboo, ale tyż mom kuminy

    z ręki, na kacu, bez kawy ;P


  5. #18375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Jusz muwie...

    Tradycyjny - taki co go większość ludzi robi.

    Kreatywny - robimy to co chcemy. Nexem, olkiem, dx,ff,średnim itd.
    Ogniskowe do wyboru

    Robiac dzieciaka nie bede go straszył i wymagał zeby siedział nieruchomo. Wystraszy sie byc moze ogromnego aparatu. To nie dorosły... Tu nex sie sprawdzi mz lepiej.
    Szykując fotkę trzeba brac to pod uwagę.
    Poza tym ja np lubie sie pobawić w stylizacje dzieci. Targac w plener wielkie klamoty, ogromne puszki, to...ciężarówki potrzeba
    A model sie w koncu wystraszy i nici będą ze współpracy.

    A co do tradycyjnego - dodam jeszcze raz: większość małą głębią operuje (ja tez czasem lubie) i tak mz powstaje ta "tradycyjnosc" na 85mm.

    Oczywiscie mozna i 35mm na ff. Robiłem. Nie raz.
    Bez nieplanowanych zniekształceń w ciasnych kadrach. Takie dla hecy. Ale nie powiem zeby to łatwe było...

    Ja lubie ekwiwalent około 180mm i 50mm na cyfrze i na moim malutkim f301 ( ktory juz nie jedno widział hehe )
    Ale to ja. Kazdy sobie...a 85mm na giełdzie moje wisi nie uzywane. Nie lubie ogniskowej. Nie moja. A samo szkło tez mi nie pasi moze dlatego nie uzywam ?
    ale ja to "dziwny" jestem hehe

    Chyba teraz w dx inaczej bedzie. Zobaczę. Bo sie ogniskowa wyciągnie troszke...

    Taki to moj prywatny podział.

    Ps.
    135 wyjąłem z szuflady dopiero teraz, po zakupie dx. Wczoraj. Wydłużyła sie ogniskowa. I fajnie.
    Szkło m42 bez wodotrysków. Sprawdze pewnie w weekend na swoich dzieciakach.

    pzdr
    (Jade po szkło do wawy
    i pewnie po miescie sie przejdę
    Ok, dalej nic nie kumam, ale skoro piszesz że to tylko Twoje osobiste odloty, nie mam dalszych pytań
    jestem leniwym portrecistą, fotografuję wyłącznie piękne kobiety
    le blog|le fapejdż

  6. #18376

    Domyślnie

    A Tomek i Ela ciągle wysoko na Nanga, martwię się... a my tu o fotkach...

  7. #18377

    Domyślnie

    Marki tez koło 7.2.

  8. #18378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Marki tez koło 7.2.
    He, swój!
    Ważne aby pomogli, gdy będzie czas! A może Dunaj dopłynie?

    ps. siedzę i się denerwuję...

  9. #18379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Swoją drogą na aukcjach dziś widziałem 16-70 od 2400zł, może się komuś przyda
    Cena ok ale pudełka i papierów brak.

  10. #18380

    Domyślnie

    Papierami zdjeć nie zrobisz...ani pudełkiem...


    Ja zawsze wywalam wszystkie pudełka. Miejsca na nie szkoda. Wyjątkiem jest (przypadek) 85mm do którego mam pudełko.
    Papiery też często potrafią się zagubić.

    Ważne mz żeby działało i było z uczciwego źródła.

    A o co z tym jakimś nanga chodzi ?

Strona 1838 z 2397 PierwszyPierwszy ... 8381338173817881828183618371838183918401848188819382338 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •