Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pilot radiowy Aputure

    Kosztował niecałe 100 zł. Miał mieć zasięg do 100 metrów, czyli złotówkę za jeden metr. Niby nieźle, ale nie sięgał dalej niż na 50. Za młodu, jak go ledwo wyjąłem z pudełka i wsadziłem nowiutkie baterie. Bo potem to na 20 metrów jak sięgnął to był cud...
    Nie używałem go zbyt często, ot kilka sesji. Za każdym razem trzeba było wyjąć antenkę, bo inaczej nie sięgał nawet trzech metrów. Tych wyjęć antenki było kilkadziesiąt. No niech będzie, że ze 100, choć to liczone z wielką górką.
    I przestał działać. Kabelek (cienki drucik łączący płytkę z antenką) odłączył się od anteny (a wcale nie szarpałem za nią, zawsze wysuwałem delikatnie), odmówił dalszej współpracy i z pilota radiowego mam spust na kabelku i do niczego niepotrzebny nadajnik, który niczego nie nadaje.

    Oczywiście da się naprawić, zlutować albo zespawać, ale chyba nie o to chodzi. Można też reklamować, ale szkoda mi nerwów, żeby się teraz gardłować o 100 zł, tym bardziej, że nie mam już chyba paragonu. Pozostaje tylko niesmak, bo pilotem cieszyłem się (o ile można tak powiedzieć) nie więcej niż dwa miesiące. A taki był sprytny plan, żeby wigilię a także rodzinne kolędowanie drugiego dnia świąt sfotografować "na leniucha"
    Generalnie - nie polecam...

    I pytanie - ma ktoś doświadczenia z jakimś pilotem, który ma zasięg powyżej 50 metrów, działa w sposób ciągły bez zacięć i awarii i nie kosztuje majątku?

  2. #2

    Domyślnie

    RF-603 - koło 100m 180 zł i do tego lampę zdalnie możesz wyzwalać jak Cię fantazja dopadnie...

  3. #3

    Domyślnie

    Aputure trigmaster plus - kupiłem 1 nadajnik i 2 odbiorniki. Odbiorniki rozleciały się - w obu odpadła blaszka mocująca lampę gdyż.... była zamocowana śrubami o zbyt małym gwincie i się wysunęła.

    Po awarii rozebrałem wszystko, wypadły miniaturowe śrubki. Okazuje się, że wszystko trzymało się na zasadzie ciasnego pasowania śróbek - 4 rozpierały tak blaszkę, że zdawało się że jest dobrze. Podmieniłem je na odpowiednie (http://www.videonika.com.pl/LR/trigmaster.jpg) i narazie jest ok. Zasięg również deklarowany

    ps.Producent, któremu zwróciłem uwagę twierdzi, że źle zamontowałem lampę
    BSL i DSLR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •