Close

Strona 375 z 503 PierwszyPierwszy ... 275325365373374375376377385425475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 741 do 3 750 z 5022
  1. #3741
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No tak działa ale żeby mieć w pełni kompletny system to mamy 12 głośników, a dobry zestaw DTS 96/24 nawet tylko 5.1 z dobrym źródłem da porównywalną jakość i efekty.
    Ja zaczynałem przygodę z kinem domowym w połowie lat 90-tych i postęp widoczny, a raczej słyszalny był po przejściu z analogowych Pro Logic czy jakiś Matrix na cyfrowe DD/DTS, ewolucja przez te lata szału nie robi.
    Wielogłośnikowe systemy Atmos to już historia. Trochę dla zabawy kupiłem nas iBood za nieco ponad dwa tysie poniższy zestaw. Po zainstalowaniu oniemiałem. Nigdy wcześniej bym nie uwierzył, że tak mały zestaw może dawać takie efekty dźwięku przestrzennego.

    https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k9...kina-domowego/
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #3742
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może dać dobre efekty, tak samo wielu kupuje kino domowe samsunga za 899zł w promocji i jest super, ja wspomniałem o pełnym systemie, można by się zastanawiać czy lepsze efekty da dobry 5.1 czy taki zestaw atmosopodobny.
    Idąc dalej, czy dobry zestaw stereo potrafi dobrze przekazać przestrzenność dźwięku ? Da ale ma ograniczenia, dlatego uzupełniamy do 5.1 i idąc dalej mamy 7.1 itd ale jest pewna granica gdzie kolejne rozbudowy wiele nie wnoszą i zwyczajnie szkoda kasy.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-07-2018 o 15:13

  3. #3743
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wiem co masz na myśli, ale to nie ten przypadek. Mój Marantz 5.1 został sprzedany, bo w kwestii przestrzeni dźwięku nie miał podejścia do tej zabawki Szajsunga. Nie wiem jak oni to zrobili, ale zrobili. Coś jak kompakt z FF i 14-300/1.4.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #3744

    Domyślnie

    Jak ten zestaw sobie radzi w przypadku zwykłego Dolby Digital 5.1?

  5. #3745
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Daje radę bez problemu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #3746

    Domyślnie

    że bez problemu działa to się domyślam, bardziej chodziło mi czy oglądanie Netflixa ( a u nich DD5.1 to chyba szczyt możliwości) nie powoduje, w porównaniu do blueray z dedykowanym dolby atmos, uczucia źle wydanych pieniędzy albo co gorsza zniesmaczenia jakiegoś - no chyba, że "daje radę" znaczy że jest ok i nie ma wstydu w porównaniu do kodowania atmos

  7. #3747
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Netflix mocno poszerza ofertę materiałów z dźwiękiem Atmos.

    Tutaj więcej na ten temat https://help.netflix.com/pl/node/64066
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #3748

    Domyślnie

    ooo dzięki za linkę miło, że chcą być up to date - mnie jednak jako starego pryka wciąż jednak interesują dobre produkcje z minionych lat, a te jak należy się spodziewać maja wątłe szanse na upgrade ścieżki dźwiękowej, więc niezmiennie w kręgu moich zainteresowań pozostają oldschoolowe technologie w rodzaju DD5.1 i zastanawiam się na ile moja stareńka Yamaha RX-V800 jeszcze nadąża za postępem - zwłaszcza, że gwiazdka tuż za rogiem

  9. #3749
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez dużej dawki euforii po zakupie nowego sprzętu jednak dobre DD/DTS 5.1 nadal jest na poziomie trudnym do pobicia przez nowsze systemy ale z niższej półki cenowej/jakościowej.

  10. #3750

    Domyślnie

    Ostatnio nowe BOSE słuchałem, takie maleństwo a efekt wow

Strona 375 z 503 PierwszyPierwszy ... 275325365373374375376377385425475 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •