Close

Strona 371 z 494 PierwszyPierwszy ... 271321361369370371372373381421471 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 701 do 3 710 z 4932
  1. #3701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    ciemne i mulące dołem
    Czy nie za duzo audiofilstwa w takich okresleniach? Bo ja bym w zyciu nie wpadl na pomysl okreslania dzwieku ciemnym albo mulacym.
    Przestrzenny, czysty, trzyma tempo lub negatywne wersje tego.
    Ale ciemny...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    (.................)

    Ale już ustaliliśmy że ma kupić głośniki aktywne i podłączyć je cyfrowo ! Nie róbcie mu w głowie zamieszania.
    Spokojnie. Zrobi jak bedzie chcial. Ja tylko pisze na bazie swoich doswiadczen, ze karta dzwiekowa za okolo 250zl da znaczaca i zauwazalna roznice. Mz warto na takie cos wydac pieniadze.

    @sokolnik, ty cos kupiles w koncu? Te Edifier? Daj linka.
    I pamietaj kto ci dobry smar do moto do lancucha doradzil
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #3702

    Domyślnie

    Tak jak już wspominałem wcześniej słuch jest bardzo subiektywny i trudno takie doświadczenie opisać słowami... najlepsza analogia, która przychodzi mi w tej chwili do głowy to cos w podobie jak rozmawianie ze niewidomym o kolorach - jeśli wiesz co mam na myśli

  3. #3703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    (............) najlepsza analogia, która przychodzi mi w tej chwili do głowy to cos w podobie jak rozmawianie ze niewidomym o kolorach (.........)
    Idziemy tu juz za daleko.
    Dzwiek nie moze byc ciemny ani jasny i juz, po prostu. A jak ktos twierdzi inaczej...to jest audiofilem
    Basy moga miec glebie, tempo, soprany moga miec wibracje itp.
    Ale jak czytam "ciemny dzwiek', to tak jak by napisac "ladnie pachnace zdjecie"

    No offence
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #3704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Czy nie za duzo audiofilstwa w takich okresleniach? Bo ja bym w zyciu nie wpadl na pomysl okreslania dzwieku ciemnym albo mulacym.
    Przestrzenny, czysty, trzyma tempo lub negatywne wersje tego.
    Ale ciemny...

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Spokojnie. Zrobi jak bedzie chcial. Ja tylko pisze na bazie swoich doswiadczen, ze karta dzwiekowa za okolo 250zl da znaczaca i zauwazalna roznice. Mz warto na takie cos wydac pieniadze.
    @sokolnik, ty cos kupiles w koncu? Te Edifier? Daj linka.
    I pamietaj kto ci dobry smar do moto do lancucha doradzil
    Zamówiłem Edifier R1700BT.
    Link:
    https://www.google.pl/search?q=Edifi...obile&ie=UTF-8
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #3705

    Domyślnie

    owszem, jak najbardziej może - mało słyszałes w takim razie

    zapytam podchwytliwie, a może dzwięk mieć barwę?


    edit: swoją drogą nie widzę nic nie zwykłego w "ładnie pachnącym zdjęciu" - wiesz czasem nie należy pewnych rzeczy traktować dosłownie - w zamian warto spróbować uruchomić wyobraźnię
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 16-07-2018 o 22:54

  6. #3706
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja tylko pisze na bazie swoich doswiadczen, ze karta dzwiekowa za okolo 250zl da znaczaca i zauwazalna roznice. Mz warto na takie cos wydac pieniadze.
    Warto i to bardzo jeśli podłączamy zwykłym kablem analogowym ale widzę że z prostej sprawy robi się przepychanka gdzie trzeba udowadniać że czarne jest czarne

  7. #3707

    Domyślnie

    to jakie połączenie lepsze?
    Analogowe
    Cyfrowe
    Optyczne
    ?

    A może coś mieszam ze sobą?

    Bo już nie wiem, w tych głośnikach Edifier R1700BT jakie jest połączenie... :/
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #3708
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale ty chyba nie czytasz postów
    Masz specjalnie głośniki posiadające własny przetwornik i podłączasz cyfrowo co eliminuje żałosną jakość integry, mimo że ta na twoje płycie jest całkiem ok, jakbyś miał łączyć analogowo to wtedy uważam trzeba kupić kartę dźwiękową dla poprawy, jak cyfrowo nie trzeba.

  9. #3709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Czy nie za duzo audiofilstwa w takich okresleniach? Bo ja bym w zyciu nie wpadl na pomysl okreslania dzwieku ciemnym albo mulacym.
    Przestrzenny, czysty, trzyma tempo lub negatywne wersje tego.
    Ale ciemny...:
    jak zwykle zabierasz glos w sprawie o ktorej nie masz najmniejszego pojecia, dotyczy to jak czytam nie tylko fotografii.

    nie chce wchodzic w watek techniczny , w ktorym wcale nie czuje sie laikiem , ale porusze kwestie " Bo ja bym w zyciu nie wpadl na pomysl okreslania dzwieku ciemnym albo mulacym". Porusze dlatego , ze ma to zwiazek takze z fotografia .


    podstawowy dzwiek jaki jest w stanie wygenerowac albo odtworzyc komputer to sinusoida.
    sinusoida ma dwa parametry - czestoliwosc , czyli wysokosc tonu oraz Amplitude czyli glosnosc.

    Te podstawowe dzwieki roznilyby sie miedzy soba wiec tylko glosnoscia lub wysokoscia tonu . ( Slowo " wysokosc " zostaje uzyte tutaj w innym znaczeniu niz to znamy np z potocznego uzycia w sensie opisu geometrycznego).

    Tak samo brzmialby dzwiek wydany przez lokomotywa jak przez skrzypce , czy saksofon.

    Roznia sie miedzy soba " barwa" . Zostaje uzyte slowo " barwa " w innym znaczeniu niz to znamy z opisu doznac wzrokowych.

    o Barwie dzwieku decyduja tzw alikwoty . Sa to skladowe harmoniczne , czyli dodatkowe sinusoidy nakladajace sie na sinusoide podstawowa o czestotliwosci bedacych jakas wielokrotnoscia lub ulamkiem liczb naturalnych czestotliwosci sinusoidy podstawowej. Np sa to sinusoidy o czestotliwosci * 1/2, 2 , 4 , 8 , 100 , 5/4 ... itd sinusoidy podstaowej i roznych amplituadach.
    Od ilosci tych sinusoid wzajemnych proporcji zalezy dzwiek jaki slyszymy , to co nazywamy barwa , jakoscia .
    Kazdy dzwiek mozna rozlozyc na iles tam sinusoid i mozna zlozyc z ilus tam sinusoid - pozwala nam na to tzw transformacja fouriera.

    Fachowiec z wyrobionym uchem , natychmiast rozpozna jakich alikwot ( oczywiscie w przyblizeniu gora/dol) brakuje w dzwieku , jakich jest wiecej .
    Poczatkujacy uczen szkoly muzycznej nie jest w stanie w instrumencie wzbudzic tyle alikwot co doswiadczony wirtoz.
    Indywidualny dzwiek , to wlasnie umiejetnosc wzbudzania okreslonych alikwot. To cos jak odcisk palca .

    Moga rowniez wystapic skladowe nieharmonicznie , dzwiek wowczas bedzie dla ucha brzmial mniej czysto , bedzie mniej dziwieczny , bardziej brzecacy , mniej jasny , chrapliwy, zamulony itp.

    to co teraz robie w ostatnim zdaniu to proba znalezienia odpowiednich slow pozwalajacych na wywolanie skojarzen myslowych adekwatnych do odczuc wystepujacych w trakcie odsluchu dzwieku.

    A slow mozna uzyc dowolnych . Bodaj najczesiej uzywanym okresleniem przez fachowcow to ... d.d. , go...ny.
    Ale slyszy sie rowniez " piekny, bogaty ton" itp.


    Oczywiscie , ze mozna uzyc slowa dowolnego , jak "ciemny " , " mulacy" - kazdego innego jaki zdaniem opisujacego wywola odpowiednie skojarzenia.




    Nie da sie za pomoca slow wyrazic dzwieku , tak jak i nie da sie wyrazic obrazu.
    co najwyzej prowokujemy skojarzenia . To zdolnosci "literackie" czyli umiejetnosci opisu beda decydowac na ile trafne skojarzenia uda sie wywolac.
    Nie ma to nic wspolnego z samym dzwiekiem czy obrazem.
    Dzwiek slowa nie potrzebuje.

    podobnie w fotografii .
    nie da sie za pomoca slow wyrazic obraz.
    obraz slowa nie potrzebuje .

    Otwartym zagadnieniem pozostaje jak za pomoca slow wyrazic doznania towarzyszace odbiorowi dzwieku, obrazu - ale to jest przedmiotem literatury.

    nie sluchamy w filcharmoni np 9 tej czytajac jednoczesnie jej opis lliteracki , podobnie jak nie ma sensu ogladanie obrazu i czytanie jego opisu.


    trudno to zrozumiec , ale tak jest.
    Umiejetnosc uwolnienia sie od slowa pisanego to nic innego jak rozbudzanie w sobie wrazliwosci na obraz.

  10. #3710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale ty chyba nie czytasz postów
    Masz specjalnie głośniki posiadające własny przetwornik i podłączasz cyfrowo co eliminuje żałosną jakość integry, mimo że ta na twoje płycie jest całkiem ok, jakbyś miał łączyć analogowo to wtedy uważam trzeba kupić kartę dźwiękową dla poprawy, jak cyfrowo nie trzeba.
    No i bardzo dobrze, wiedziałem że dobrze wybrałem, po przeczytaniu postów
    Ja i tak ślepy i głuchy
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 371 z 494 PierwszyPierwszy ... 271321361369370371372373381421471 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •