Close

Strona 266 z 503 PierwszyPierwszy ... 166216256264265266267268276316366 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 651 do 2 660 z 5022
  1. #2651

    Domyślnie Sprzęt audio... kolumny, wzmacniacze, kable itp. bajery.

    Nikt nie broni, w handlu bezpieczników audiofilskich do wyboru, a najlepiej odrazu belke srebrną.
    Zapłacić=usłyszeć.
    D800

  2. #2652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    uhmmm
    poczytaj o autosugestii

    Proponuje skończmy temat - trochę już poznałem "wierzących że słyszących" - oni zawsze będą twierdzić że słyszą ale jakoś nie bardzo chcą zgodzić sie na prosty test - "wystarczy im że słyszą"
    Wg mnie, to trochę inaczej. Często różnice są słyszalne w bezpośrednim porównaniu - słuchamy wybrany fragment w krótkim odstępie czasu po przepięciu elementu. Zgadzam się, że często są na tyle małe różnice, że przy dłuższych odstępach czasu polegniemy. To trochę jak z kolorami - jak masz dwa odcienie koloru obok siebie jesteś w stanie wskazać np. ciemniejszy odcień, ale jeśli będą to zbliżone odcienie, to przy braku bezpośredniego porównania będzie kłopot.

    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    Nikt nie broni, w handlu bezpieczników audiofilskich do wyboru, a najlepiej odrazu belke srebrną.
    Zapłacić=usłyszeć.
    Jak już wszystko będę miał, to sprawdzę taką belkę (oczywiście wcześniej podpiętą pod 2mln V w celu uporządkowania ). Jednak daleka droga przede mną, póki co uważam, że zmiana lamp, a szczególnie sterujących, może więcej wnieść dobrego niż bezpiecznik.
    Ostatnio edytowane przez pinio ; 06-03-2015 o 19:05
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  3. #2653

    Domyślnie

    Otóż to...
    D800

  4. #2654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Gerard ale żeś się rozszalał z tymi zakupami Chłopaki dobrze gadają, uważaj na monobloki bo je ugotować łatwo. W nowej szafce zaprojektuj z tyłu dwa otwory na cichutkie bezszumowe wentylatorki, a teraz wyjmij jest tego mebla bo szkoda sprzetu.
    Z moim szczęściem to może się tak stać, w nowej szafce będą miały dużo więcej miejsca do oddychania.
    Robin, szukasz wzmacniacza pomyśl nad monoblokami, kiedyś tez bylem sceptycznie nastawiony jak Marcin do kabli i bezpieczników, miałem szczęście ze moglem porównać końcówki i nieszczęście ze straciłem przez to 200 €, znaczna różnica, przekonałem się ze duza moc to tak jak osiodłanie dzikiego konia, kontrola nad każdym tonem i danie możliwości wyciągnięcia z kolumn najlepszych ich możliwości.

  5. #2655

    Domyślnie

    A to nie złudzenie
    Gerard Ty słyszysz różnicę

  6. #2656

    Domyślnie

    "Robin, szukasz wzmacniacza pomyśl nad monoblokami, kiedyś tez bylem sceptycznie nastawiony jak Marcin do kabli i bezpieczników, miałem szczęście ze moglem porównać końcówki i nieszczęście ze straciłem......"

    Gerardzie moje kolumny bardzo sprawnie da sie napedzac nawet wzmacniaczem od wieżyczki PianoCraft model 840 co nawet niedawno sprawdziłem. Takie monobloki jak Ty masz to wyższy LEVEL audiofilizmu, a ja tylko słuchacz muzyki w domu jestem. No i finans na monobloki też niczego sobie. Integra np. Audionet Sam 2 to co bym przytulił, a przed Tobą jeszcze monobloki lampowe chociaż do tych kolumn co masz to pierdylion lampek musialo by być w monoblokach. A tak już przy kolumnach. Próbowałeś je ustawić z metr, półtora od scian tak jak takim konstrukcjom się należy. Więcej byś mial plusów dodatnich w prezentacji, wiecej przesstrzeni niż z drogiej żonglerki kabelkami. Przestrzeń w stereo bierze się z przestrzeni, czyli dobrego ustawienia głośników i nie da się tego niczym zastąpić.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #2657

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    A to nie złudzenie
    Gerard Ty słyszysz różnicę
    Jeżeli chodzi o wzmacniacze to półgłuchy by ta różnicę usłyszał,
    a kable, zmiana kabli głośnikowych dala mi zmianę w dynamice, szczególnie wysokich tonów, z +4 zjechałem na 0 a niskie z + 5,+6 na +2,+3.
    Możliwe ze jak ktoś testował z miedziaków o przekroju 2,5mm pomiędzy kablami typu jak ja mam do 800 zł to różnice ciężko było wychwycić, proponuje test z kabli 0,75mm za 10 zl pomiędzy do 800 zl.

    Listwa + 2 prądowe i jak na razie 1 bezpiecznik w muzyce zmieniło charakterystykę, jakby wyciągnął kluchę z gardła, ( możliwe ze wtedy zbiegiem okoliczności rozgrzał się 3 tygodniowy sprzęt ) jak kupie jeszcze 3 zasilające i przyjdzie szafka to postaram się podpiąć normalna listwę z kablami pc i porównać komplety bo zmiana jednego kabla szczególnie tak nisko budżetowego może nie dać zmiany słyszalnej lub nadać złudzenie.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Gerardzie moje kolumny bardzo sprawnie da sie napedzac nawet wzmacniaczem od wieżyczki PianoCraft model 840 co nawet niedawno sprawdziłem. Takie monobloki jak Ty masz to wyższy LEVEL audiofilizmu, a ja tylko słuchacz muzyki w domu jestem. No i finans na monobloki też niczego sobie. Integra np. Audionet Sam 2 to co bym przytulił, a przed Tobą jeszcze monobloki lampowe chociaż do tych kolumn co masz to pierdylion lampek musialo by być w monoblokach. A tak już przy kolumnach. Próbowałeś je ustawić z metr, półtora od scian tak jak takim konstrukcjom się należy. Więcej byś mial plusów dodatnich w prezentacji, wiecej przesstrzeni niż z drogiej żonglerki kabelkami. Przestrzeń w stereo bierze się z przestrzeni, czyli dobrego ustawienia głośników i nie da się tego niczym zastąpić.
    No nie wierze, taki miłośnik audio jest w takim samym błędzie jak ja bylem, moje kolumny graly pod starym pioneerem o mocy 2 x45 W
    ja Cie błagam jako kolega miłośnik , przy następnej okazji jak będziesz w Studio16Hertz niech podłączą dużej mocy monobloki do Minasow i porównaj z innym wzmacniaczem o niskiej mocy a będziesz wiedział o czym mowie.
    Pamiętasz jak mi kiedyś podałeś link do gościa który sprzedawał końcówkę NAD-a, rozmawiałem z nim telefonicznie, facet kolba, jak mi wymienił jakie ma sprzęty to mi szczena opadła ale powiedział mi krotko, "prąd jest najważniejszy" możesz kupić wzmacniacz o mocy 2x100W a slaba elelektronika zasilajaca bedzie go hamowała.

    P.S
    Nie mialem namysli zebys kupwal takich ja mam, za ta kase co masz przeznaczone to uzywane mozna monobloki jakies wyrwac.
    Ostatnio edytowane przez .:Gerard:. ; 07-03-2015 o 13:09

  8. #2658

    Domyślnie

    Wiadomo, że chodzi o prąd i nigdy go nie za dużo, ale nie tylko klasa prezentacji tkwi w wydajności. Owszem ta ostatnia przekłada się na skalę brzmienia, na rozmach, zamach impet dźwięku, ale uwierz , że są świetne wzmacniacze 2x30 Wat napędzające niewymagąjce kolumiennki, a nie kolumny jak Twoje i gra to bardzo przyzwoicie. Nawet tranzystorowe wzmacniaczyki. Sam power nie uczyni pięknego grania. Tu np taki HAIKU nareszcie opisany :
    http://highfidelity.pl/@main-2373&lang=
    choć powiem szczerze, że wolę pierwszą wersję którą ma kolega Maki
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #2659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Wiadomo, że chodzi o prąd i nigdy go nie za dużo, ale nie tylko klasa prezentacji tkwi w wydajności. Owszem ta ostatnia przekłada się na skalę brzmienia, na rozmach, zamach impet dźwięku, ale uwierz , że są świetne wzmacniacze 2x30 Wat napędzające niewymagąjce kolumiennki, a nie kolumny jak Twoje i gra to bardzo przyzwoicie. Nawet tranzystorowe wzmacniaczyki. Sam power nie uczyni pięknego grania. Tu np taki HAIKU nareszcie opisany :
    http://highfidelity.pl/@main-2373&lang=
    choć powiem szczerze, że wolę pierwszą wersję którą ma kolega Maki
    tyle że trzeba mieć jednak dość skuteczne kolumny - realnie skuteczne a nie "na papierze"

  10. #2660

    Domyślnie

    Dzieki za link, nawet jest test z marca wzmacniacza którego chcialem kupić na początku Advance Acoustic
    X-i120

Strona 266 z 503 PierwszyPierwszy ... 166216256264265266267268276316366 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •