Close

Strona 13 z 503 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 5022
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaromir Zobacz posta
    Ok, wiec mamy około 20 m2, odsluch po krótszej ścianie czyli jakieś 2,5 metra do głosników, głośniki max ok 30 cm od ściany. Wzmacniacza brak - trzeba zakupić (też szukam), muzyka raczej spokojna, żadnego cięzkiego metalu i rocka (jarre, oldfield, gabriel, deep forest, groove armada, etc).
    Nie do końca zrozumiałem Twój opis. Kolumny stoją przy dłuższej ścianie i nie możesz ich odstawić od niej o więcej niż 30cm? Nie dopychaj ich tylko do rogów pokoju, odsuń od ściany ile możesz i nie będzie źle. Na wyczucie - jeżeli pokój to prostopadłościan o 5x4x2.5, zacznij od ustawienia 1:3:1 (około trzech metrów między kolumnami). Koniecznie wygłusz podłogę (dywan, może być wydziergany przez japońskie dziewice o wschodzie słońca ale możesz też nabyć w lumpexie). Najlepszy odsłuch niekoniecznie musi wypaść z głową blisko przeciwległej ściany.

    Muzyka elektroniczna jest bardzo tolerancyjna - zwykle niewiele psujesz, co najwyżej dokładasz swoje do realizacji. W gruncie rzeczy w tym przypadku nie chodzi o puryzm, a o przyjemność - po prostu nie masz referencji (do czego porównać). Przychodzą mi do głowy moje ulubione kolumny z przedwiecznych czasów, niestety dość drogie: Dynaudio 72SE, z przepiękną, aksamitną górą i basem który gra, tętni a nie buczy, albo tańsze i równie melodyjne Vienna Acoustic Bach (trochę bardziej rozlazłe). Niestety, bladego pojęcia nie mam, czy nimi jeszcze handlują. Obie konstrukcje łatwe do wysterowania (nie słuchaj pierdaczenia o tym że do Dynaudio musisz podłączać Elektrownię Bełchatów, impedancja niska ale płaska jak decha, wszystko zagra - niska efektywność, więc podkręcisz gałkę wzmocnienia dalej i dobrze, przynajmniej będzie Ci tam równo potencjometr chodził). Kolumny ponadczasowe, Dynki brzydkie co prawda jak noc, ale zdzierżysz.

    Wzmacniacz i źródło naprawdę jest drugorzędne, kable muszą być bo bez nich w ogóle nic nie słychać. Coś tam na pewno masz, wystarczy na dzień dobry.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 27-02-2012 o 21:15

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #122

    Domyślnie

    Do niedużych pomieszczeń rzędu 20-24 mkw są fajne podłogówki firmy EA
    http://www.acoustic-energy.co.uk/
    Miałem ich podłogówki takie nieduże niepozorne, a grały mocnym gęstym dźwiękiem. Dziś już ten model robiony nie jest, ale....
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #123

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaromir Zobacz posta
    No tak tyle że różnice są - jak mi w sklepie podpinają głośniki X i Y to róznice są znaczne. Tylko to zależy od 10 czynników w sklepie a w domu i tak mi inaczej zagra pewnie.
    Przy niektórych sklepach/sprzętach istnieje możliwość wypożyczenia do domu – może poszukaj takiego w okolicy.

    Cytat Zamieszczone przez jaromir Zobacz posta
    Dlatego tak mnie denerwuja te ceny i nie moge tego zgwałćić w sobie żeby wyłożyć taką furmankę pieniędzy (używanego sprzętu nie chce).
    IMHO to błąd z tym używanym. Przez ostatnie ze 20 lat w technice analogowej audio nie dokonał się jakiś szczególny progres (a wielu twierdzi wręcz, że nastąpił regres, szczególnie w półce budżetowej) i jeśli idzie o wzmaki, to da się kupić bardzo fajnie grający sprzęt za niewielkie pieniądze. Łatwiej wtedy troche powachlować sprzętem, bo jak nie podpasi, to sprzeda się z niewielką stratą (lub bez żadnej).

    Cytat Zamieszczone przez jaromir Zobacz posta
    Na moje oko laika ciekawa oferta to wzm + cd Yamahy serii 2000
    IMHO obecnie nie warto pchać się w CD, lepiej poszukać sensownego DACa. Kasa podobna, wygoda znacznie większa.

    Cytat Zamieszczone przez jaromir Zobacz posta
    Wszystkie gałki (basy + treble) są oczywiście passe, nie wolno ich mieć bo zniekształcaja prawdę ale prawda zniekształcona interkonektem (wzm - cd) to już zupełnie nie zniekształcenie - to się nazywa odpowiedni dobór kabla.
    Taka mała rada: jeśli ktoś Ci zaczyna nawijać o wpływie interkonektów/kabli na barwę dźwięku to daj sobie spokój z dalszym słuchaniem – jest to najpewniej osobnik bardzo podatny na zjawisko psychoakustyki (mówiąc po ludzku: omamiony marketingiem, w dodatku przeczącym prawom fizyki) lub wręcz kłamca chcący wcisnąć droższy towar.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #125
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta

    Taka mała rada: jeśli ktoś Ci zaczyna nawijać o wpływie interkonektów/kabli na barwę dźwięku to daj sobie spokój z dalszym słuchaniem – jest to najpewniej osobnik bardzo podatny na zjawisko psychoakustyki (mówiąc po ludzku: omamiony marketingiem, w dodatku przeczącym prawom fizyki) lub wręcz kłamca chcący wcisnąć droższy towar.
    Tak? To podłącz 100 watowe kolumny pod mocny wzmacniacz kablami 1 mm kw. i daj połowę mocy.

    Do pewnego rozsądnego i popartego fizyką poziomu o kablach należy rozmawiać.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A co to jest neutralność? i jakie są tego kryteria? Bo odbieram taki stwierdzenia jako jakieś herezje.
    Od 20 lat nagrania są tak realizowane, żeby jak najlepiej brzmiały na sprzęcie , jaki ma zdecydowanie przeważający udział w rynku, czyli typowo budżetowym. Nawet stare nagrania są remasterowane wg tych kryteriów. Mają dobrze brzmieć na kombajnie za 500 pln z Tesco.
    Definicja neutralności jest chyba jasna? Nie wiem co można by tu tłumaczyć. Inną sprawą jest realizacja nagrań.
    Słuchałem kolumn neutralnych (nie pomnę teraz nazw) może to była kwestia całych torów, ale były takie które "nic" lub niewiele dawały "od siebie".Nie eksponowały wysokich tonów, lub niskich nie grały bardziej enregicznie itd. itp.
    Weźmiesz postawisz paradigmy i obok BW - będzie słychać róznicę - tak samo jak postawisz triangle i np. warfedale (nigdy nie wiem jak się je pisze) itd. itp. Są kolumny których producenci staraja sie/dążą do przekazu 1:1 - po prostu

  7. #127
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    ;
    Ostatnio edytowane przez timi ; 27-02-2012 o 23:33

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Do pewnego rozsądnego i popartego fizyką poziomu o kablach należy rozmawiać.
    Kable nie grają, kable tylko przewodzą prąd. Te do głośników są robione z przewodnika idealnego nie mają pojemności, indukcyjności, ect. Produkuje się je z pominięciem praw wszystkich fizyki. Jako, że pozbawiane tych przypadłości to w ogóle nie mają wpływu na przenoszone sygnały elektryczne i jakie by się kable nie podłączyło to zawsze będzie słychać tak samo, a najlepsze są te dołączane przez producenta zestawu. Wiadomo producent wie najlepiej co potrzebne do jego modelu DVD czy wzmacniacza a ile w kieszeni zostanie
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-02-2012 o 23:47
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Te do głośników są robione z przewodnika idealnego nie mają pojemności, indukcyjności, ect.
    co to za bzdura. wyjasnij co znaczy, ze nie maja pojemnosci i indukcyjnosci i ktory producent ma w ofercie kabel wykonany z 'przewodnika idealnego'.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #130

    Domyślnie

    Tam na końcu taka emotka o taka jest
    bo przecież kable nie grają roli w powszechnym mniemaniu, a już w ślepym teście nikt nic nie odróżnia
    Może wszystkich słyszących inaczej i cieszących się tym trza by oślepić
    To taki żarcik kosmonaucik bo ja lubię samych kabli słuchać
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-02-2012 o 23:53
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 13 z 503 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •