Close

Strona 2 z 261 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2609
  1. #11

    Domyślnie Jaki telewizor? Wszystko o RTV!

    Mój LCD 46" Sharp 705 po 7 godzinach non stop jest chłodny, mimo, że stoi za kaloryferem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Mój LCD 46" Sharp 705 po 7 godzinach non stop jest chłodny, mimo, że stoi za kaloryferem
    musisz mieć piękny kaloryfer skoro zasłaniasz nim swojego LCD
    żarcik oczywiście
    ja mam Philipsa LCD 47'' 9732 i czuć że panel oddaje trochę ciepła... jednak czerń wydaje się bardzo nasycona i zależy od jakości filmu, ogólnie jestem bardzo zadowolony i w słoneczny dzień również spisuje sie rewelwcyjnie
    Myślę że wybór nie jest aż tak istotny czy to LCD czy plazma w domu jest inne światło i nie ma takiego porównania
    i wystarczy kupić coś z wyższej półki bez onanizowania się nad przecinkami i cyferkami...
    zwłaszcza jeśli dane są podawane w postaci dynamicznej czyli np. dynamiczny kontrast
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  3. #13

    Domyślnie

    Panowie, czy Iple to maja tylko Szajsungi ze Smart TV?
    I czy korzystacie z tych dodaktow typu Smart TV ? Ktos moze o tym ze 2 slowa ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    w słoneczny dzień również spisuje sie rewelwcyjnie
    W słoneczny dzień LCD sprawi się lepiej, gdyż jest jaśniejszy. Pomijając oczywiście inne poważne wady. Plazma pokazuje przewagę w typowych warunkach eksploatacji TV czyli dom, wieczór lub noc. LCD główne zalety pokazuje jako monitory ekspozycyjne, reklamowe.

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    Myślę że wybór nie jest aż tak istotny czy to LCD czy plazma w domu jest inne światło i nie ma takiego porównania i wystarczy kupić coś z wyższej półki bez onanizowania się nad przecinkami i cyferkami...
    Oj, to nie tak. To nie przecinki. Różnica jest KOLOSALNA. Nikt, kto ma choć trochę wrażliwości na jakość obrazu, po zapoznaniu się z sensownej jakości, poprawnie wyregulowaną plazmą, nie może patrzeć na LCD. TV ma cechy użytkowe akurat tam gdzie LCD ma największe wady. Widywałem tak koszmarnej jakości obraz na różnych telewizorach LCD, że zachodzę w głowę jak można coś takiego akceptować i jeszcze wydawać na to jakieś chore pieniądze. No, ale przeciętny Kowalski chce mieć obraz super jaskrawy i super kolorowy. Nic innego się nie liczy. Nieważne, że ostrość jak zjechana kaseta VHS, wszystko co ciemne oświetla pokój a pod kątem makabra nie obraz.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #15

    Domyślnie

    Zmieniaem telewizor jako ostatni w rodzinie - wszyscy poprzesiadali się na LCDki (ok. 32-42") a ja nie potrafiłem się do tego przekonać bo ilekroć spoglądałem na swojego starego, 15 letniego, 100Hz telefunkena, to widziałem tylko wady nowych supernowoczesnych LCDków :/ Ale nowe meble wymusiły wymianę TV na coś o mniejszej kubaturze wybór padł na plazmę właśnie ze względu że to miało być najbardziej przypominające "bańkę" urządzenie. Przez pierwsze 200h "docierałem" ją - czyli kolor, kontrast, jasność traktowane były dość delikatnie. Po "dotarciu" obraz jest taki, że naprawdę zwraca na niego uwagę każdy kto nie używa plazmy. Niezaleznie od tego czy sygnał pochodził z polsatu cyfrowego, czy teraz z "N"ki, w każdych warunkach domowych jest rewelacyjny. Wszyscy bliscy i znajomi, którzy byli wrogami plazmy "bo się wypala i jest strasznie prądożerna" i odradzali mi to rozwiązanie kiedy kupowałem, obecnie mówią że kolejny ich TV to będzie właśnie plazma.
    Co do samej ekonomiki eksploatacji; po zmianie ze starego TV - na plazmę - rachunki za prąd spadłu więc jest lepiej. Być może na LCD byłby jeszcze lepiej, nie wiem. Ale naprawdę nie ma tragedii
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    no dobra...plazma plazma, ale czy ktos cos wiecej moze napisac o LED TV. stoimy z zona przed wyborem - plazma vs led - cenowo podobnie, wielkosc podobna, plazma 42", a led 40". pokoj mamy bardzo jasny, jedno duze okno od zachodniej strony, wiec nie wiem jak plazma sobie poradzi w takich warunkach...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    czy ktos cos wiecej moze napisac o LED TV. stoimy z zona przed wyborem
    Przecież "LED" to też LCD, czyli wady ma te same, a nawet więcej. Plazma w jasnym wnętrzu potrzebuje więcej energii elektrycznej niż LCD i jest mimo to ciemniejsza. Czerń w takich warunkach też przestaje być przewagą plazmy. Ostrość i dobra adaptacja do różnych rozdzielczości (kablówka, DVD, SAT itd) będzie o dwie klasy lepsza.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 22-11-2011 o 13:28
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #18

    Domyślnie

    pradozernosc telewizora mnie nie interesuje, a bardziej jakosc obrazu. strasznie nie lubie "akwareli" (tanie LCD z 50Hz) ostatnio w sklepie stalismy i ogladalismy dwa telewizory, staly obok siebie - plazma LG 42" i Samsung LED TV 40". jakosc obrazu na korzysc Samsunga. lecial ten sam program na obu w jakosci HD. na LED bylo to widac na plazmie slabiej. telewizor jak na razie wlaczamy wieczorem na 2-3h i to wszystko. chce miec obraz zylete, a nie mydlo

  9. #19

    Domyślnie

    Żyleta jest na plazmie. LCD jest ostry tylko przy obrazie zgodnym z rozdzielczością telewizora czyli w praktyce prawie nigdy. Przy innych sygnałach mydło. Plama jest tak samo ostra niezależnie od rozdzielczości.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie


    teraz to ja normalnie zostane przy starym poczciwym ekranie. bedzie psul wizerunek salonu, ale przynajmniej bede mial obraz taki jaki lubie

Strona 2 z 261 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •