Close

Strona 5 z 261 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2609
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ale czerń w takich wyświetlaczach nie świeci, bo diody za panelem są wyłączone. Co ma zatem tam świecić?
    O ile są wyłączane, bo wg moich obserwacji wcale nie są. Owszem jest jakaś manipulacja podświetleniem, ale nie jest to gaszenie. Do takiego poziomu jak zgaszony piksel plazmy, nawet z świeceniem wstępnym na razie daleka droga. Mechanizmy manipulujące podświetleniem są maskowaniem problemu. Dopóki nie ma sterowania jasnością od zera, konkretnego piksela, dopóty czerni nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    reszta kłamie, oszukuje, jest ślepa lub co najmniej niedowidząca.
    Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy jak jest blisko prawdy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    to co to jest HD to ja wiem tylko nie spotkalem sie z SD
    no dobra Panowie plazmowcy to co powiecie o tej plazmie? nie chce wydawac wiecej niz 2000zl na urzadzenie, ktore dziala kilka razy w tygodniu, max 10h...
    Plazmy od LG to jedno wielkie nieporozumienie.szczegolnie ten model z linku. Tesciowa chciala tani tv do kablowki sd i kupila ta wlasnie plazme. dala ok 2 tys. obraz jest napewno lepszy jak na podobnym cenowo lcd, ale w porownaniu do panasonica drozszego o jakies 300 zl jest przepasc jakosciowa. Jak chcesz kupic plazme to daruj sobie LG, rozejrzyj sie za samsungiem albo panasoniciem.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  3. #43

    Domyślnie Jaki telewizor? Wszystko o RTV!

    Weźcie tez pod uwagę rosnącą ilość filmów i programów w 3D. Ja bym sobie tego nie odpuszczał, bo to dzisiaj jest jeszcze fanaberia, a już jutro może być normą, jak high definition... Także ja polecałbym telewizory full HD z 3D.
    Gwardia umiera, ale się nie poddaje!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez diablo78 Zobacz posta
    Weźcie tez pod uwagę rosnącą ilość filmów i programów w 3D. Ja bym sobie tego nie odpuszczał, bo to dzisiaj jest jeszcze fanaberia, a już jutro może być normą, jak high definition... Także ja polecałbym telewizory full HD z 3D.
    Gdzie masz norme HD ? Chyba nei mowisz o tych parunastu programach z napisami HD w ich logo ? Niestety jest tylko kilka programow, ktore nadawane sa w HD, a zdecydowana wiekszosc to tylko scalowane do HD programy. Najprostszy przyklad, platforma N, TVP1 HD i TVP HD. Ten pierwszy jest skalowany, drugi w prawdziwym HD. mozna sobie porownac szczegolnie, ze czasem na obu puszczane jest to samo.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    No tak, zapomniałem. Prawdziwe obserwacje to wyłącznie zacisze Twojej firmy i grono nikomu nieznanych ekspertów-współpracowników, z którymi przeprowdzasz te nikomu nieznane testy z których otrzymujesz jedynie prawdziwe - nikomu nieznane - wyniki. Dzięki za wyjaśnienia. Pa
    Rany Boskie! Czy w ogóle widział Pan i mierzył punkt czerni takiego ekranu? Różni się czymkolwiek od wersji bez "wygaszania strefowego"? Kolejna marketingowa ściema, za którą coniektórzy będą dawali się pokroić.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #46

    Domyślnie

    Ja sie jakos na zadnym z portali zajmujacych sie TV nie doczytalem nigdzie tego co Tom tak usilnie wszystkin nam tu sugeruje - plazma jest boska ald LCD to koszmar, ze LED nie wspomne... Daje to do myslenia, prawda? Ale na tych portalach to pewnie też jakis spisek. Testy sa oszukane i promuje sie jedynie tandete ktora chca sprzedawac producenci....

  7. #47

    Domyślnie

    O tym, że podświetlanie strefowe rzeczywiście ma sens i daje znakomite i wymierne wyniki - można poczytać choćby tutaj:

    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/432...12-test-4.html
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  8. #48
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    To ja mam z kolei taki problem, że musze sobie w końcu kupić jakiś TV
    Wyczytałem i organoleptycznie oceniłem, że najlepiej jeśli będzie to plazma. Problem w tym, że musi to być TV z przekątną ekranu 26" - a takiej plazmy nigdzie nie widziałem (pewnie nie produkują z powodów technicznych/cenowych).
    I co teraz?
    Takie coś znalazłem http://allegro.pl/telewizor-led-26-l...945489716.html
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  9. #49
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A dlaczego takie maleństwo?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Ja sie jakos na zadnym z portali zajmujacych sie TV nie doczytalem nigdzie tego co Tom tak usilnie wszystkin nam tu sugeruje - plazma jest boska ald LCD to koszmar, ze LED nie wspomne... Daje to do myslenia, prawda? Ale na tych portalach to pewnie też jakis spisek. Testy sa oszukane i promuje sie jedynie tandete ktora chca sprzedawac producenci....
    Mało tego, nie widziałem tego u żadnego ze znajomych posiadających całkiem niezłe panele LCD. Kolega ma stare Kuro ok 40" z doskonałym obrazem, porównywaliśmy z nowym Philipsem z wygaszaniem strefowym, model za ponad 10 tysięcy - naprawdę rewelacja. Jakoś nie zdołaliśmy dojrzeć tych widocznych z kilometra, miażdżących różnic a jakość obrazu była powalająca na obu modelach. Z różnych źródeł - BR jak i kablówki oraz komputera. I pisze to również regularny użytkownik całkiem niezłej 42" plazmy Panasonica - żeby nie było, że nie mam punktu odniesienia...
    No ale pewnie zaraz tradycyjnie usłyszymy, że coś nie tak albo z nami, albo z metodyką pomiarową.
    Zdążyliśmy się przyzwyczalić po wieloletnich bataliach z jabłuszkiem w tylule

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    O tym, że podświetlanie strefowe rzeczywiście ma sens i daje znakomite i wymierne wyniki - można poczytać choćby tutaj:

    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/432...12-test-4.html
    Trzeba się logować...
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 22-11-2011 o 16:52
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 5 z 261 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •