Close

Strona 4 z 261 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 2609
  1. #31
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ale przecież plazma także składa się z określonej ilości pikseli. Nie ma tak, że świeci pół piksela przy interpolacji sygnału. Miękkość obrazu wyświetlanego przez ekran plazmowy to tylko i wyłącznie subiektywne odczucie, a raczej złudzenie spowodowane trikami wyświetlania obrazu jakie daje wyższa (między innymi) częstotliwość odświeżania.

    I żeby nie było, nie jestem wyznawcą ani jednej ani drugiej technologii, a nawet mnie to mało interesuje. Interesuje mnie obraz w jak najlepszej postaci.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Choćby na hdtv czytałem wiele testów potwierdzających przydatność tej technologii, świetny kontrast. Kilka modeli jakościowo bez problemu osiągnęło jakość Kuro, do którego to były przyrównywane. Oczywiście nie są to modele za 4000zł...
    "Świetny" kontrast można bez problemu osiągnąć na ekranach z czernią oświetlającą pokój. Mówię o prawdziwej czerni, która nie świeci wieczorem i jednocześnie jaskrawość nie wypala oczu. Obce opinie specjalnie, nieważne jak "profesjonalne" nie nie ruszają, szczególnie kiedy stoją w sprzeczności z tym co widać gołym okiem.

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Nie ma tak, że świeci pół piksela przy interpolacji sygnału.
    Ano właśnie można na plazmie tak zrobić.
    Dzięki temu drobniutkie literki na plazmie są czytelne a na LCD rozmazane.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #33
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta


    Ano właśnie można na plazmie tak zrobić.
    Dzięki temu drobniutkie literki na plazmie są czytelne a na LCD rozmazane.
    Jak?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Jak?
    Bardzo prosto a wynika to z zasady działania. Wystarczy szybko manipulować pikselami. Przy odpowiednio wysokiej częstotliwości (nawet kilkaset Hz) oko nie jest w stanie wychwycić tricku i widzi obraz z taką rozdzielczością jak ją podaje skaler. LCD jest za wolny do takich machinacji, stąd inny algorytm wygładzania: Przez rozmycie. Stąd małe elementy stają się "tłuste".
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #35
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Bardzo prosto a wynika to z zasady działania. Wystarczy szybko manipulować pikselami. Przy odpowiednio wysokiej częstotliwości (nawet kilkaset Hz) oko nie jest w stanie wychwycić tricku i widzi obraz z taką rozdzielczością jak ją podaje skaler.
    Aha, no to właśnie o tym pisałem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Aha, no to właśnie o tym pisałem.
    Wiem, ale ów trick nie wpływa negatywnie na postrzeganie. Obraz jest najbliższy oryginałowi, a o to przecież chodzi.

    PS. Nie jest to częstotliwość odświeżania.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    I żeby nie było, nie jestem wyznawcą ani jednej ani drugiej technologii, a nawet mnie to mało interesuje. Interesuje mnie obraz w jak najlepszej postaci.
    ja właśnie dość podobnie i włąściwie wszystko to jest mi potrzebne jedynie w jednym celu... aby film który oględam mnie maksymalnie pochłaniał, dlatego wybór między LCD a plazmą i te widoczne różnice porównywalne niewiadomo do czego - bo trzeba by prównywać np. najlepsze LCD do najlepszej plazmy w konretnym modelu
    a nie rozmawiać o wyższości jednej technologii nad drugą....
    więc te różnice są nie tak bardzo istotne do oglądani wiadomości, programów przyrodniczych i bajek dla dziecka na ekranach 37 -40 "
    tak więc kieruję wzrok raczej w stronę 70-80" ekranu z dobrego rzutnika który pozwoli oglądnąć pożądny film wieczorem może nawet nie codziennie... a Tv niech sobie chodzi... w tle...
    u mnie TV jest włączony od 17 do 23 non stop i nawet nie wiem kto go włąściwie ogląda
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    więc te różnice są nie tak bardzo istotne do oglądani wiadomości, programów przyrodniczych i bajek dla dziecka na ekranach 37 -40 "
    W jednym ma Pan rację, na bajkach różnice są najmniejsze. Wiadomości natomiast to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów, kiedy bez trudu z kilometra widać co jest LCD a co plazmą. Jak już pisałem, nie wyobrażam sobie że można tego nie widzieć. To tak jakby pomylić guano z budyniem.

    PS. Nie, nie sprzedaję plazm, nie płacą mi za reklamę. Mam tylko uczulenie na lipę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    "Świetny" kontrast można bez problemu osiągnąć na ekranach z czernią oświetlającą pokój. Mówię o prawdziwej czerni, która nie świeci wieczorem i jednocześnie jaskrawość nie wypala oczu. Obce opinie specjalnie, nieważne jak "profesjonalne" nie nie ruszają, szczególnie kiedy stoją w sprzeczności z tym co widać gołym okiem..
    Ale czerń w takich wyświetlaczach nie świeci, bo diody za panelem są wyłączone. Co ma zatem tam świecić?
    Ale ok, zapomniałem, że ta prawdziwa prawda jest ukrywa wyłącznie w Twoich opiniach a reszta kłamie, oszukuje, jest ślepa lub co najmniej niedowidząca.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wiadomości natomiast to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów, kiedy bez trudu z kilometra widać co jest LCD a co plazmą.
    no, no... ale niektórzy jeszcze ich słuchają
    Podpis zgodny z regulaminem forum

Strona 4 z 261 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •