Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Obróbka zdjęć kulinarnych - jak to zrobić?

    Witam,

    Ostatnio przeglądałam strony kulinarne i natrafiłam na zdjęcia, których obróbka kolorystyczna mi się podoba:

    1) http://www.kwestiasmaku.com/zdjecia/...y-chleb-01.jpg

    2) http://www.kwestiasmaku.com/zdjecia/...z-musem-03.jpg

    3) http://www.kwestiasmaku.com/zdjecia/...anczach-03.jpg

    Mam pytanie do ekspertów w dziedzinie obróbki. Czy zastosowano tu kolor szary jako nakładkę (Overlay), żeby zdjęcie było jakby ciemne, no i ten szum ładnie to wygląda. Widać także, że metalowe elementy np sztucce też ładnie wyglądają kolorystycznie. Do tego zdjęcie nie jest ciepłe. Jest dość chłodne. Jak uzyskać taki efekt?

  2. #2

    Domyślnie

    to nie są rewelacyjne zdjęcia za ciemne.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadza się, są ciemne. Niemniej czy ktoś wie czy stosowano tu jakas obrobke, ze jakos ziarno w tle ladnie wyglada. Nie jest takie bardzo mydlate...

  4. #4

    Domyślnie

    nic specjalnego w tym ziarnie nie widzę zwykłe z fx ,na ostatnim jakaś maska niebieska przy czym overlay to nie jedyny tryb mieszania w jedzeniu to 90% jest odpowiednie przygotowanie produktu w sensie ustawienie świateł posmarowanie jakimiś nabłyszczaczami etc, ochłodzić zdjęcie sam chyba umiesz? podbij kontrast przez unsharp mask, zrób jakąś warstwę niebieską na exclusion no nie wiem obróbka zależy od materiału jaki do niej dostajesz imo tutaj było mało dłubania

    każdy by chciał przepis a samemu to nic jak masz PS czy coś podobnego to kombinuj nic nie popsujesz, a więcej się nauczysz...

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś strasznie mi się podobały zdjęcia z Kwestii Smaku ale po jakimś czasie stwierdziłem, że jednak niebieskie jedzenie mi się średnio podoba. Nie twierdzę, że zdjęcia z KS są nieładne, bo mają swój ciekawy styl, po prostu to nie jest styl dla mnie. Wolę jak jedzenie wygląda naturalnie i kolorowo Natomiast nie jestem też wielkim miłośnikiem tych super rozjaśnionych zdjęć żywności, na których traci się czasem szczegóły. Oczywiście nie jestem żadnym ekspertem od zdjęć żywności, mimo, że robię je codziennie na własny użytek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bronzeeyes Zobacz posta
    Mam pytanie do ekspertów w dziedzinie obróbki. Czy zastosowano tu kolor szary jako nakładkę (Overlay), żeby zdjęcie było jakby ciemne,
    Hę? Szary na Overlay to dość dziwaczna metoda ściemniania zdjęć i raczej nie sądzę aby była użyta. Zdjęcie można ściemnić na jakieś pińcet sposobów i nikt Ci nie powie jak to akurat zostało zrobione.


    Cytat Zamieszczone przez bronzeeyes Zobacz posta
    Do tego zdjęcie nie jest ciepłe. Jest dość chłodne. Jak uzyskać taki efekt?
    Np. przewalając balans bieli przy wołaniu. Lub podbijając kanał czerwony którymkolwiek z ulubionych narzędzi. Zacznij od przeczytania jakiejś książki o obróbce zdjęć, bo pytania są na poziomie Szopowego żłobka.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  7. #7

    Domyślnie

    Zacząć od ustawienia balansu bieli na podstawie wzornika ale nie używać białej czy szarek kartki a lekko żółtą. Reszta w PS

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    nie używać białej czy szarek kartki a lekko żółtą
    Czemu ?

  9. #9

    Domyślnie

    No mnie te fotki ani trochę się nie podobają, niebieskie ciemne :/
    | ... |

  10. #10
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez National Zobacz posta
    No mnie te fotki ani trochę się nie podobają, niebieskie ciemne :/
    Ale pytanie tytułowe brzmi - jak to to zrobić - a nie czy Tobie się to podoba...
    Ciekawią mnie bardzo podpowiedzi, a jak widać łatwo nie jest.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •