Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Polecam konto oszczędnościowe w BZ WBK (uprzedzam jestem klientem, nie pracownikiem).
    Na koncie osobistym mam bieżące wpływy, to co udało mi się zaoszczędzić trzymam na oszczędnościowym. Staram się przelewać tam wszystkie wolne środki. Oprocentowanie wypada lepiej niż lokata (bez wdawania się w szczegóły - nie musisz płacić podatku Belki) i wiem to od finansistów.

    Można też dowolnie przesuwać środki między kontami a także karta kredytową. Ja wszystko robię elektronicznie. Nienawidzę chodzić do banków...
    Też mam konto w BZWBK, tylko, że zlikwidowałem ostatnio prawie wszystkie środki na rzecz lokat "antybelkowych". Żeby nie zamrażać kasy, część lokat utworzyłem na stosunkowo niewielkie kwoty, więc jak mnie przyciśnie, to sporo nie stracę.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slawskip Zobacz posta
    Tak samo jest w ING, też raz w miesiącu możesz wybrać pieniądze bez ponoszenia opłat. oprocentowanie też podobne.
    Ja też korzystam z ING, ale mam chyba inne konto.
    Do standardowego konta ROR direct (darmowe pod warunkiem że raz w miesiącu zapłacisz kartą pow 100 zł) można założyć konto oszczędnościowe (nazywa się to OKO), też direct (czyli internetowe). Transakcje pomiędzy kontami są darmowe bez żadnych limitów. Samo konto też jest darmowe. Przesył środków pomiędzy kontami odbywa się w czasie rzeczywistym (oczywiście w dni robocze do 20.00 nie wiem tylko od której). Nie wiem jak to jest z wpłacaniem i wypłacaniem z konta oszczędnościowego (bezpośrednio np z bankomatu) bo zawsze sobie przelewam na zwykły ROR.
    Wiem że z niektórych bankomatów da się wybrać z konta oszczędnościowego a z niektórych (np Euronet) tej opcji nie ma.
    Generalnie jestem zadowolony, chociaż mogłoby być więcej % bo jest chyba coś koło 4% no i kapitalizacja odsetek jest co miesiąc więc jak uzbierasz odsetek więcej niż 2.5 zł to wezmą "belkę", ale od nowego roku (chyba) wezmą "belkę" już od każdych odsetek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ja też korzystam z ING, ale mam chyba inne konto.
    Do standardowego konta ROR direct (darmowe pod warunkiem że raz w miesiącu zapłacisz kartą pow 100 zł) można założyć konto oszczędnościowe (nazywa się to OKO), też direct (czyli internetowe).
    Bo właśnie jest OKO i OKO Direct, różnią się trochę między sobą. Ja mam OKO od czasów jeszcze jak nie było w banku wersji direct.
    D80 + MB-D80 + T17-50 + T70-210 + SB-800 + GoldPhoto
    www.forumrowerowe.org

  4. #14

    Domyślnie

    Obecnie najlepszą ofertę ma BGŻ optima. Zobacz z naciskiem na lokatę jednodniową, która automatycznie się odnawia. Wyciąga spokojnie ponad 6% na czysto.
    D700/D300s/D50

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez durom Zobacz posta
    Obecnie najlepszą ofertę ma BGŻ optima.
    Czy ktoś z Was korzysta z tej formy oszczędzania. Jednodniowa lokata została zastąpiona lokatą 6x6 czyli 6% na 6 miesięcy. BGZ-OPTIMA to niby bank całkowicie internetowy, lokaty zakłada się przez fona i neta i co dalej Na ich stronie piszą, że mają gwarancje BFG.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja się załapałem jeszcze jak oferowali lokaty jednodniowe, ale za 4 miesiące (chyba) się one skończą.
    Z jednodniową kapitalizacją odsetek oferuje jeszcze getinbank http://getinonline.pl/107/?oproc=808 - do 10 stycznia
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Czy ktoś z Was korzysta z tej formy oszczędzania. Jednodniowa lokata została zastąpiona lokatą 6x6 czyli 6% na 6 miesięcy. BGZ-OPTIMA to niby bank całkowicie internetowy, lokaty zakłada się przez fona i neta i co dalej Na ich stronie piszą, że mają gwarancje BFG.
    trudno tu chyba mówić o zastąpieniu lokat jednodniowych tą lokatą o której piszesz - przecież od niej będzie się płaciło podatek Belki a okres oszczędzania i procenty nie mają nic do rzeczy.
    5D, 28 1.8, 17-35 2.8-4, 50 1.4, 85 1.8

  8. #18

    Domyślnie

    Na czele wyszedł teraz getin i openfinance z lokatą 5 miesięczną i odsetkami 6,3%. Bez Belki oczywiście.
    D700/D300s/D50

  9. #19

    Domyślnie

    A jak teraz omijają Belkę na lokatach??

  10. #20

    Domyślnie

    Wypłacają odsetki na początku.
    D700/D300s/D50

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •