Close

Strona 737 z 828 PierwszyPierwszy ... 237637687727735736737738739747787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 361 do 7 370 z 8280
  1. #7361

    Domyślnie

    Pisząc post powyżej cytowany, miałem na myśli ten najbardziej rozpowszechniony system operacyjny i przeglądarkę internetową (nie programy graficzne). Dlaczego o tym wspominałem ? Otóż jeśli ktoś w systemie win powiększył sobie rozmiar tekstu powinien zasadniczo powstrzymać się od komentowania na forum co do jakości technicznej zdjęcia, ostrości. Takie powiększone zdjęcie po prostu wygląda gorzej.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11-02-2018 o 18:49

  2. #7362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Pisząc post powyżej cytowany, miałem na myśli ten najbardziej rozpowszechniony system operacyjny i przeglądarkę internetową
    Jeszcze raz: Czyli wszyscy użytkownicy makówek, gdzie NIE MA czegoś takiego jak związek ilości pikseli obrazu z ilością pikseli ekranu, źle widzą, tak? Otóż nie, to tak nie działa. Nic nie jest "powiększone", tylko renderowane z wykorzystaniem większej lub mniejsze ilości pikseli. Jeśli ktoś włącza skalowanie, to oczywiście dlatego, że ma większe zagęszczenie pikseli niż założył to Microsoft. Przy czym, jeśli gęstość pikseli jest większa, to ostrość grafik jest wyższa a nie niższa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #7363

    Domyślnie

    Chyba się nie zrozumiemy. Nie wiem jak jest w makówkach (tu zdaje się chodzi o system Mac OS ) i zbytnio mnie to nie interesuje. Piszę, jak jest w Windows.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11-02-2018 o 19:06

  4. #7364

    Domyślnie

    W macOS / OSX skalowanie jest non stop, zależnie od monitora i decyzji użytkownika. Wg pańskiej teorii, wszystko na tych komputerach powinno być wyświetlane źle. A nie jest.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #7365

    Domyślnie

    A co z Windowsem ? Chcę kupić monitor 27" z rozdz. 2560x1440. Lata swoje juź mam i boję się, że tekst będzie za mały.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  6. #7366

    Domyślnie

    Jeśli Win10 to skalowany GUI jest już nawet używalny. Wad co niemiara, jak to w Windows, ale nie ma problemu za małych/dużych literek.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W macOS / OSX skalowanie jest non stop, zależnie od monitora i decyzji użytkownika. Wg pańskiej teorii, wszystko na tych komputerach powinno być wyświetlane źle. A nie jest.
    Zacznijmy od tego, że to żadna moja teoria tylko praktyka. Może obrazowo będzie bardziej widoczne o czym pisałem, bo może piszemy o czymś innym. Weźmy przykładowo stronę internetową gdzie są zdjęcia (akurat moje ) o rozmiarze dłuższego boku 800 pix (pierwsze 4 zdjęcia).

    Dla domyślnego rozmiaru 100% w systemie windows:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_ustawienie domyślne.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	4813

    Jest OK i nałożone zdjecie na przegladarkę pokrywa się z rozmiarem, są takie same.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	357,5 KB
ID:	4814

    Jeśli teraz powiększenie zrobimy 125%
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03_powiększenie.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	4815

    w przeglądarce zdjęcie jest większe o 25%:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	479,6 KB
ID:	4816

    i wyglada jakby miało wielkość dł. boku 1000pix, a w rzeczywistości ma 800 pix. Zapewniam też, że to powiększone w przeglądarce wygląda gorzej (gorsza ostrość). O tym właśnie pisałem i dodam ponownie: zupełnie nie interesuje mnie jak takie powiększenie działa w systemach macOS / OSX.

    PS.
    Dlatego jestem "wrogiem" zmiany tego domyślnego ustawienia w systemie windows, pod kątem przeglądania zdjęć na forach fotograficznych.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11-02-2018 o 20:54

  8. #7368

    Domyślnie

    To ja już nic nie rozumię. W monitorze 1920x1200 mam 125% i nic takiego nie zauważyłem, ale może źle patrzę.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  9. #7369

    Domyślnie

    Przecież takie same "zmiany" rozmiarów są na różnych monitorach o różnych przekątnych i rozdzielczościach. Na smartfonie 5" 1920 pikseli będzie inne niż na monitorze 24" 1920 pikseli. Jak wcześniej pisałem kilka razy, im większa gęstość pikseli tym lepiej, gdyż w obrazie jest mniejsza nieostrość wprowadzana przez sam ekran.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #7370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Nic nie jest "powiększone", tylko renderowane z wykorzystaniem większej lub mniejsze ilości pikseli. Jeśli ktoś włącza skalowanie, to oczywiście dlatego, że ma większe zagęszczenie pikseli niż założył to Microsoft. Przy czym, jeśli gęstość pikseli jest większa, to ostrość grafik jest wyższa a nie niższa.
    Jak się ma ta wypowiedź do zamieszczonego przeze mnie ostatniego zrzutu ekranu ? z monitora 22 cale 1920 x 1080 pix, czyli powiedzmy dość popularna wielkość.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12-02-2018 o 19:29

Strona 737 z 828 PierwszyPierwszy ... 237637687727735736737738739747787 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •