Close

Strona 718 z 829 PierwszyPierwszy ... 218618668708716717718719720728768818 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 171 do 7 180 z 8281
  1. #7171

  2. #7172

    Domyślnie

    Sprawdź ofertę firmy AOC, używają tanich plastików, ale dzięki temu monitory mają o wiele tańsze. Same ekrany są wystarczająco dobre, sama jestem posiadaczką 27 calowego monitora i oprócz plastików wszystko jest ok.

  3. #7173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    DELLirium 2208WFP
    To jest jakaś kupa na TN i nawet do arkusza kalkulacyjnego takiego czegoś bym nie chciał. Radzę kupić fabrycznie nowe LG 21,5" IPS 1920x1080 5ms gtg za ~500zł - w pracy mamy pełno takich (właśnie głównie do Office itp.) i jestem w szoku jak dobrze to świeci w porównaniu do mojego EIZO na PVA.

    Cytat Zamieszczone przez paulusia176 Zobacz posta
    Sprawdź ofertę firmy AOC, używają tanich plastików, ale dzięki temu monitory mają o wiele tańsze. Same ekrany są wystarczająco dobre, sama jestem posiadaczką 27 calowego monitora i oprócz plastików wszystko jest ok.
    Tylko nie jakiś szrot na TN. W pracy mamy jakieś 3 sztuki AOC na TN, 21,5" 1920x1080 i do exela nawet bym tego nie chciał.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 15-10-2017 o 12:26

  4. #7174

    Domyślnie

    W pracy kupujemy 24 calowe LG z matrycami IPS.
    Za 600 zł najtańsze za 750 mają już regulację wysokości nogi.
    Jak na tę cenę naprawdę ok chodzą. Mamy w firmie kilkadziesiąt tylko jeden ma ciut wadliwą matrycę.
    ASUSy też mają matryce IPS i ciut lepsze kolory, ale są droższe.
    Taki ASUS naprawdę daje prawie tak dobry obraz jak biurowe modele EIZO.

  5. #7175

    Domyślnie

    Ile wynosi ΔE dla monitora do zastosowań profesjonalnych?
    Przeglądam raport po kalibracji. No i mam się według tego: https://pl.wikipedia.org/wiki/CIELab cieszyć, że mam to ΔE< 1 nawet przy maksymalnej odchyłce?

  6. #7176

    Domyślnie

    CS2420 ma defekty dE około 2 do 3 przy małej ilości próbek. Wybiórczo może mieć i 10. To nie jest monitor do zastosowań profesjonalnych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    CS2420 ma defekty dE około 2 do 3 przy małej ilości próbek. Wybiórczo może mieć i 10. To nie jest monitor do zastosowań profesjonalnych.
    Nie o to chodzi by złowić króliczka, ale by gonić go, rozumiem, że musi Pan pisać zgodnie ze swoim interesem.

    Ale proszę nie wmawiać mi że nie widzę czegoś co widzę.

    https://mega.nz/#!1JNEWZAC!rQWIIlJB6...LeuwXStxOyZSH8

    Proszę pobrać plik z weryfikacji kalibracji i ocenić samemu.
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 29-10-2017 o 18:19

  8. #7178

    Domyślnie

    Zastanawiam się skąd w Panu tyle arogancji? Skoro to wszystko jest tak bardzo proste, to po chorobę tyle książek o teorii koloru i kilku innych dziedzin? Przecież wystarczy kliknąć kilka razy next.

    PS. Co do załącznika, nawet nie ma Pan nawet zielonego pojęcia, nomen omen, co Pan pokazuje. To nie jest raport błędów Pana monitora. Proszę sobie wyświetlić ten klin: https://monitory.mastiff.pl/temp/szarosc.png Nie jest całkowicie gładki prawda? Proszę ten fakt skorelować z pańskimi "wynikami". Przecież przy ułamkowych deltach nie powinno być*defektów widocznych bez wysiłku gołym okiem. Gdzie leży błąd?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #7179

    Domyślnie

    Proszę pana, do matematyki też napisano wiele książek, a jednak każdy się jej uczy, przynajmniej każdy zdobywa jej podstawy.
    Interesuje mnie zagadnienie barwy tak w malarstwie jak w fotografii więc będę zdobywał na ten temat coraz więcej wiadomości.
    A klin jest całkiem gładki, może nie idealny - ale też zdaję sobie sprawę, że CS2420 nie jest IDEALNYM monitorem. Nie będę płacił za idealny monitor, wystarczy mi dobry monitor.

    Proszę mi też nie zarzucać arogancji. Wie Pan, że jest Pan sławny wśród osób zajmujących się zarządzaniem barwą?

  10. #7180

    Domyślnie

    Owszem, zachowuje się Pan arogancko. Na odpowiedzi, mówiące, że ślizga się Pan tylko po powierzchni problemu, stosuje Pan obcesowe uwagi, jakobym Panu celowo kłamał. Jeśli nie ma Pan ochoty słuchać ludzi, którzy przez dziesięciolecia gromadzą wiedzę i doświadczenie, to przynajmniej proszę się*powstrzymać od niewybrednych komentarzy,

    Oczywiście, że wszystko jest dla ludzi, jednakże, tu nie działają metody na chłopski rozum. Bardzo prosty dowód jest z klinem. Dostał Pan "walidację" kalibracji, mówiącą, że człowiek nie jest w stanie zobaczyć niedoskonałości, a jednak widać bez wysiłku, że gradient nie jest reprodukowany na tyle doskonale jak by wynikało z kalibracji. Ten prosty eksperyment doskonale pokazuje, że jest kompletnie fałszywa forsowana przez Pana myśl, że inni naciągają ludzi na kasę za kilka kliknięć. Jeśli jest Pan w stanie, proszę wyjaśnić, dlaczego przy poziomie defektów poniżej percepcji ma Pan widoczne błędy gołym okiem? Tego rodzaju niespodzianki i dużo trudniejsze zdarzają*się*w tej branży non stop i bez solidnych podstaw, nie poradzi Pan sobie. Tylko tyle Panu uświadamiam, nic więcej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 718 z 829 PierwszyPierwszy ... 218618668708716717718719720728768818 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •