Close

Strona 722 z 829 PierwszyPierwszy ... 222622672712720721722723724732772822 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 211 do 7 220 z 8281
  1. #7211

    Domyślnie

    A ten NEC EA275UHD ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #7212

    Domyślnie

    Ten model jest już na rynku dłuższy czas, więc trudno mówić, że się "pojawił". Swoją drogą, jest to flagowy model w tej linii. Trochę nietypowo, bo jest też 30-tka z serii EA, ale EA275UHD, szczególnie w wersji CT odstaje od reszty modeli dość wyraźnie.

    Jeśli miałbym wymienić NAPRAWDĘ godny polecenia monitor UHD, to byłby to NEC PA322UHD-SV2. To jest niemalże monitor absolutny. Konkurować z nim może tylko EIZO CS318-4K, ale jest droższy o parę ładnych tysięcy. Wielkość wyraźnie większa niż 27", plamka nadal malutka. Mówiąc wprost, hektar ekranu. Do tego 40-polowa stabilizacja podświetlenia, ćwierćfalówka w ekranie, co było do tej pory tylko domeną wyższych modeli EIZO. Skutek jest taki, że obraz nie wycieka, nie ma typowych ipsowych plam światła Po prostu równy ciemny prostokąt. Przy tej przekątnej to jest wyczyn nie lada. No i oczywiście typowe ficzery jak sterowanie oparte o 3D LUT o rozpiętości 17x17x17 i najbardziej zaawansowana kalibracja jaką wymyślono.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-11-2017 o 17:10
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #7213

    Domyślnie

    Wolałbym coś 3 x tańszego Nie mam już takich wymagań od czasu, kiedy rypnąłem profile w kąt i jadę na sRGB.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #7214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Pojawiły się może ostatnio jakieś godne polecenia monitory UHD w okolicach 27 cali ?
    Pojawił się całkiem ciekawy EIZO EV2785 (poniżej link do strony producenta, tylko czcionka trochę nieczytelna)
    http://www.eizo.co.jp/products/lcd/e...dex.html#tab02

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    rypnąłem profile w kąt i jadę na sRGB.
    ... facepalm

  5. #7215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    ... facepalm
    nie ma w tym nic fejspalmowego, zdjęcia ze ślubów w 90% nie wykraczają poza sRGB

  6. #7216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    nie ma w tym nic fejspalmowego, zdjęcia ze ślubów w 90% nie wykraczają poza sRGB
    Ok, ale nawet posiadając monitor z gamutem w okolicach sRGB, lepiej używać profili. ... no chyba, że kolega sprzętowo skalibrował monitor, przycinając przy okazji gamut do równo sRGB . ... no i olał to wspaniałe, niepowtarzalne, fascynujące 10%

  7. #7217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Wolałbym coś 3 x tańszego Nie mam już takich wymagań od czasu, kiedy rypnąłem profile w kąt i jadę na sRGB.
    Z 3x tańszych, idealnie się wpasowuje EA275UHD-CT. Zacny sprzęt. Aż dziw że mi takie słowa o NEC-u przechodzą przez usta.

    W razie jakby co, mogę wypożyczyć do polukania. Bezpieczna opcja aby nie wtopić kasy w nieznane.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #7218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Ok, ale nawet posiadając monitor z gamutem w okolicach sRGB, lepiej używać profili. ... no chyba, że kolega sprzętowo skalibrował monitor, przycinając przy okazji gamut do równo sRGB . ... no i olał to wspaniałe, niepowtarzalne, fascynujące 10%
    No nie no, jasne, że mam skalibrowane sprzętowo pod sRGB.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W razie jakby co, mogę wypożyczyć do polukania. Bezpieczna opcja aby nie wtopić kasy w nieznane.
    Marcin już mi dziś pisał, że ten NEC będzie świecił w ciemnościach. Wolałbym tego uniknąć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Pojawił się całkiem ciekawy EIZO EV2785 (poniżej link do strony producenta, tylko czcionka trochę nieczytelna)
    http://www.eizo.co.jp/products/lcd/e...dex.html#tab02
    Tu jest w bardziej przystępnym języku

    http://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2785/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #7219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Marcin już mi dziś pisał, że ten NEC będzie świecił w ciemnościach. Wolałbym tego uniknąć.
    Świeci tak samo, jak każdy IPS bez ćwierćfalówki. Inna sprawa to kwestia oświetlenia. Jak się da jakiekolwiek światło na tło, to żaden IPS nie straszny. Dość prosto wyprowadzić punkt czerni monitora poza percepcję i jest smoła jak się patrzy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #7220

    Domyślnie

    ja mam półmrok w pokoju i bez ćwierćfalówki nie podchodzę.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 722 z 829 PierwszyPierwszy ... 222622672712720721722723724732772822 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •