Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 738 z 738 PierwszyPierwszy ... 238638688728736737738
Pokaż wyniki od 7 371 do 7 378 z 7378

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Zaznaczam, że pisze o systemie windows i wygląd zdjęcia w przeglądarce internetowej po tym skalowaniu.
    Wszystko jest OK. W programach graficznych i przeglądarce zdjęć, zdjęcie ma być po skalowaniu systemowego DPI do np. 125% bez zmian (tylko interface programów ma się powiększyć).

W przeglądarce WWW też jest OK, bo kiedy masz włączone skalowanie systemowe na 125%, to wszystkie obiekty w przeglądarce mają się tak skalować (ze stronami www i ich grafiką włącznie).

Aby po skalowaniu zdjęcia w przeglądarce były krystalicznie ostre, to trzeba pisać strony tak, by zdjęcia przy 100% były wyświetlane w 50% (nadmiarowość). Przy systemowym 125% DPI takie zdjęcie nadal nie będzie interpolowane w górę tylko wyświetlone w nadal ostrym 62,5%.

Pisałem to w kontekście zastosowania skalowania systemowego w windows i późniejszy wygląd takiego zdjęcia w przeglądarce internetowej. Skalowanie w dół (zmniejszenie zdjęcia nie powoduje jego psucia, czego nie można powiedzieć gdy z małego zdjęcia robimy większe. Była tu propozycja aby takie skalowanie dać nawet na 200% w przypadku monitora UHD.
    ... czyli jak napisałem wcześniej. Przy odpowiednio napisanych stronach www, nawet przy 200% skalowania, zdjęcia nadal pozostaną ostre (w miejscach gdzie mają być grafiki 1280x800 wstawia się 2560x1600 i przy 100% są one skalowane w dół do 1280x800 ... dopiero po powiększeniu strony do 200%, zdjęcia te będą wyświetlane 1:1).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 15-02-2018 o 17:26

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Wszystko jest OK. W programach graficznych i przeglądarce zdjęć, zdjęcie ma być po skalowaniu systemowego DPI do np. 125% bez zmian (tylko interface programów ma się powiększyć). ...
    Ma być, ale nie jest, więc nie wiem czy wszystko OK (chodzi oczywiście o zdjęcie w przeglądarce).

Domyślnie

Ma być, ale nie jest, więc nie wiem czy wszystko OK (chodzi oczywiście o zdjęcie w przeglądarce).
    W przeglądarce IrfanView 4.50 x64 pod Windows 10 64bit u mnie jest wszystko OK (zdjęcie przy 100% ma taki sam rozmiar jak w Paint, Gimp = nie ma skalowania, pomimo skalowania interface windows w górę).

Domyślnie

To chociaż coś się wyjaśniło. Używam Windows 7 64 bit. W takim razie na + dla Win 10, ale przy jakiejś okazji sprawdzę

Domyślnie

W przeglądarce IrfanView 4.50 x64 pod Windows 10 64bit u mnie jest wszystko OK (zdjęcie przy 100% ma taki sam rozmiar jak w Paint, Gimp = nie ma skalowania, pomimo skalowania interface windows w górę).
    @Kyle , pisząc o przeglądarce, miałem na myśli przeglądarkę internetową, że w niej po skalowaniu interface windows w górę zdjęcie jest większe niż w rzeczywistości.
    To co piszesz, oczywiście w windows 7 też tak mam , a już myślałem, że win 10 tu się różni od 7 (cofam tego + dla 10 )
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15-02-2018 o 19:44

Domyślnie

@Kyle , pisząc o przeglądarce, miałem na myśli przeglądarkę internetową, że w niej po skalowaniu interface windows w górę zdjęcie jest większe niż w rzeczywistości.
    ... a to normalka. Po prostu Firefox traktuje zdjęcie jak fragment strony. Naciśnij Ctrl i przekręć rolką w dół ustawiając przy 125% systemowego DPI powiększenie 80% w Firefox, to będzie bez skalowania.

Domyślnie

... a to normalka. Po prostu Firefox traktuje zdjęcie jak fragment strony. Naciśnij Ctrl i przekręć rolką w dół ustawiając przy 125% systemowego DPI powiększenie 80% w Firefox, to będzie bez skalowania.
    Tylko kto o tym wie i kto tak robi (osobiście nie muszę bo nie mam żadnego skalowania systemowego włączonego). Po prostu zwracam tylko uwagę, że mając przestawione to systemowe skalowanie np. na 125% (niekoniecznie używając monitora UHD) widzimy zdjęcia na forach fotograficznych w nieco gorszej jakości niż faktycznie są. Tylko tyle.

Domyślnie

Po prostu zwracam tylko uwagę, że mając przestawione to systemowe skalowanie np. na 125% (niekoniecznie używając monitora UHD) widzimy zdjęcia na forach fotograficznych w nieco gorszej jakości niż faktycznie są. Tylko tyle.
    Niekoniecznie. Na niektórych forach zdjęcia są domyślnie wyświetlane pomniejszone, więc po powiększeniu strony do 125% nadal nie będzie skalowania w górę.

ps. mam w pracy monitor 1920x1080 21,5" i skalowanie 125% właśnie

Strona 738 z 738 PierwszyPierwszy ... 238638688728736737738

Uprawnienia umieszczania postów