Close

Strona 730 z 828 PierwszyPierwszy ... 230630680720728729730731732740780 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 291 do 7 300 z 8280
  1. #7291

    Domyślnie

    Nie przesadzaj, znam ludzi po studiach informatycznych, którzy co prawda nie działają w fotografii, ale dalej wyznają (?) jedyny słuszny VGA

  2. #7292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Z tym wykrywaniem jest słabo. Po premierze HDMI, konsorcjum które je wymyśliło, zapewniało, że odczyt z EDID monitora będzie super, bomba i w ogóle. Praktyka jest taka, że przy pozostałych interfejsach z reguły nie ma problemu z rozpoznaniem monitora i jego podstawowych parametrów, a przy HDMI jest najczęściej "Telewizor cyfrowy".
    Muszę się nie zgodzić - faktycznie, telewizory są jako telewizory, ale podłączałem wiele monitorów (nie graficznych, zwykłe biurowce!) po HDMI, często w kombinacjach z różnymi przejściówkami (bo długie kable HDMI są po prostu często pod ręką) i nie pamiętam jakichkolwiek problemów.

    Żeby nie być gołosłownym - z ciekawości sprawdziłem i okazało się, że jeden z monitorów w pracy mam podpięty przez DVI, a drugi przez HDMI! I ten drugi nie dość, że poprawnie jest wykrywany, to jeszcze dostał pełny zakres 0-255 A dla fannaberii nawet oba sprofilowałem displaycalem i... dalej zero problemów, chociaż oba nie są używane do grafiki, to oba ustawiłem sobie na D65 i gammę 2.2.

    Monitor 1:

    Monitor 2:

    I chociaz monitory oraz karta graficzna starej daty, to wszystko działa tak, że laik nie musi nic zmieniać
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  3. #7293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Muszę się nie zgodzić - faktycznie, telewizory są jako telewizory, ale podłączałem wiele monitorów (nie graficznych, zwykłe biurowce!) po HDMI, często w kombinacjach z różnymi przejściówkami (bo długie kable HDMI są po prostu często pod ręką) i nie pamiętam jakichkolwiek problemów.
    Oczywiście, nie jest tak, że na HDMI zawsze jest źle. Zajmuję się tematem zawodowo, przewija mi się przez ręce i oczy mnóstwo monitorów, stanowisk komputerowych i problem jest zauważalny. Gdyby go nie było, nie widać byłoby również głosów od użytkowników, a przecież nie trzeba się wysilać aby znaleźć delikwenta z kłopotem. Dlatego powstały recepty, jak np stosowanie przejścia HDMI->DVI, które znakomicie zmniejsza prawdopodobieństwo problemu. Najlepszym jednak wyjściem jest po prostu omijać HDMI. Na innych interfejsach jest w porządku. Jak wcześniej pisałem, jedynym wyjątkiem są makówki. Wszystkie typowe monitory wyświetlają z pełnymi rozdzielczościami. DDC/CI i odczytywanie z układu EDID monitora działa perfekcyjnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #7294

    Domyślnie

    A jak się ma sprawa w przypadku 10-bitowej głębi kolorów? HDMI i DVI to obsłuży?

  5. #7295

    Domyślnie

    HDMI 2.0 i DisplayPort. "Zwykłe" HDMI nie i DVI w żadnej wersji nie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #7296

    Domyślnie

    Są monitory Eizo 4K z odświeżaniem 144hz kierowane dla fotografów?

  7. #7297

    Domyślnie

    Nie ma takich monitorów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #7298

    Domyślnie

    Chyba na razie 4k i 144hz to jakiś unikat nawet w gamingowych seriach.
    I jeszcze jaka wielkość? 32"?

  9. #7299

    Domyślnie

    Jakieś się zdażają. Ale typowo gaimingowe. Za około 2000 EUR... ale w sumie jak ma się sprzęt, który pociągnie takie parametry w grach, to taki wydatek nie jest duży

  10. #7300

    Domyślnie

    Takie 4k przy 144hz i jakieś sensowne high quality to chyba 2x Titan V tylko pociągnie?

Strona 730 z 828 PierwszyPierwszy ... 230630680720728729730731732740780 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •