Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 729 z 729 PierwszyPierwszy ... 229629679719727728729
Pokaż wyniki od 7 281 do 7 287 z 7287

Domyślnie

Szczególnie, że od jakiegoś czasu chyba wszystkie sterowniki wykrywają automatycznie, czy sprzęt po drugiej stronie przyjmuje sygnał 16-235 czy 0-255. Znam dziewczynę, która pół roku siedziała na jakimś całkiem fajnym Eizo połączonym przez VGA i narzekała na kiepski obraz, na miejscu zastałem 1024x768 rozciągnięte na całą przestrzeń wyświetlacza. Ręce mi opadły, zmiana na DVI wszystko rozwiązała, dama nie mogła uwierzyć, że jeden kabel robi aż taką różnicę. Jak ktoś gamoń, to będzie Ferrari jeździł na jedynce, a monitor łączył przez VGA.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Domyślnie

Z tym wykrywaniem jest słabo. Po premierze HDMI, konsorcjum które je wymyśliło, zapewniało, że odczyt z EDID monitora będzie super, bomba i w ogóle. Praktyka jest taka, że przy pozostałych interfejsach z reguły nie ma problemu z rozpoznaniem monitora i jego podstawowych parametrów, a przy HDMI jest najczęściej "Telewizor cyfrowy".
    monitory.mastiff.pl, mva.pl - Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff
    Monitory EIZO, NEC, kalibracja

Domyślnie

Nie przesadzaj, znam ludzi po studiach informatycznych, którzy co prawda nie działają w fotografii, ale dalej wyznają (?) jedyny słuszny VGA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Z tym wykrywaniem jest słabo. Po premierze HDMI, konsorcjum które je wymyśliło, zapewniało, że odczyt z EDID monitora będzie super, bomba i w ogóle. Praktyka jest taka, że przy pozostałych interfejsach z reguły nie ma problemu z rozpoznaniem monitora i jego podstawowych parametrów, a przy HDMI jest najczęściej "Telewizor cyfrowy".
    Muszę się nie zgodzić - faktycznie, telewizory są jako telewizory, ale podłączałem wiele monitorów (nie graficznych, zwykłe biurowce!) po HDMI, często w kombinacjach z różnymi przejściówkami (bo długie kable HDMI są po prostu często pod ręką) i nie pamiętam jakichkolwiek problemów.

Żeby nie być gołosłownym - z ciekawości sprawdziłem i okazało się, że jeden z monitorów w pracy mam podpięty przez DVI, a drugi przez HDMI! I ten drugi nie dość, że poprawnie jest wykrywany, to jeszcze dostał pełny zakres 0-255 A dla fannaberii nawet oba sprofilowałem displaycalem i... dalej zero problemów, chociaż oba nie są używane do grafiki, to oba ustawiłem sobie na D65 i gammę 2.2.

Monitor 1:

Monitor 2:

I chociaz monitory oraz karta graficzna starej daty, to wszystko działa tak, że laik nie musi nic zmieniać
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Muszę się nie zgodzić - faktycznie, telewizory są jako telewizory, ale podłączałem wiele monitorów (nie graficznych, zwykłe biurowce!) po HDMI, często w kombinacjach z różnymi przejściówkami (bo długie kable HDMI są po prostu często pod ręką) i nie pamiętam jakichkolwiek problemów.
    Oczywiście, nie jest tak, że na HDMI zawsze jest źle. Zajmuję się tematem zawodowo, przewija mi się przez ręce i oczy mnóstwo monitorów, stanowisk komputerowych i problem jest zauważalny. Gdyby go nie było, nie widać byłoby również głosów od użytkowników, a przecież nie trzeba się wysilać aby znaleźć delikwenta z kłopotem. Dlatego powstały recepty, jak np stosowanie przejścia HDMI->DVI, które znakomicie zmniejsza prawdopodobieństwo problemu. Najlepszym jednak wyjściem jest po prostu omijać HDMI. Na innych interfejsach jest w porządku. Jak wcześniej pisałem, jedynym wyjątkiem są makówki. Wszystkie typowe monitory wyświetlają z pełnymi rozdzielczościami. DDC/CI i odczytywanie z układu EDID monitora działa perfekcyjnie.
    monitory.mastiff.pl, mva.pl - Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff

Domyślnie

A jak się ma sprawa w przypadku 10-bitowej głębi kolorów? HDMI i DVI to obsłuży?
    D3 & D700 | 16-35/4 l 24-70/2.8 | 70-200/2.8 | 200-500/5.6 | SB-910 | YN-468 II | YN-568 EX | Fotopro MGA-684 + 62Q
    Lowepro Whistler BP 350 AW, Flipside Sport 15AW, Photo Sport 200AW II | Camrock X60 Tank | RS Dual X Promax Steroids | zawsze przy sobie Lumia 1520

Domyślnie

HDMI 2.0 i DisplayPort. "Zwykłe" HDMI nie i DVI w żadnej wersji nie.

Strona 729 z 729 PierwszyPierwszy ... 229629679719727728729

Uprawnienia umieszczania postów