Close

Strona 716 z 828 PierwszyPierwszy ... 216616666706714715716717718726766816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 151 do 7 160 z 8280
  1. #7151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A z karty DVI do monitora DVI się nie da?
    tak w skrócie o co chodzi:
    ---
    czy to normalne że w głośnikach wbudowanych w monitor (NEC 244wmi) słychać ruchy myszką? (taki dziwny szelest)
    po zakupie (jakiś rok temu) już to zauważyłam wiec nie używałam tych w monitorze tylko zewnętrznych teraz mi padły i podpięłam ponownie te z monitora (do czasu zakupu nowych)
    da się to wyeliminować?
    ---
    Nie, nie jest to normalne i nie jest to wada monitora tylko tego co wprowadza ci takie zakłócenia.
    ---
    sprawdziła i okazało się że po odpięciu myszki i tak głośnik buczą (brzęczą, szeleszczą) wyciszyłam głośniki w monitorze do 25% i teraz tak mi to nie przeszkadza,
    co może być tego przyczyną? jak się tego pozbyć?
    ---
    jak masz podłączony monitor do komputera, jakim kablem/kablami ?
    ---
    obraz DVI (gruby z filtrami)
    dźwięk jack i też filtr
    oba fabryczne dostarczone razem z monitorem.
    ---
    Podepnij samym kablem hdmi, powinno zniknąć zakłócenie z karty dźwiękowej.
    ---
    Zadziałało! Wielkie Dzięki!

    po podpięciu przez hdmi zmieniła się jasność monitora (ściemniał) musiałam zmienić "Auto brighness" z 3 na 2
    oraz "Eco Mode" z 2 na 1.
    i zmieniły się kolory więc teraz pozostaje jeszcze oprofilowanie monitora (x-rite ColorMunki Smile) i będzie OK.

    jeszcze raz Bardzo Dziękuję!

    ---
    Kolejność interfejsów:
    - DisplayPort
    - DVI
    - HDMI

    Ostatniego należy unikać, bo do komputerów przeniknęły standardy telewizyjne. Powszechne są problemy z rozdzielczością, dynamiką, ostrością.

    ---
    Czyli "jak nie urok to sraczka"

    DisplayPort nie mam w karcie (karta gtx650 dvi, d-sub, hdmi, służy mi tylko do wyświetlania obrazu 2D, nie mam żadnych gier) musiałabym zmienić kartę
    czy dla tego wyjścia DP warto zmieniać? czy ono jest aż takie dobre?

    teraz podpięłam przewodem z karty DVI do monitora hdmi (dvi - hdmi) i również nie buczy
    ---
    Takie hobby

  2. #7152
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podepnij HDMI, zainstaluj najnowsze nvidia drivery i zerknij w ustawienia panelu sterowania nvidia w zakładce > wyświetlanie > zmiana rozdzielczości > wyjściowy zakres tonalny czy jest ustawiony pełny lub 0-255.

  3. #7153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Podepnij HDMI, zainstaluj najnowsze nvidia drivery i zerknij w ustawienia panelu sterowania nvidia w zakładce > wyświetlanie > zmiana rozdzielczości > wyjściowy zakres tonalny czy jest ustawiony pełny lub 0-255.
    mam ustawiony na "pełny"

    Takie hobby

  4. #7154

    Domyślnie

    Panowie, na Allegro jest poro poleasingowych Eizo FlexScan S2433W w cenie w granicach 1000-1300zł z wyswieconymi 4000-8000h
    Warto się w to pchać? Da się to skalibrować i uzywać pod obróbkę zdjęć do wywołania?
    Nie jestem Pro, ale pod własne potrzeby chciałbym miec w miarę solidny ekran.

    Będę wdzięczny za jakies sugestie.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  5. #7155

    Domyślnie

    100x było. Nie warto.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #7156
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za 1200zł kupisz nowy w sklepie NEC EA234WMi.

  7. #7157

  8. #7158
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zdecydowanie warto. A jeszcze bardziej warto do EA245WMi-CT, kosztuje tyle samo i jest to objawienie ostatnich miesięcy. Defekty liniowości wgniatają w ziemię wszystko do klasy 4 tys zł.
    A czy jest równie dobra wersja 27 cali?
    Generalnie to poszukuję monitora do obrabiania zdjęć i projektowania książek (głównie fotograficznych), a niestety się na monitorach nie znam. Jakie są realne straty w stosunku do PA272W? Chodzi mi to, jak odczuję wybór tańszego.

  9. #7159

    Domyślnie

    EA275WMi-CT różni się od EA245WMi-CT przekatną i obudową. Walory obrazu te same. Profesjonalny PA272W to szeroki gamut, 3DLUT, sterowane podświetlenie, bardzo zaawansowana sensoryka i automatyka. PA to mniejsze błędy na dzień dobry, bardzo wysoka stabilność, zdolność emulacji kompletnie wszystkiego co mieści się w jego gamucie, od przestrzeni syntetycznych, przez urządzenia mobilne po dowolne laby i drukarki. Inna bajka jednak...
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #7160
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Że inna bajka, to sobie zdaję sprawę i mógłbym teoretycznie "szarpnąć się" na PA, tylko się zastanawiam, czy EA nie będzie dla mnie wystarczający. W tej chwili pracuję na monitorze w którym pewne rzeczy muszę sobie wyobrazić, bo ich zwyczajnie nie widać, więc którego monitora nie wybiorę, poprawa będzie i tak konkretna. Nie chcę jednak za jakiś czas dojść do wniosku, że coś mi jednak w zakupionym monitorze przeszkadza w pracy i ponownie stawać przed koniecznością zmiany. Chodzi mi więc o to, czy model EA utrudni mi życie w jakiś sposób, czy będzie on dobrym narzędziem pracy?

Strona 716 z 828 PierwszyPierwszy ... 216616666706714715716717718726766816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •