Close

Strona 688 z 829 PierwszyPierwszy ... 188588638678686687688689690698738788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 871 do 6 880 z 8281
  1. #6871

    Domyślnie

    Ad.1 Bardzo słusznie. Przy rozmiarze 23-24" jest duża różnica w komforcie pomiędzy 16x9 a 16x10.
    Ad.2 Oczywiście. To badziewie.
    Ad.3 Sprzętowy tryb sRGB jest tylko w sprzętowo kalibrowanych monitorach z 3DLUT. Żaden DELL nie ma.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #6872

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Takich błędów nie mają nawet monitory graficzne za 10 tys zł.
    Kiedyś były

    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  3. #6873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ad.2 Oczywiście. To badziewie.
    Mimo tak "merytorycznego" argumentu U2415 na razie pozostaje u mnie faworytem a to głównie przez olbrzymią (63%!) różnicę w cenie w stosunku do EV2455. Czytałem dwukrotnie Pana "dyskusję" z niejakim nankus na forum mva dotyczącą porównania U2415 i EV2455. Pańskie argumenty na korzyść 2455 mi osobiście wydają się mało konkretne, lub je przeoczyłem przez brak wiedzy. Twierdzi Pan, że jest przepaść jakościowa, że (pomimo tego samego oznaczenia) mają inne matryce, że należy postawić je koło siebie i zobaczyć różnicę. Z tym ostanim się zgadzam, niestety nie mam takiej możliwości.

    Dla mnie jako dla końcowego użytkownika liczy się efekt działania, nie tajniki konstrukcji. Porównując testy na tftcentral i prad.de przewaga 2455 jest w jednolitości podświetlenia, w kontraście (zależnie od strony i czy przed czy po kalibracji), pokryciu przestrzeni sRGB (93% vs 97%). Delta po kalibracji wydaje się podobna (niezauważalnadla oka) a jeśli chodzi o czas rekacji to zależnie od testu wygrywa Dell lub jest remis. Czy te różnice są warte prawie 750 PLN ? Dla mnie chyba nie aż tyle.

    1. Czy znalazłby Pan chwilę, aby dopisać do mojej listy jakie z punktu widzenia użytkownika, nie specjalisty-technika, są jeszcze funkcjonalne różnice między tymi monitorami?
    2. Jestem jeszcze ciekawy Pana zdania na temat zakupu używanego S2433?
    Wysłane z mojego Commodore C-64

  4. #6874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishaT Zobacz posta
    Mimo tak "merytorycznego" argumentu U2415 na razie pozostaje u mnie faworytem a to głównie przez olbrzymią (63%!) różnicę w cenie w stosunku do EV2455.
    Jak Pan myśli, czy DELL jest dobrym wujkiem i daje podobny monitor połowę taniej? To jest kapitalizm. Jeśli jest taniej, to muszą być oszczędności. Objawiają się one tym czym mogą w monitorze, czyli spadkiem jakości obrazu. Plamy, rozświetlenia przy brzegach, kiepska liniowość, fatalna regulacja. Nie wiem co w tym jest mało konkretnego.

    Cytat Zamieszczone przez mishaT Zobacz posta
    Jestem jeszcze ciekawy Pana zdania na temat zakupu używanego S2433?
    Zakup takiego monitora jest obarczony dużym ryzykiem. Jako nowy był drogi i bez powodu nikt takich sprzętów się nie pozbywa. Jeśli trafi Pan na taki z rąk prywatnych, prawdopodobnie będzie to dobra inwestycja. Jeśli jednak "poleasingowy", to mimo wysokiej trwałości EIZO, na 99% będzie to złom.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #6875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak Pan myśli, czy DELL jest dobrym wujkiem i daje podobny monitor połowę taniej?
    Jeśli trafi Pan na taki z rąk prywatnych, prawdopodobnie będzie to dobra inwestycja. Jeśli jednak "poleasingowy", to mimo wysokiej trwałości EIZO, na 99% będzie to złom.
    Wprost przeciwnie - podejrzewam, że Eizo jest złym wujkiem, który ze względu na renomę życzy sobie kilkaset złoty więcej. Nie mówię, że nie ma różnic na korzyść Eizo - pytanie brzmi czy są aż tak duże.
    Zresztą sam Pan napisał kiedyś post o treści: "Technicznie są niewielkie różnice między EV2436W i EV2455, użytkowo nieistotne." A jednak obecnie różnica w cenie wynosi 300 PLN (prawie 20%). Widać taka polityka cenowa firmy i niekoniecznie musi to zawsze wynikać z cech/użyteczności produktu. Już samo porównanie kosztów pracy w Japonii i fabrykach Della (gdziekolwiek one są i tak jest taniej niż JPN) może mieć wpływ na cenę końcową podobnych produktów.

    Dziękuję za opinię w sprawie S2433.
    Pozostaje mi kupić nowego Della lub polować ma używane EV2455, EV2436, S2433 z naciskiem na ostatniego.
    Pan na pewno zna rynek na wylot - gdzie poza znanymi portalami aukcyjnymi szukać okazji? I czy da radę odróżnić złom od okazji?
    Wysłane z mojego Commodore C-64

  6. #6876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishaT Zobacz posta
    Wprost przeciwnie - podejrzewam, że Eizo jest złym wujkiem, który ze względu na renomę życzy sobie kilkaset złoty więcej. Nie mówię, że nie ma różnic na korzyść Eizo - pytanie brzmi czy są aż tak duże.
    Firma sprzedaje wyłącznie monitory od lat 60-tych. Drogie monitory. Tak na chłopski rozum, trochę długo jak na jechanie na marketingu, co? Napisałem Panu wyżej jakie są różnice w stosunku do połowę tańszych. Zbudowanie monitora z wyraźnie lepszą jakością jest droższe i nie ma na to rady.

    Cytat Zamieszczone przez mishaT Zobacz posta
    Zresztą sam Pan napisał kiedyś post o treści: "Technicznie są niewielkie różnice między EV2436W i EV2455, użytkowo nieistotne." A jednak obecnie różnica w cenie wynosi 300 PLN (prawie 20%).
    Jest coś takiego jak "podatek od nowości". Jak EV2436W zniknie, pewnie nowszy model wejdzie na jego miejsce cenowe. To zresztą już się dzieje, bo starszy potaniał i EV2455 przesunął się blisko jego poprzedniej ceny.

    Cytat Zamieszczone przez mishaT Zobacz posta
    Pan na pewno zna rynek na wylot - gdzie poza znanymi portalami aukcyjnymi szukać okazji? I czy da radę odróżnić złom od okazji?
    Okazji nie ma. Miejsce zakupu ma małe znaczenie. Ważne aby monitor pochodził od prywatnego użytkownika. Dobrze wróży, jeśli sprzedający ma oryginalny karton, przewody, papiery.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #6877

    Domyślnie

    U mnie na blogu nowy wpis o monitorach UHD/4K w praktyce: http://tomaszpluszczyk.pl/ekrany-uhd...na-moim-biurku


  8. #6878

    Domyślnie

    €3.5k?? Musiałby być pozłacany

  9. #6879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    €3.5k?? Musiałby być pozłacany
    Zawsze możesz przeskoczyć na platynowanego Eizo ColorEdge CG318-4K

  10. #6880

    Domyślnie

    A tam, o jakichś groszach mówicie. Może EIZO FDH3601 za 100 tys? Komu, komu...?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 688 z 829 PierwszyPierwszy ... 188588638678686687688689690698738788 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •