Close

Strona 629 z 829 PierwszyPierwszy ... 129529579619627628629630631639679729 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 281 do 6 290 z 8281
  1. #6281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Hmm... To po co seria PA ma takie wielkie, pudłowate obudowy skoro ta technologia mieści się w w płaskiej biurowej ?
    Chodzi o efekt psychologiczny ?
    Sam wyświetlacz podświetlany z tyłu ma ponad 2 cm grubości. Tyle co cała wydmuszka marketowa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #6282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Ten monitor jest w budzie serii EA (skromniejszej niż PA), nie jest indywidualnie kalibrowany sztuka w sztukę, nie będzie z nim działać Multiprofiler, nie ma tak kolosalnych możliwości regulacji jak PA/SV/SVR. Jego zadaniem jest najprawdopodobniej konkurowanie z Dellem.



    No pewnie że tak - po prostu taki żarcik, przy monitorze o takiej rozdziałce normalny wyświetlacz zaczyna wyglądać na straszną pikselozę
    Czorny co lepsze NEC EA244UHD czy PA272W ? pomijam 24vs27 ale o jakość chodzi i pracę monitora przy zdjęciach cały czas. Co byś wybrał ?

    Można NEC EA244UHD rozdzielczość zmnić jak w retinie aby na 24 calach mieć więcej miejsca do pracowania ale 27 cali to 27 cali.

    Interesuje mnie twoja opinie, stoje przed wyborem monitora i obecnie mam 24 cale, chciałem większy i PA ale czy teraz z UHD to ma sens ?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    www.photolink.pl : Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #6283

    Domyślnie

    Trudny wybór - PA272W to b. udany wyświetlacz graficzny, ma genialne oprogramowanie Multiprofiler, jest świetnie skaliborwany fabrycznie, można w nim wszystko i jeszcze więcej, jest wyjątkowo równomiernie podświetlony i w pancernej obudowie. Praktycznie nie zdarzają się egzemplarze wadliwe, niedoskonałe, wszystkie monitory są jak od sztancy, zrobione solidnie i pochodzą dobre 10-15 lat.

    EA244UHD ma obłędną rozdzielczość i jest bestialsko ostry - ale jak dla mnie stanowczo za mały (tylko 23,8" w propocji 16:9), w bardziej anemicznej obudowie, nieco mniej równomierny od PA272W, skalibrowany tak-se (przynajmniej moje demo z NECzka) i zaopatrzony w skromniejsze możliwości regulacji. Nie sądzę też, by wytrzymał tyle orania co graficzny NEC.

    Warto też mieć na uwadze, że z rozdzielczość 3840x2160px to już nie są*żarty - rendereowanie obrabianych RAWów w LR/ACR/C1 będzie se tutaj trochę trwało, odpowiedź na suwnięcia suwaczków nie będzie tak błyskawiczna, a ew. zwiększenie responsywności będzie wymagało wydajniejszego sprzętu. System OSX będzie realnie dostosowany do pracy w rozdzielczości 4k w nadchodzącej rewizji 10.9.3, natomiast co do systemu Windows, to cholera wie kiedy i czy wogóle - a systemowe skalowanie czciony to nie stanowi rozwiązania wszystkich problemów i bez rozwiązania podobnego do trybów HiDPI w OSX praca może być utrudniona.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 16-04-2014 o 14:32

  4. #6284

    Domyślnie

    Jak siedze caly dzień na retinie 13 i później podpinam pa231w to ciężko sie patrzy na pikseloze. Co jak co ale jak telefon, tablet i laptop mają już retine to zwykły monitor przestaje być fajny do pracy. Jak będzie fajna cena EA244UHD to mocno sie zastanowie nad wymianą. Chętnie bym zobaczył 24'' UHD na żywo

  5. #6285

    Domyślnie

    A mnie tam jakoś 4K nie kusi. Czekam na zmianę warty a wtedy kupię sobie jakąś 30-tkę za 4 tys. albo w najgorszym wypadku 27" pokroju PA/CX za 2,5 tys.

  6. #6286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Trudny wybór - PA272W to b. udany wyświetlacz graficzny...
    Pytałem o te dwa monitory bo parę dni temu stałem przed zakupem i nie wiedziałem czy czekać czy nie ale 2 dni przed pytaniem już i tak zamówiłem PA272w a teraz już na nim pracuję. Miałem kupować EA27 za bardzo przystępną cenę 2.100 zł nówka sztuka nie śmigana ale po rozmowie z osobą z firmy NEC i spędzeniu z osobą od monitorów paru godzin przy porównywaniu EA i SpectraView zdecydowałem się ostatecznie na PA27.

    Fakt, mam mbpr i ostrość jest genialna ale ustawić w 24 calach większą rozdziałkę jak w 27 natywnie to już zabójstwo dla oczu. Praca przy rozdzielczości 27cali na 24 UHD pewnie będzie przyjemnością ale nie mogłem czekać 2 miesięcy a po za tym PA robi robotę od już

    Na windozie można ustawić ClearTekst i czcionki są wygładzone w dość widoczny sposób co powoduje mniejsze zębatkowanie.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    www.photolink.pl : Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #6287

    Domyślnie

    Tak patrzę na specyfikację monitora Radiforce RX850 - matryca IPS i kontrast 1450:1 ... - dla czego "zwykłe" EIZO CG,CX,CS na matrycy IPS nie mają tak wysokiego kontrastu?

  8. #6288

    Domyślnie

    Dell U2414H to lepszy następca Della U2413?

  9. #6289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NiKtos Zobacz posta
    Dell U2414H to lepszy następca Della U2413?
    Absolutnie nie.

  10. #6290

    Domyślnie

    Co myślicie o monitorach/ekranach w nowych MacBook Pro (13,3") i nowych iMac , jako ekranach do pracy z kolorem? Lepsze to od przeciętnego EIZO klasy S lub SX/CX? Czy są one fabrycznie sprzętowo kalibrowane? Jak z równomiernością? Mierzył ktoś z Was te ekrany?

Strona 629 z 829 PierwszyPierwszy ... 129529579619627628629630631639679729 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •