Close

Strona 626 z 829 PierwszyPierwszy ... 126526576616624625626627628636676726 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 251 do 6 260 z 8281
  1. #6251

    Domyślnie

    Zauważyłem że w takim EA244WMi owo mruganie pojawia się od - do konkretnej jaskrawości. Przy 80 cd/m2 mruganie widać tylko dla szarości między ok. 60 a 140 rgb, nie widać tego zarówno powyżej jak i poniżej. Przy innych jaskrawościach ów zakres relatywnie się zmienia, strzelam (bo nie mierzyłem), dla 100 cd/m2 powiedzmy 40 - 120 rgb.

    To taka moja obserwacja na szybko ale jeśli jest prawdziwa (nie przekłamana subiektywnym wrażeniem i indywidualną percepcją), to by znaczyło że w tym NEC-u mruganie widoczne jest w pewnym zakresie "realnie emitowanej jaskrawości".

    Dodatkowo mruganie widać tylko na jednolitych płaszczyznach, taki przykład - zapełnienie całego, szarego pulpitu ikonkami powoduje że efekt staje się niewidoczny.

  2. #6252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Na mva.pl odbyła się już długa dyskusja na ten temat. Skoro regulacja jasności w EVach jest tak dobrym rozwiązaniem to dlaczego nie zastosowano jej w serii CX ?
    Zastosowano, w całym zakresie. W CS też. W EV miała być tańsza, więc jest rozwiązane prościej.

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    NEC EA 244WMi oraz 274WMi (również z niejasnego powodu) mają odmienne rozwiązania, - wersja 24" ma PWM 200 HZ a wersja 27" - 20 kHz. Tak więc być może model 24" nie jest ciekawym konkurentem dla Eizo, ale już 27" wygrywa wyraźnie, a warto wspomnieć, że jest przy tym tańszy (nawet po wykupieniu rozszerzenia gwarancji na 5 lat).
    NEC we wszystkich modelach ma zasilanie takie samo jeśli chodzi o zasadę, ale różne częstotliwości. Tam gdzie skutki uboczne byłby niepożądane (wyższe modele), stosuje się szybsze przetwornice. Rozwiązanie najprostsze i skuteczne. EIZO natomiast stosuje różne zasilania zależnie od serii. Generalnie daje się zauważyć, że EIZO odchodzi od PWM i w coraz większej ilości monitorów stosuje regulację prądową. Zresztą EIZO jest dużo bardziej skomplikowane elektronicznie, każda seria jest osobno zaprojektowana, mało jest rzeczy wspólnych. Stosowane są układy zasilania "sparowane" z właściwościami matryc. Dlatego np EV pomimo małej częstotliwości przetwornicy nie migocze, a NEC EA tak. Cała konstrukcja jest silnie zindywidualizowana, odwrotnie niż u NEC, gdzie jest daleko posunięta unifikacja.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #6253

    Domyślnie

    GoOrange, ale jak widać to migotanie ? - patrząc na wprost, kątem oka czy machając ołówkiem przed ekranem?

  4. #6254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    GoOrange, ale jak widać to migotanie ? - patrząc na wprost, kątem oka czy machając ołówkiem przed ekranem?
    Obrazowo tłumacząc, migotanie bardziej widać poniżej punktu na który patrzymy, wydaje mi się że kąt patrzenia nie ma znaczenia.

  5. #6255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Obrazowo tłumacząc, migotanie bardziej widać poniżej punktu na który patrzymy, wydaje mi się że kąt patrzenia nie ma znaczenia.
    Potwierdzam. Zależy od oświetlenia i wyświetlanego koloru tła. Tak mi się wydaje.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #6256

    Domyślnie

    Hmm, czyli nie jest dobrze skoro widać to gołym okiem

  7. #6257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Hmm, czyli nie jest dobrze skoro widać to gołym okiem
    Nie w EA274WMi - tam jest PWM wyższej częstotliwości.
    Mz. lekkie migotanie na szarościach w EA244WMi to kwestia wchodzenia PWM ~200Hz w interferencję z HiFRC

    Pogadam z chłopakami z NECa, może uda się podesłać EAska na testy do Wawy Najlepiej jak będzie jeszcze na testach EV2736W do porównania - obskoczy wp...ol od EA274WMi aż mu piksele tyłkiem polecą i skończy się rumakowanie
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 01-04-2014 o 18:56

  8. #6258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Najlepiej jak będzie jeszcze na testach EV2736W do porównania -obskoczy wp...ol od EA274WMi i skończy się rumakowanie
    Może lepiej żeby nie doszło do takiego porównania, bo skończy się rumakowanie, ale zacznie wojna
    Ostatnio edytowane przez misio-jedi ; 01-04-2014 o 18:59

  9. #6259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie w EA274WMi - tam jest PWM wyższej częstotliwości.
    Mz. lekkie migotanie na szarościach w EA244WMi to kwestia wchodzenia PWM ~200Hz w interferencję z HiFRC

    Pogadam z chłopakami z NECa, może uda się podesłać EAska na testy do Wawy Najlepiej jak będzie jeszcze na testach EV2736W do porównania - obskoczy wp...ol od EA274WMi aż mu piksele tyłkiem polecą i skończy się rumakowanie
    Widzę czornyj że EA to konkretna pozycja. Z niecierpliwością czekam na przetestowanie. Zadzwonię z końcem przyszłego tygodnia .
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  10. #6260

    Domyślnie

    To może ja protestuję to 32" cacko z targów? Sam mogę się po niego zgłosić...

Strona 626 z 829 PierwszyPierwszy ... 126526576616624625626627628636676726 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •