Close

Strona 238 z 829 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288338738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 371 do 2 380 z 8281
  1. #2371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tutenchamon Zobacz posta
    Witam wszystkich.

    Właśnie kupuje monitor, który służyć ma do obróbki fotografii, grafiki i wizualizacji i mam prośbę o pomoc w zdecydowaniu się. Mam takie typy:

    NEC 2490wuxi2
    EIZO S2433W

    Nec ma matrycę eH-IPS bez filtra polaryzacyjnego ATW. Zaletą monitora jest to, że jest prawie o tysiaka tańszy od wymienionego wyżej EIZA, świetnie odwzorowuje kolory, ale wada taka, że bez polaryzatora specyficznie rozjaśniane są czernie przy patrzeniu pod kątem.
    Eizo natomiast ma matryce s-pva. Zaleta to 5 lat gwarancji, funkcja EYE CARE - ściemnianie obrazu po zmroku lub w ciemnych pomieszczeniach (nie męczą się oczy), no i większa pewność co do równomiernego podświetlania matrycy i braku bad pixeli. Wada to sama matryca. Odwzorowanie kolorów jest przyzwoite ale blednie kontrast pod kątem. Niepokojące jest dla mnie tracenie szczegółów w ciemnych partiach obrazu przy patrzeniu z rożnych miejsc.
    Na PVA jest odwrotnie - najciemniejsze elementy są przesuwane barwowo w górę ... czyli detale pod kątem w cieniach nie są zatracane tylko uwydatniane ... oczywiście nienaturalnie uwydatniane.

  2. #2372

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy ktoś z Was mial lub ma do czynienia z tym monitorem ?

    EIZO S2243WE-BK

    Zastanawiam się nad nim bo w końcu muszę coś zakupic do obrobki rawów, na laptopie sie nie da za długo ...
    No i polecono mi ten model, cena też jest w miarę atrakcyjna.

    Chyba że macie jakieś inne typy to poproszę bardzo o jakąś podpowiedź

    Dzięki!

  3. #2373
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Bielsko\Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. A co sami macie , albo co według was byście polecili ? Zakładam, że posiadacie monitory pva lub ips , czy wady tych matryc wam nieprzeszkadzającą ?

    piotr_82 - właśnie staram się wybrać jakiś monitor i w mniej więcej podobnej cenie co EIZO S2243WE-BK jest dostępny NEC 24WUXi2 . To są 24 cale. Ale jak 3 posty wyżej napisałem, nie wiem czy lepiej NECA czy EIZO.

  4. #2374

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie wymiany wysłużonej 19stki, wybór padł na Eizo s2431W i tu problem, nagle zauważyłem, że jest nowa wersja a mianowicie s2433W, róznica w cenie to ok 500pln, czy warto dopłacać i dalczego ? Nie znalazłem różnic na papierze, możem ślepy (chyba jeden serwis miał różnice w specyfikacji jasności 450 vs 360 i to stara wersja "świeciła" mocniej). Zanim dokonam zakupu na następne kilka lat chciałbym sie upewnieć czy warto dorzucic te 5 stów.

    Pozdrawiam.

  5. #2375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tutenchamon Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi. A co sami macie , albo co według was byście polecili ? Zakładam, że posiadacie monitory pva lub ips , czy wady tych matryc wam nieprzeszkadzającą ?
    Ja mam NEC 2190UXi na SA-SFT (odmiana IPS) i sobie chwalę, ale do tego chętnie bym dołożył jakiś szerokogamutowy, bo mam dobrą drukarkę - tylko nie zamiast, a obok.

    Cytat Zamieszczone przez jeere Zobacz posta
    Witam, jestem na etapie wymiany wysłużonej 19stki, wybór padł na Eizo s2431W i tu problem, nagle zauważyłem, że jest nowa wersja a mianowicie s2433W, róznica w cenie to ok 500pln, czy warto dopłacać i dalczego ? Nie znalazłem różnic na papierze, możem ślepy (chyba jeden serwis miał różnice w specyfikacji jasności 450 vs 360 i to stara wersja "świeciła" mocniej). Zanim dokonam zakupu na następne kilka lat chciałbym sie upewnieć czy warto dorzucic te 5 stów.

    Pozdrawiam.
    S2433W to monitor szerokogamutowy - pominąwszy tą cechę powinny to być monitory podobne.

  6. #2376

    Domyślnie

    Witam.
    Co wybralibyście gdybyście mieli do wyboru NEC SpectraView 2190 lub eizo cg210-n?
    Kolega z pracy ma na zbyciu 6k więc wybiera monitor

    T.

  7. #2377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terpsych Zobacz posta
    Witam.
    Co wybralibyście gdybyście mieli do wyboru NEC SpectraView 2190 lub eizo cg210-n?
    Kolega z pracy ma na zbyciu 6k więc wybiera monitor

    T.
    Wolałbym EIZO CG222W ew. SX2462W .

  8. #2378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Wolałbym EIZO CG222W ew. SX2462W .
    A co za tym przemawia?

    T.

  9. #2379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terpsych Zobacz posta
    A co za tym przemawia?

    T.
    Choćby przestrzeń w okolicach AdobeRGB.

  10. #2380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Choćby przestrzeń w okolicach AdobeRGB.
    A nie zwiększy to kłopotów z kalibracją?

    T

Strona 238 z 829 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288338738 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •