Close

Strona 237 z 829 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337737 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 361 do 2 370 z 8281
  1. #2361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jak zwykle wie Pan wszystko lepiej od inżynierów NEC-a i Eizo.
    LOL
    Tu jest wszystko napisane:
    http://www.eizo.com/press/releases/pdf/SX2462W_pr.pdf

  2. #2362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    To samo było napisane 3 lata temu napisane w specyfikacji NEC-a Reference 21 - z tą różnicą, że nie było wtedy jeszcze minidisplayportu.

  3. #2363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Alstor napisał mojemu dostawcy:
    "Beżowe mają być w połowie października, czarne w połowie września."
    Jakby co mam czarne od ręki.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Reference 21, model ten zapewne niebawem zostanie wycofany
    Już został. W UE jest jeszcze 1 sztuka do kupienia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #2364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jakby co mam czarne od ręki.
    Tak też myślałem

    Ale problem w tym, że jeszcze się nie zdecydowałem: CG243 czy SX2462

  5. #2365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Ale problem w tym, że jeszcze się nie zdecydowałem: CG243 czy SX2462
    Jeśli monitor ma służyć fotografii i być standardowo kalibrowany do gamma 2.2, temp. D65 - to można sobie spokojnie odpuścić zbędne koszty i poprzestać na SX2462W.

    Jeśli monitor będzie kalibrowany do różnych gradacji i temperatur - kłania się CG243W

  6. #2366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeśli monitor ma służyć fotografii i być standardowo kalibrowany do gamma 2.2, temp. D65 - to można sobie spokojnie odpuścić zbędne koszty i poprzestać na SX2462W.

    Jeśli monitor będzie kalibrowany do różnych gradacji i temperatur - kłania się CG243W
    Właśnie. I dlatego potrzebuję rozmowy na żywo: profesjonalnej porady a potem kalibracji całego majdanu, za co chętnie zapłacę stosowną kwotę - bez targowania
    W związku z powyższym pytanie: Odpowiadasz na PW?

  7. #2367

    Domyślnie

    Co nam po 10-bit na kanał, jak trzeba mieć soft który to wykorzysta. Z tego co się orientuję, to tak jak pisał @Czornyj, Nec już od dawna miał taki bajer, a chyba nie zostało to w ogóle wykorzystane. Obawiam się, że i tutaj nic z tego nie wyjdzie. Chyba że się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Może się szykuje jakaś rewolucja a ja nic nie wiem.

    Co do SX2462/CG243 to sam się zastanawiam czy ten czy ten. Tom01 kładzie duży nacisk na to, że CG są fotografowane sztuka w sztukę i przez to są bardziej dokładne. Ale jakby wybrać perełkę wśród SX, to nie różniłaby się od CG pod względem równości, jedyną różnicą byłaby kalibracja sprzętowa ( też nie zawsze konieczna, jeśli pracujemy na standardzie G 2.2, 6500K ).

  8. #2368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jakby co mam czarne od ręki.
    A jak z ceną, formą płatności i sprawdzeniem na "odstające" pixele?

  9. #2369
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Bielsko\Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Właśnie kupuje monitor, który służyć ma do obróbki fotografii, grafiki i wizualizacji i mam prośbę o pomoc w zdecydowaniu się. Mam takie typy:

    NEC 2490wuxi2
    EIZO S2433W

    Nec ma matrycę eH-IPS bez filtra polaryzacyjnego ATW. Zaletą monitora jest to, że jest prawie o tysiaka tańszy od wymienionego wyżej EIZA, świetnie odwzorowuje kolory, ale wada taka, że bez polaryzatora specyficznie rozjaśniane są czernie przy patrzeniu pod kątem.
    Eizo natomiast ma matryce s-pva. Zaleta to 5 lat gwarancji, funkcja EYE CARE - ściemnianie obrazu po zmroku lub w ciemnych pomieszczeniach (nie męczą się oczy), no i większa pewność co do równomiernego podświetlania matrycy i braku bad pixeli. Wada to sama matryca. Odwzorowanie kolorów jest przyzwoite ale blednie kontrast pod kątem. Niepokojące jest dla mnie tracenie szczegółów w ciemnych partiach obrazu przy patrzeniu z rożnych miejsc.

    Tyle zdążyłem się dowiedzieć. Ale to czysto teoretyczne informacje, niekoniecznie wymierzone w dane modele monitorów. Stąd moje rozterki. Czy miał ktoś z tymi LCD do czynienia, albo ich opiniami? Co lepsze, czy rozjaśnianie czerni pod kątem przez NECa czy tracenie szczegółów w czerni przez EIZO? Czy w ogóle takie efekty EIZO są (jeśli oczywiście są) niedobrze wpływające na prace z grafiką czy fotografią?

    pozdrawiam

  10. #2370

    Domyślnie

    Są to dwa b. dobre, ale całkiem odmienne monitory:
    - normalny vs poszerzony gamut
    - sprzętowa vs fabryczna kalibracja
    - dobre kąty vs świetna czerń

    Wybór powinien być oparty na indywidualnych preferencjach użytkownika, a konkretnie na tym, które cechy potencjalnie mogą nam bardziej przeszkadzać. Np. poszerzony gamut może być użyteczny, ale wymaga starannie dobranego i skonfigurowanego oprogramowania, i zrozumienia zasad zarządzania barwą. Kiepska czerń czy kąty mogą komuś przeszkadzać, bądź być odbierane neutralnie. Ogólnie jednak lepiej nie pracować na NEC-u w ciemnicy i nie bujać się na boki przed EIZO.

Strona 237 z 829 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337737 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •